Mi lehet a baja a cicámnak és mit tehetnék?
A hétvégén leutaztam a szüleimhez, és mivel a felügyeletet nem tudtam megoldani, mind a kettő kiscicámat vittem hordozóban. (3 hónaposak) Autóval mentünk. Az út elején picit nyavogtak, de teljesen jól viselték.
Amikor kiszedtem a hordozóból őket, semmi gond nem volt. Rögtön elkezdték felfedezni a helyet. Játszottak, ettek, teljesen olyan virgoncak voltak, mint itthon. Ahogy észrevettem, tetszett is nekik a hely, mert elég sok buvohely volt, amiből itthon kevesebb van, szóval jól elvoltak estig.
Este a lány cicám felugrott az nyitott ablakhoz, nézelődött kifele. (Itthon is ezt szokta csinálni) egyszer csak megszólalt a kozvetlen szomszédban a riasztó és a kutya is ugatott kint. Iszonyat hangos volt. Láttam, hogy nagyon megijedt, berohant az ágy alá, és órákig ki sem jött, nagyon nehezen lehetet onnan kicsalogani.Az ijedéstől kezdve teljesen más lett a viselkedése. Azon az estén már nem dorombolt, nehezen aludt el, nem játszott, csak bámult maga elé. Az ágy alól kijőve kicsit poros is lett a lábacskája, de nem mosakodott.
Reggel amikor felkeltünk, indultunk vissza. Ott már dorombolt, de az utat vegigaludta.
Amikor hazaértünk(tegnap reggel) onnantól kezdve más lett. Egész nap alszik, enni eszik, kicsit játszik is, de olyan, mintha megtört volna.
Már mindenre gondoltam, de betegnek úgy nem tűnik, mert eszik, dorombol, de mégsem olyan, mint volt.
Van valami tanácsotok, hogy mit tehetnék? Létezik, hogy ennyire megijedt?




válasza:#1 nem sérült meg, vagyis én ilyesmit nem vettem észre
Vajon meddig fog ez nála tartani? Lehet, hogy hetekig? Nagyon aggódom érte :(




válasza:Sokkot kapott.Kell egy pár nap ameddig átmegy rajta,lesz még ilyen.Nincs hozzá szokva a hirtelen zajokhoz.
Pánikrohamot is tudnak kapni az állatok,az nagyon meg szokta rémiszteni a gazdákat.Észre fogod venni ha ez történik az ijedtség után remeg mint a nyárfalevél,tébolyog (jól írtam?🤨),hányi kezd,hangosan nyávog mert rosszul van és szédül,végül elájul..
Epilepszia rohamot is tudnak kapni,olyankor eldőlnek és vergődnek és remegnek mint aki áramütést kapott,na az viszont halálos is lehet.Olyankor le kell fogni,hogy ne tegyen kárt magában mint az embereknél.




válasza:



válasza:Csak megijedt ennyi történt
Kell neki idő és meg fog nyugodni




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Édesapám agyon akarja vágni a kiscicákat amiket idehozott a szomszéd anya cica Hogy tudnak az emberek ilyeneket tenni? Mire jó ez? A szomszédnak teljesen mindegy mit tesz vele Szerintem megérdemelnek egy esélyt ők is
3x megint be hányt az ágyba. De ha kizárjuk a folyosóra üvölteni kezd. Iszonyatosan sajnáljuk. De nem tudjuk miért csinálja.
Adott egy 2 és fél hónapos, játékos, életvidám cica. Tegnap megkapta az oltást féregtelenítésre, hazahoztuk. Kis idővel azt vettük észre,hogy egyre bágyadtabb. Csak aludni akart, s ha odébb tettük, nagyon csúnya morgó hangot adott ki. Sajnos nincs étvágya tegnap óta,...
Megcsípte a kiscicát egy méhecske és most tompa a macsek. Most egész végig fekszik. Azelött meg szaladgált, a másik cica nyalogatja és odabújik hozzá. Mintha beteg lenne... Pár perce csípte meg.. Állatorvos most nincs. A cica meg fog halni? Kb 6 hetes a cica. Negatívakat nem kérünk Kössz
Nos, az a nagy helyzet, hogy van egy szomszedunk, kb fel eve szuletett naluk egy kiscica, megtartottak, nevelik, stb. A cica mar fialt, hianyzik az egyik oldalon a fel fule, sebes a nyaka es olyan vegtelenul sovany volt, hogy hihetetlen. A csalad nagyon jol szitualt,...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




