Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a macskám fialt,...

Kkuszpotyi kérdése:

Szerintetek a macskám fialt, vagy más van a háttérben?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves cicám. Azt vettem észre, hogy mostanában eltűnik, nem jön elő a hívásra sem. Nem rég tüzelt először. Kertes házban lakunk és van 2 ól. Azoknak a padlásán szalma van. Rengetegszer fordult már elő hogy a szomszéd cicák a mi padlásunkra fialtak mert ott nem háborgatta őket senki . A cicám is mindig az egyik ól padlása felől szokott előbújni. Már az is megfordult a fejemben hogy talán fialt, de még nem bizonyosodott be mert nincsenek kifejlődve az emlői. Ma délelőtt kimentem ahhoz az ólhoz ahol a cicámat mindig látom. Úgy tűnt mintha keresne valamit, nyávogott de nem láttam semmit és ő sem. Talán fialt de nem maradtak életben a cicák, mivel nem volt anyatejük. Nekem ez a meglátásom.



Valaki tudna segíteni? De kérlek benneteket hogy az olyan kommenteket hogy "vidd orvoshoz mert meghal" hanyagoljátok, mert sztem orvosra nem lesz szükség. A segítséget előre is köszönöm!:))


2021. nov. 12. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a padláson!
2021. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Mi a kérdés egyáltalán? A szituáció az, hogy nyávog egy macska egy ólpadláson. Ez alapján konkrétan akármi lehet.

Vidd el ivartalanítani, akkor nem fog "fialni".

2021. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Remélem, téged sem visznek orvoshoz adott esetben. Nem baj, ha meghalsz.
2021. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Előtte nem volt nagy a hasa? Elég könnyű észrevenni ha vemhes. Ha már megfialt, van, hogy eldugja a kölykeit, akkor már nehéz megmondani sajnos. Vagy követed és megnézed lesz e ott kölyök vagy kívárod amíg elő nem bújnak. Bár télen hideg lesz, érdemes pokrócot vinni nekik. Szóval próbáld meg kilesni az macskát hova megy, és keresd meg a piciket.
2021. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Azt lehet tudni, miért nem ivartalanítod? Mit fogsz kezdeni annyi macskával? Évente vagy kétszer is ellhetnek. Nem beszélve a rengeteg fertőzésről. 2021-van basszus..

Gondolom nem készítettel olyan kerítést,vagy egyéb megoldást,hogy az utcára ne tudjon kimenni. Így el is üthetik mergezhetik stb..

A cica pedig attól függ mikor tüzelt először, így ki lehet számolni. De ha alapbol észre se vetted hogy vemhes.. nem is értem. Egyébként lehet hogy korábban születtek,vagy már halva,vagy pedig megtámadta a kiscicákat egy másik állat.

2021. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
A vemhesség kb 2 hónap. Mikor tüzelt? 4 hónaposan nem valószínű. Most 6 hónapos. Ennyi idősen is baromi korai lenne, ha leellik.
2021. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Én se adnék sok esélyt annak, hogy fialt volna. 6 hónaposan túl korai. És látszik, ha egy macska vemhes. A hasán és az emlőin is.

Lehet, hogy nem csengett még le a tüzelés, azért tekereg. Ivartalanítsd mielőbb.

2021. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Ivartalanítsd, nem kell már több kóbor kismacska!
2021. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!