Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak és...

Mi lehet a baja a cicámnak és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A hétvégén leutaztam a szüleimhez, és mivel a felügyeletet nem tudtam megoldani, mind a kettő kiscicámat vittem hordozóban. (3 hónaposak) Autóval mentünk. Az út elején picit nyavogtak, de teljesen jól viselték.

Amikor kiszedtem a hordozóból őket, semmi gond nem volt. Rögtön elkezdték felfedezni a helyet. Játszottak, ettek, teljesen olyan virgoncak voltak, mint itthon. Ahogy észrevettem, tetszett is nekik a hely, mert elég sok buvohely volt, amiből itthon kevesebb van, szóval jól elvoltak estig.


Este a lány cicám felugrott az nyitott ablakhoz, nézelődött kifele. (Itthon is ezt szokta csinálni) egyszer csak megszólalt a kozvetlen szomszédban a riasztó és a kutya is ugatott kint. Iszonyat hangos volt. Láttam, hogy nagyon megijedt, berohant az ágy alá, és órákig ki sem jött, nagyon nehezen lehetet onnan kicsalogani.Az ijedéstől kezdve teljesen más lett a viselkedése. Azon az estén már nem dorombolt, nehezen aludt el, nem játszott, csak bámult maga elé. Az ágy alól kijőve kicsit poros is lett a lábacskája, de nem mosakodott.


Reggel amikor felkeltünk, indultunk vissza. Ott már dorombolt, de az utat vegigaludta.


Amikor hazaértünk(tegnap reggel) onnantól kezdve más lett. Egész nap alszik, enni eszik, kicsit játszik is, de olyan, mintha megtört volna.


Már mindenre gondoltam, de betegnek úgy nem tűnik, mert eszik, dorombol, de mégsem olyan, mint volt.



Van valami tanácsotok, hogy mit tehetnék? Létezik, hogy ennyire megijedt?


2021. nov. 15. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen létezik sajnos! Csoda, hogy nem eregetett semmit futás közben! Sok simi, finom kaja.. Esetleg vennék vitamin pasztát is, az finom és ha nem mer enni, jót tesz! Meg nem sérült? Nem ment neki fejjel valaminek vagy ilyesmi?
2021. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 nem sérült meg, vagyis én ilyesmit nem vettem észre


Vajon meddig fog ez nála tartani? Lehet, hogy hetekig? Nagyon aggódom érte :(

2021. nov. 15. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkot kapott.Kell egy pár nap ameddig átmegy rajta,lesz még ilyen.Nincs hozzá szokva a hirtelen zajokhoz.

Pánikrohamot is tudnak kapni az állatok,az nagyon meg szokta rémiszteni a gazdákat.Észre fogod venni ha ez történik az ijedtség után remeg mint a nyárfalevél,tébolyog (jól írtam?🤨),hányi kezd,hangosan nyávog mert rosszul van és szédül,végül elájul..


Epilepszia rohamot is tudnak kapni,olyankor eldőlnek és vergődnek és remegnek mint aki áramütést kapott,na az viszont halálos is lehet.Olyankor le kell fogni,hogy ne tegyen kárt magában mint az embereknél.

2021. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Sokkot kapott. Én is belefutottam ebbe, de ott súlyosabb volt a dolog, és nyugtató kellett végül. De utána helyrejött.
2021. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Csak megijedt ennyi történt

Kell neki idő és meg fog nyugodni

2021. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám akkor volt így amikor átjött a szomszéd kutya és felkergette a fára. Alig bírtuk leszedni, remegett, fel volt borzolva a farka órákig. Néhány napig nem volt önmaga, furán viselkedett, de aztán újra a régi lett. Ne aggódj, helyre fog jönni :)
2021. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyrejön idővel, de ha lehet többet ne tedd ki olyen hirtelen környezetváltozásnak. Nem csak a zajt, az ide-oda ingázást sem viselik jól.
2021. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!