Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil a macska össze-vis...

Miért pisil a macska össze-vissza a házban?

Figyelt kérdés
Augusztusban örökbe fogadtunk két, akkor 5 hetes cicát. Előtte volt egy kinti-benti macskánk, csak sajnos elszökött. A mostani macskákat bentinek szeretnénk tartani. Amikor hozzánk kerültek, szépen pár nap alatt megtanulták, hogy az alomba kell végezni a dolgukat, azonban egy idő után az egyik elkezdett össze-vissza pisilni a házban, néha véreset. Kiderült, hogy húgyúti fertőzése van, amire kapott gyógyszert és el is múlt, de időről időre visszajött. Mostmár nem pisil véreset, de még mindig szinte naponta, két naponta belepisil valaki ágyába vagy ruhákra vagy kanapéra. A két macskára három alom van, abból kettőt használnak, ami az előző cicánké volt azt nem. Úgy vettem észre, hogy naponta viszonylag sokszor jár vécére és a legtöbbször az alomba végzi el a dolgát, de még mindig pisil az ágyba. Rendszeresen takarítjuk az almokat, szóval nem zavarhatja, hogy túl koszos lenne, illetve a szobába is raktunk almot, de így is belepisil a másfél méterre a vécétől lévő ágyba. Általában nyávog mielőtt pisilni megy, de sose tudjuk, hogy mikor hova fog (és még mindig kapja a gyógyszert). Szinte mindent próbáltunk már amiket az interneten javasolnak, sokan mondták is, hogy nekik ivartalanítás után elmúlt, de a betegsége miatt azt még nem lehet. Aggódom, mert a szüleim ki fogják őket rakni az udvarra (két németjuhászhoz), ha továbbra is naponta kell mosni az ágyneműket és azt nagyon nem szeretném. Túl sok feszültséget és veszekedés kelt már a családban ez az egész… Mit lehetne még esetleg csinálni? Valakinek vannak ilyen tapasztalatai? A válaszokat nagyon megköszönöm!

2021. nov. 5. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez stressz okozta húgyúti gyulladás is lehet a tünetek alapján és a viselkedés is erre utal. Ivartalanítás tényleg legyen. A stresszforrást kellene megszüntetni. Feliway Classic(!)-re nálunk ez elmúlt, konnektorba kell bedugni, párologtató.

Stresszt pedig bármi okozhat, ennek olvass utána, hátha beugrik mi lehet. Pl. arrébb toltok egy szekrényt, valaki ijesztgeti őket a családból, építkezés van a szomszédban, másik macskát lát az ablakon és ez stresszeli, stb.

2021. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom, de oldhatja a cicák stresszét, hogyha veszel nekik valami dobozt, amibe bebújhatnak. szeretik a dobozokat. még az is oldhatja a stresszüket,ha csak leragasztasz nekik szigetelőszalaggal egy kis téglalapot, ami nagyjából akkora , mint ők.
2021. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2021. nov. 6. 23:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Az lehet egyébként hogy egymást stresszelik a macskák?
2021. nov. 6. 23:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ők össze vannak szokva, véres pisiig szerintem nem. Két saját példa: iskola nyílt a közelben, a gyerekek óbégatása behallatszott, véres lett a pisi. Egyik este átpakoltunk egyik szobából a másikba íróasztalt, számítógépet, másnap véres pisi és erős fájdalmai voltak. Lehet a tiédnek is fáj azért nyávog pisi előtt. Fúrás faragásra meg nincs, pedig az elég hangos tud lenni, ezért írtam, hogy bármi okozhatja és ezt a gazdi tudja mi lehet. Antibiotikumot pedig erre a stresszes fajtára nem szabadna adni, a kórokozósra meg kell, vizeletvizsgálat után lehet ezt tudni. Legyetek türelmesek, ne dobjátok ki az udvarra őket! Szüntesd meg az előző cica almát teljesen, lehet az ő szaga valamiért nem szimpi. Amúgy se kell három tálca.
2021. nov. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!