Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd majdnem minden nap...

A szomszéd majdnem minden nap bezárja a macskánkat és nem engedi ki. Többször szóltunk már, de ennek ellenére is bezárja. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A sztori nyáron kezdődött, amikor nyaralni mentünk, ekkor a macskát apum etette, viszont ő minden nap dolgozott és csak este jött haza. Ekkor eltűnt 3 napra a macska. Miután visszaszereztük, egy idő után megint eltűnt, mert bezárták. Ez azóta számtalanszor előfordult, a felszólítás ellenére, hogy ne zárja be és ne etesse. Többször én és anyum is átmentünk szólni, de azóta ugyanúgy megtörténik. A cica kinti, de nagyon sokszor beengedjük amikor otthon vagyunk, viszont mikor dolgozunk, akkor kint van. Lenne helye a pincében addig, ahova kaját rakunk neki, ott meleg van és aludni is tudna, nem zavarja semmi, viszont mivel etetik(és sokszor kenyérrel vagy tejjel, amit nem szabadna egyen!), ezért nem szokta megenni a kajáját. Mi minőségi, rendes táppal és konzervvel etetjük, minden oltást megkapott, tehát rendesen van tartva, nem vagyunk felelőtlenek, mint amit sokszor megkaptam facebookos csoportokban. Több macskánk volt már, mind kint éltek és jó életük volt, öregen pusztultak el. Ezzel a cicával annyi gond volt, hogy mivel gyerekek mellől hoztuk el, nagyon bújós, barátságos macska, ezért könnyen odaszokott a szomszédhoz, amíg mi nem voltunk itt. Ők pedig gonosz módon ellopták.


Kérdés: mit lehet tenni ennek érdekében, hogy ez többet ne forduljon elő? Fel lehet-e őket ezért jelentni? Javaslatokat várok.

Köszönöm, ha elolvastad.



2021. nov. 22. 11:14
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne ehetne tejes kenyeret és egyéb házi kosztot?


Főleg, ha mellé törődést is kap, és nem kell kint lennie vagy a pincében.

Ha annyira rossz lenne neki a szomszédban, akkor megszökne onnan és nem menne vissza. De visszamegy, mert jól érzi magát.

Ha macskát akarsz tartani, akkor legyen neki egy sarok a lakásban (igen, BENT!) +alom +rendes kaja (nem teszkós táp) stb. és akkor nem fog elszökni sem.

2021. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
76%
#21 mert nem túl egészséges a cicának ha ilyeneket eszik.
2021. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
36%

#22 Hát nem tudom.

Faluhelyen sok házikosztos cica él vígan és boldogan.


Azt mondják, hogy egy macska átlagéletkora 15-18 év.


Hát, ahol születtem, ott 20 évnél is tovább éltek a macskák, HÁZIKOSZTON



Mellesleg az olcsó tápokban több a méreg, mint a hús

2021. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
84%
Ok, akkor nyilván az állatorvosok a hülyék, meg a macskák, hogy fosnak pl a tejtől. :D
2021. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
83%
Házi koszt alapvetően nem lenne baj, de a tejes kenyér tényleg nem jó.
2021. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
65%

Jó, oké, kövezzük meg, mert a felelőtlen gyökér “gazdáitól”, akik még rendesen tartani sem tudják, átcsábította ilyenekkel.

Az égvilágon semmi baja nem lesz, ha alkalomadtán kap. Azt meg egy szóval sem említette senki, hogy konkrétan ezzel etetné rendes macskaeledel helyett.

2021. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
14%
Látom csak a kommentem egy részére sikerült fókuszálni, nem baj.
2021. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
86%
23. Azok a macskák a helyi madárállományon is elvoltak közben szerintem. Nem a házokoszttól éltek sokáig.
2021. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Látom, elég sok komment érkezett kis idő alatt. Azonban választ nem kaptam a kérdésemre.

A macska nem szeret ott lenni. Vécézni kiengedik, ekkor szokott hazajönni. Mikor meglátják, hogy hazajöttünk, akkor gyorsan kiengedik a macskát, mintha nem ott lett volna. Egyszer egy ilyen alkalmat elkaptam, akkor meglátott minket a macska, és rohant haza.

Az utolsók akik azt említik, hogy a tej és a kenyér jó, stb. azoknak ajánlom hogy nézzenek utána a dolgoknak mielőtt ilyeneket írnak. Ugyanis felelős állattartó tudja ezeket. És igen, én is az vagyok. Nem normálisnak azokat tartom, akik a házban tartják az állataikat. Az ágyukon alszanak, konyhába is beengedik, stb.

Szóval nem fogom bent tartani a lakásban, mivel idepiszkít, kárt csinál. Többször volt bent, hetekig is. Nem működött. Az alom büdös volt, csak baj volt vele.

Most inkább (és még mindig) az a kérdés, hogy mit tudok tenni, hogy ők ne engedjék be? És itt dől el a kérdés, hogy felelős állattartó vagyok-e, hiszen akkor nem aggódnék a macskámért,csak hagynám hogy kóboroljon amerre akar. Igen, zavar, eléggé zavar, hogy odamegy és aggódok érte, nehogy valami baja legyen. Ezért tettem fel a kérdést.

2021. nov. 22. 16:08
 30/59 anonim ***** válasza:
92%

Le lett írva elég értelmesen

Kifutót kell kiépíteni és oda teszel neki kis fekhelyet,házikót és az almot

Így nem megy a szomszédba plusz a házban sem tesz kárt

2021. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!