Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tudnom egy benti...

Mit kell tudnom egy benti macskáról?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék egy/két macskát a lakásba, mi az, amit mindenféleképp tudnom kell? Szőröset szeretnék, szóval gondolom naponta kellene majd fésülnöm.

Az alomra szoktatás, hogy megy/mennyi idő?

Valamilyen védőolltás kell nekik?

Ivartalanítás mikor kell?

Megmosni kell? Ha igen hányszor?



2021. okt. 27. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Egyből kettő, pl. tesók az jót tesz mindenkinek. Nem kell naponta fésülni. Alomra már rá lesz szokva elméletileg, de egyből veszi a lapot és megy. Védőoltás kell, évente, az állatorvos felvilágosít. Ivartalanítás minél hamarabb! 3-4 hónaposan már lehet. Nem kell megmosni, ha beleesik a borsófőzelékbe akkor lehet, egyébként nem.
2021. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Mindegy, hogy rovid vagy hosszu szoru, naponta/2 naponta nem art fesulni oket.


Alomra gyorsan raszoknak, de fugg attol, hogy mennyi idos es honnan van a macska. Az en cicam 5 honaposan kerult hozzam, addig kinti volt, soha nem latott almot, de nagyjabol egy het alatt raszokott. Valamelyik macskanak ez akar mar rogton is megy, foleg, ha benti volt elotte. Nem szoktattam kulonosebben, egyszer beleraktam ot az alomba, kapartam egyet a mancsaval, hogy erezze, ide kell asni, aztan ennyi.


Ivartalanitast illetoen pedig meg az orvosok is mindig mast mondanak, en ugy vettem eszre, hogy ebben nincs egyseges allaspont. Valaki ivartalanit mar 4 honaposan is (a lenyeg, hogy 2 kilo felett legyen a macska), valaki meg csak az ivareres utan x idovel. Az en cicamat 9 honaposan mutottek, egyszer tuzelt, de en azt se akartam megvarni, csak igy sikerult.

Macskat furdetni nem kell, kiveve, ha indokolt, mondjuk bolhas, belekent valamit a bundajaba, ami nem jon csak ki ugy, stb. En egyszer furdettem csak meg 7 ev alatt a macskat, amikor kiszokott a lepcsohazba es ugyan szinte rogton elkaptam, de sikerult belefekudnie (remelem) kutyakakiba, amit valamelyik kedves szomszed es kutyaja felejtett ott.

En minden ajanlott oltast beadattam neki, chipet is kapott es ugye evente viszem mindig oltasra. Lehet, hogy felesleges, mert benti, de en inkabb nem kockaztatok.

2021. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia! a MiciCat Dolls Brit rövidszőrű és Skót lógófülű macska kennelnek van egy jó cikke az első kiscica érkezésére való felkészülésről. Ajánlom elolvasni.

micicatdolls.hu/hogyan-keszuljunk-elso-kiscicank-erkezesere/

[link]

2021. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdetnek egy untig elég, kettőt is lehet persze, ha összeszoktak, de megszokni, belejönni egyszerűbb lehet eggyel, olyannal, aki könnyen kezelhető, ajánlják kezdőknek.

Szőrös alatt nem tudom, mit értesz. Ha hosszút (pl Maine coon), az ő bundájuk tényleg igényel napi-2 napi fésülést, ha nem akarod, hogy összetapadjon a gubancolódástól. De egy rövidszőrűt, mondjuk mezei házimacskát egyáltalán nem kell naponta fésülgetni. Nem igényel kifejezett törődést a bundájuk (nyilván ha látványosan hullik pl foltokban, viszket stb, akkor orvoshoz kell fordulni), csak a vedlést tudod elősegíteni vele, ha keféled gyakran.

Alom az macskafüggő. Én befogadtam az utcáról egy 3 évest, aki életében nem látott még almot valószínűleg, mégis elsőre rájött, mire való. A lényeg, hogy ha nincs rászoktatva, akkor miután megmutattad neki a helyét, engedd, esetleg tedd is bele, ha nem akar belemenni, hagyd, hogy nézegesse. Fogd meg a mancsát és kaparj vele párat, te is csinálhatod a kezeddel, hogy lássa a mozdulatot. Valószínűleg màr ennyi is elég lesz, mindenesetre pl virágföld, ilyesmi ne maradjon elöl, csak az alom legyen az egyetlen egyértelmű hely. Ha eleinte történik pár baleset, az normális, ilyenkor nem szabad leszidni, hanem tedd a kakit az alomba, erősítsd meg benne, hogy az oda való. És alapos, hypós takarítás, ne érezze a szagot, mert akkor újra oda fog menni esetleg.

Oltásokat el fogja mondani a doki, szerintem igenis érdemes benti macskát is oltani, mert akármit behozhatsz az utcáról pl a cipőddel és egy szobacicának gyengébb is lehet az immunrendszere, hiszen kevesebb dologgal találkozik.

Ivartalanítás is erősen ajánlott, pláne két macskánál (azonos neműeknél is?), mert az ösztönei hajtják attól még, hogy benti. Ha egyedül van, a nőstény akkor is fog tüzelni, szörnyűségesen nyivákolni, a kandúr meg pisivel jelölgetni, mai oltári büdös. Sok betegség is megelőzhető az ivartalanítással. Olyan 5-6 hónapos kortól már vállalja szinte minden orvos, a lényeg, hogy ne legyen túl kicsi a súlya az altatáshoz. Kandúrnál jó, ha nem kezdett el még jelölni, mert ha igen, akkor sajnos lehet, nem fogja abbahagyni a műtét után sem.

Fürdetni nem kell, a legtöbb macska nem is hagyná, irtóznak a víztől (persze vannak kivételek). Ha pl belehempereg valamibe, az más, akkor lehet, kell is, de nem egyszerű művelet általában.

2021. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!