Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes kizárólag benti...

Érdemes kizárólag benti macskát chippeltetni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 08:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

8-as

Tapasztalatból mondom nem.

2021. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk az orvosnak kéne megnézni magától a chipet, nem annak kell kérni, aki bevitte, mivel nem sokszor nem is tudja, hogy macskában is lehet. Szóval ebben a dokiknak is fejlődni kéne. Egyszer én is találtam egy cicát, kézben hazavittem, másnap a dokink, az esélytelenek nyugalmával nézte meg van-e benne chip és volt. Kiderült hogy pár napja lógott meg egy idős házaspártól pár utcával arrébb. Lehet, hogy magától is hazament volna, de így legalább biztosan haza is ért.
2021. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
12: félreértesz. Be se viszik hozzá a talált macskát itt, mert fel se merül bennük, hogy lenne chip. Pesten igen, ott beviszik, nyilván nézi is. De itt senkinek eszébe se jut sajnos, hogy egyáltalán lehet benne, így meg nem viszik a dokihoz se, mert ugye minek.
2021. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Szomorú hogy nálatok nem így van. De nem csak pestemtmrgy ez így, a legtöbb városban ha találnak állatot, megpróbálják megtalálni a gazdáját. Én nem Pesten lakom, hanem egy másik városban, itt pl olyan is van, hogy civil állatmentőket lehet hívni hogy leolvassák van-e benne chip.

Azt írtam, a többség azért igyekszik megtalálni a gazdáját, ez nem azt jelenti, hogy mindenki.

2021. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez sajna vidék. Nem a szó legrosszabb értelmében, ahol lánc végén tengődnek moslékon a kutyák (bár sajnos van láncos kutya), egész értelmes állattartók is vannak erre, de az alap mentalitás azért elég vidéki ezen a téren. Tehát mi pl. furák vagyunk, mert bent alszik a kutya ahelyett, hogy "őrizné a házat", meg bentiek a macskák. Gondolatod, hogy egy utcán lévő cica pont nem érdekel senkit, nemhogy eszükbe jusson chipet kerestetni benne :(
2021. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15

Nem csak vidéken. Szinte majd hogybnem mindenütt. Manapság már ha találnak egy macskát belerúgnak és mondják ,,büdös macska". Annyira elszaporodtak a kóbor macskák, hogy már csak a nyakörvet nézik, de az se ér semmit mert szinte mindenki kint tartja a macskáját.

2021. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Már többször olvastam olyan hirt, hogy több száz kilométerre találtak meg chipezett cicust, másik országban is. Ez külföldön volt, de ha Mo-on is fejlődik az állattartási rend, remélem, itt is megtörténhet. Nem minden magyar ember prosztó, remény mindig van.
2023. febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!