Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran érdemes a...

Milyen gyakran érdemes a kandúrnak párzani, hogy nyugodt legyen?

Figyelt kérdés
2021. nov. 14. 23:57
 1/7 KmsRys ***** válasza:
17%

Amilyen gyakran tüzel egy nőstény macska, és odavonzza magához. Ez nem szám szerint megy. Nekünk volt kandúrunk, csak akkor volt "nyugtalan", amikor egy nőstény tüzelt.


Az ilyen kérdésekkel viszont óvatosan, mert ez az oldal tele van ivartalanítás pártiakkal, akik le szokták szedni az ilyen kérdéseket feltevő kérdezők fejét!

2021. nov. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer sem.Ivartalanítani kell,az az egyetlen ami lenyugtatja.

Miután párzott tovább fogja keresni a nőstényeket kb élete végéig.Ugyan úgy nyávogni fog,ugyan úgy frusztráltabb lesz,és ugyan úgy jelölgetni fog.Nincs olyan,hogy a Cirmi dugott már életében 2x úgyhogy most már késznek érzi magát idényre impotensnek lenni..

2021. nov. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

#1, buta vagy.


Kérdező, ha hosszú, boldog életet szeretnél a macskádnak biztosítani, megelőzve egy csomó életveszélyes betegséget és sérülést, akkor az ivartalanítás a megoldás.

2021. nov. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Soha. Ettől lesz a legnyugodtabb. Ugyanis párzási időszakban egymással verekednek a kandúrok, meg a nőstényekkel is. Ez olyan stresszel jár, hogy sokszor napokig nem is esznek.
2021. nov. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem úgy megy, hogy elhasználja a töltényt, és akkor lenyugszik. Maga a párzás is streszforrás a macskák számára, hiszen egyrészt meg kell küzdenie a vetélytársakkal (vagy készen kell lennie rá) másrészt a nőstény is agresszív ilyenkor, az is streszforrás.

A macskaféléknél egy hím leélhet egy életet úgy, hogy egyszer sincs lehetősége a génjeit tovább örökíteni, ez a dolog nem teszi nyugtalanabbá. Mondhatni, ez a alapállapot.


Viszont, ha lenyugszik alatt azt érted, hogy ne menjen naphosszat keresni a lehetőséget, akkor tényleg csak az ivartalanitás a megoldás. (vannak már nem végleges megoldások is, ha)

2021. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Három macskát hoztak a gyerekeim haza az utcqról.Mindhárom kandur volt különböző " szem3lyiséggel!A cirmos mindig "üldözött" hogy vakarjam a hasát!Az óriási fehér - tarka csak döglött egēsz nap és baromi gyáva volt.Ezek ketten szinte sohasem csavarogtak.A sovány fehêrt alig láttuk!

Csak kajálni jqrt haza, de mindig tele volt sebbel-karmolással.Később észrevettük, hogy a környêk szinte összes kiscicája ra hasonlit. Szóval ő volt a környék rambó alfa himje!

2021. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
40%
nekem volt egy hím macskám állandóan üldögélt a egyik szekrény tetején a környék összes macskája a mi házunk nál verekedett a nőstények ért ő szinte röhögve végignézte az egészet . Nem törte magát csak üldögélt néztem én is rajta. aztán eltűnt egy viharban épp vinni akartam volna ivartalaníttatni hogy biztos itt maradjon a ház mellett .egy nőstény macskánk lett az örökbe lett fogadva állandóan el császkál t itthonról nőstény létére utána pedig kiivartalan itattam és ő szokásosan ismét ugyanezt csinálja szóval nálunk sajnos az ivartalanítástól nem nyugodott le a nőstény macska
2021. nov. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!