Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről örökbeadni fiatal...

Menhelyről örökbeadni fiatal cicát oltva szoktak nemcsak féregtelenitve?

Figyelt kérdés

Kisgyerekunknek gondoltunk állatot a házhoz mert imád minden állatot

Viszont elölről kezdeni oltást vizsgálatokat azt hallottuk elég nagy összegek

Ha menhelyrol hozzuk akkor oltva vannak már csak az éves kellene nekik?



2021. nov. 1. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, a macska hamarabb volt háziasítva mint a kutya... A macska miatt több őshonos madár védetté vált (és már 63 állatfaj kihalt főleg miattuk világszerte) - mert túl vannak szaporodva és ki vannak engedve! A házimacska nevében is benne van, hogy házi. Nem értem, hogy miért nem lehet ezt felfogni. Vörös és sárgafülű teknőst sem szabad már tartani/kereskedni, mert kiszorítják az őshonos mocsári teknőst - és sorohaltnám. Ausztráliában, Új-zélanon már 4 éve legális macskát lőni/megölni... Értem én hogy csillió évvel ezelőtt úgy volt... De a mai világban meg kell érteni, hogy nem úgy van már - ahogy 50 évvel ezeőtt kb 0 volt az esélye annak, hogy elüssenek egy macskát/megmérgezzék - úgy ma 20% az esélye annak, hogy nem ütik el. Példa: anyósomék is egy külvárosi részen laknak, sima zugos utcában - max 5 évig élnek ott a macskák - pár hete az egyiket elütve találták meg, pedig a max 30 km/h ott(másfél éves volt és százezreket költöttek rá, mert beteg volt - és nem táppal volt etetve csak hogy ezt is felhozzam - a másik macska fél évesen tűnt el. Pár évvel ezelőtt az akkori macskájuknak a lábát leharapta egy kiengedett kutya (két házzal arrébb lakó szomszéd csak úgy kiengedte a vizsláját esténként, hadd szaladjon...) és sorohaltnám napokig).

A gyerekkori utcámban a szomszédunknak több macskája is volt és mindig sírt, hogy most ezt ütötték el, most azt mérgezték meg, most emezt találták meg megkínozva (megégették) - pedig iskolaövezetben laktunk.

Szóval inkább ne tarts kérlek macskát, ha nem tudod felelősen tartani. Már csak a madarak, cickány, vakond, bogarak, rovarok és gyíkok stb állatok miatt is.

(A mi macskánk 3 éves, benti és szuperül van - igaz mi nem terveztük, csak találtuk borzalmas állapoban és nem tudtuk nem befogadni. De sokkal könnyebb így tartani, semmi betegség, sérülés,ártalom nem éri. Játszunk vele,de alszik kb egész nap. Nem hoz haza semmi parazitát/bolhát/kullancsot, nem kell orvoshoz szaladgálni vele, mert összeverték/ megsebesült stb. Kényelmesen eléldegél és egészséges. Egy ismerősömnek mostanában halt meg a cicája 16 évesen öregségben - macskabiztos kerítés védte, (de nem is szeretett kimenni) mindig boldogés kedves nyugodt macska volt).

2021. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem számítottam egyetértésre

Sőt, ennél durvább dolgokra számítottam márcsak a tapos etetes miatt

De mivel nekem is volt benti cicám és kinti is és nekem is ütöttek el direkt egyet tudom milyen nehéz ezt feldolgozni

De soha nem láttam boldogabbnak és egészségesebbnek a benti cicám .

És élt tízen évet cicaink kint jatkalva mert megszokták és tudtak mikor kell lapitani ha autó kutya bármi jön

A benti lomha macskám egyszer szokott ki és ez lett a veszte mert azt se tudta mik a kinti törvények.

Megértem a hozzáállásod de fogadd el h ez nem azonos mindenkivel

Nem szaporítóktól vennék én is csak befogadnek egy rosszabb sorsut, lehet.

2021. nov. 10. 13:54
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem fogsz menhelyről macskát kapni. Nagyon helyesen, én sem adnám neked azt, akit félholtan kellett az utcáról összeszedni egy magadfajta felelőtlen tróger miatt, aki még azt sem fogja fel, hogy az állattartási törvény nagyon is vonatkozik a macskákra is (alias kötelező a telkeden belül tartani - nem, nem opcionális meg “szabad állat” meg hasonlók).

Ja és legközelebb talán ne összevissza zagyválj itt mindenféle másik országról, mert marhára nem volt egyértelmű, amit írtál. De jó, hogy még neked áll feljebb. Bár szerintem csak próbálod csűrni-csavarni a sztorit a magad előnyére.

2021. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Tróger az te vagy a fajtáddal

Most szaladj gyorsan kioktatni a fel világot mert te mindent jobban tudsz

Szerencsétlen egoista bolond.

2021. nov. 21. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!