Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tehetnek ilyeneket az...

Hogy tehetnek ilyeneket az emberek?

Figyelt kérdés

Édesapám agyon akarja vágni a kiscicákat amiket idehozott a szomszéd anya cica


Hogy tudnak az emberek ilyeneket tenni?

Mire jó ez?

A szomszédnak teljesen mindegy mit tesz vele


Szerintem megérdemelnek egy esélyt ők is


2021. jún. 1. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is.

Mekkorák a cicák? Szopnak még?

Készíts róluk fotót, keress nekik gazdit. Menhelyek is vannak, ott is kérhetsz segítséget.

2021. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

5-6 hetesek lehetnek

Tápot már esznek

Kiraktam cicás csoportokba

Már vannak rájuk jelentkezők

2021. jún. 1. 11:38
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Ügyes vagy, 2-3 hét múlva mehetnek az új gazdihoz, addig meg apukád csak kibírja...
2021. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Miért kellene kibírnia? Ő nem akart macskát. Mért kellene szívni a aszomszéd felelőtlensége miatt?
2021. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most támogatást kérsz, vagy választ a kérdéseidre?


Hogy tehet ilyet valaki?

Empátia hiánya (ez sajnos generációs jellemző is lehet, de a neveltetésből is adódik), más értékrend, életszemlélet.


Miért csinálna ilyet bárki?

Mert nem akarja vállalni a kiscicákat és a velük járó anyagi vonzatot. Ezeket etetni kell, nem biztos hogy mindnek találsz gazdát, akkor megint rád hárul az etetés, áo. ellátás költsége, ivartalanítás költsége.


Ez az egyetlen megoldás? Nyilván nem, de apukád valahogy így gondolkodik. Nem kell, nem akarom, akkor megszabadulok tőle.

2021. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vigyék el őket a gazdik minél előbb. Igen, tudom, hogy nem 5 hetesen illik örökbe adni, de már nem olyan kicsik, hogy ne maradjanak életben az anyjuk nélkül és apád sajnos ki tudja, mikor kattan be és öli meg őket valóban. Nem kockáztatnék. Akire pedig nincs jelentkező, velük kapcsolatban hívj fel egy menhelyet, mondd el őszintén, mi a helyzet (hidd el, sajnos láttak már ilyen eseteket). Hátha be tudják őket venni.
2021. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem az ő macskája, nem akarja őket megrartani, eltartani, etetni.

Állatvédők többnyire nem segítenek.

Ivartalanítás drága, főleg egy idegen macskára.


Hozzám is áthozta a kölykeit a szomszéd macska. A szomszéd a kukába szokta kidobni, vagy élve elássa őket. Addig maradhattak amíg gazdit nem találtam nekik.

Ezt eljátszottuk 3x, menhely, állatvédők nem segítettek. Ivartalanításban sem. Sőt, inkább nyilvános kiírásban mindenféle g3ci szaporítónak, gyilkosnak elhordtak. Nah, onnantól kezdve én se tartom meg őket, azt csinál velül a szomszéd amit akar. A kóborokat meg elüldözöm. Ide ne fialjanak. 20 ezret fejenként nem költök senki macskájára, ami kint van, bármikor megdögölhet és jön helyette az újabb fogyóeszköz.

2021. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7

Komolyan egy olyan csoport akiknek segitséget kellene nyújtania ilyen helyzetben, visszautasitottak és elhordtak minden szarnak? Ráadásul nyilvánosan? El sem tudom képzelni milyen emberek dolgozhatnak ott az állatokkal...


Úgy látszik hogy egyre kevesebben vannak a lelkiismeretes emberekből.

A szomszédod meg inkább elásná a kicsiket minthogy egyszer ivartalanítsa a saját macskáját.. undorító..

2021. jún. 1. 14:16
 9/17 A kérdező kommentje:

#4

Ezért inkább az ártatlan kicsik szívják meg..

2021. jún. 1. 14:17
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
A cicák nem tehetnek róla, hogy hova kerültek, megérdemelnek egy esélyt. Én meghirdetném a gazdi kereső fórumokon, ingyen odaadám valakiknek.
2021. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!