Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd majdnem minden nap...

A szomszéd majdnem minden nap bezárja a macskánkat és nem engedi ki. Többször szóltunk már, de ennek ellenére is bezárja. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A sztori nyáron kezdődött, amikor nyaralni mentünk, ekkor a macskát apum etette, viszont ő minden nap dolgozott és csak este jött haza. Ekkor eltűnt 3 napra a macska. Miután visszaszereztük, egy idő után megint eltűnt, mert bezárták. Ez azóta számtalanszor előfordult, a felszólítás ellenére, hogy ne zárja be és ne etesse. Többször én és anyum is átmentünk szólni, de azóta ugyanúgy megtörténik. A cica kinti, de nagyon sokszor beengedjük amikor otthon vagyunk, viszont mikor dolgozunk, akkor kint van. Lenne helye a pincében addig, ahova kaját rakunk neki, ott meleg van és aludni is tudna, nem zavarja semmi, viszont mivel etetik(és sokszor kenyérrel vagy tejjel, amit nem szabadna egyen!), ezért nem szokta megenni a kajáját. Mi minőségi, rendes táppal és konzervvel etetjük, minden oltást megkapott, tehát rendesen van tartva, nem vagyunk felelőtlenek, mint amit sokszor megkaptam facebookos csoportokban. Több macskánk volt már, mind kint éltek és jó életük volt, öregen pusztultak el. Ezzel a cicával annyi gond volt, hogy mivel gyerekek mellől hoztuk el, nagyon bújós, barátságos macska, ezért könnyen odaszokott a szomszédhoz, amíg mi nem voltunk itt. Ők pedig gonosz módon ellopták.


Kérdés: mit lehet tenni ennek érdekében, hogy ez többet ne forduljon elő? Fel lehet-e őket ezért jelentni? Javaslatokat várok.

Köszönöm, ha elolvastad.



2021. nov. 22. 11:14
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
81%

Nem akar kifutót kiépíteni neki mert az pénzbe kerül pedig megérné és csak egyszer kellene beleinvesztálni egy kis pénzt.

Ha pedig a férje/párja tud barkácsolni akkor együtt meg tudnák csinálni hétvégén és ennyi volna az egész.Nyilván nem volna elég egy hétvége de utána probléma megoldva.Én is a nyulaimnak a párommal csináltuk meg a kerítést hogy ne kószáljanak össze vissza a kertbe mert nem szeretnénk hogy a kedves gazdik kinti macskái akik a mi kertünkbe járnak kakikálni,pisikélni hogy esetleg lefojtsák a nyulakat mert épp olyan kedve van és persze a madarakat sem hagyja ki csak őket nem tudom sajnos biztonságba helyezni :D

De nekem ér annyit a nyulaim élete hogy nem engedem hogy kóboroljanak és bajuk essen mert az rosszul esne plusz szeretem tudni hogy hol vannak éppen és mit csinálnak arról nem is beszélve hogy ha már velünk élnek akkor felelős vagyok értük.

2021. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
73%
A felelős állattartás ott kezdődik h telken belül tartod az állatodat. Akkor hol vagy te felelős állattartó? Macskád napközben arra jár kel amerre akar, örülj h nem mérgezték meg,v nem ütötte el az autó, vagy nem tépte szét egy kutya.
2021. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
66%
Mit lehet tenni? Add neki oda. Sokkal jobb helye lesz neki bent a melegben.
2021. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
28%
Azt tudod tenni, hogy állatorvosnál mikrochipet tetetsz a macskádba. Így ha ellopják és feljelentést teszel ellene, hogy bezárja a macskádat (mivel ez eltulajdonításnak minősül), szépen bekopogtatnak hozzájuk és egy ember segítségével, akar állatorvos, akinek van chip leolvasója, a chip alapján a rendszerben megnézik, hogy a macska a tied. Onnantól majd meggondolja bezárja e
2021. nov. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
73%
54-es, akkor a kérdező még inkább magyarázkodhat, hogy mit keres a macska a saját telkükön kívül. 😆
2021. nov. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
30%

#55, a rendőröket egyáltalán nem érdekli, hogy a macska a telken kívül kószál bármennyire próbáljátok ezt sulykolni.

Rengeteg macskás környéken voltam, sehol nem volt ebből gond.

Csak az ilyen elvetemült állattartók mániája ez.

2021. nov. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
84%
Nem mánia, jogszabály.
2021. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
5%

Valóban jogszabály (54-es vagyok), de sajnos főleg faluhelyen tesznek rá. Tisztában vagyok a jogszabályokkal, tudom, hogy minden állat tulajdonos köteles a saját telkén belül tartani az állatát. Nálunk például a polgármester háza mellet lakik konkrétan egy felelőtlen állattartó család, még is magasról tesz rájuk. Holott tényleg, más bűncselekmény, ha történik itt, lopás, betörés, stb, azzal foglalkoznak, polgárőrök, rendőrök állandóan járkálnak esténként, a felelőtlen állattartók ellen még sem tesznek semmit sem. Lehet létezik olyan település, ahol az állatok védelme fontos, de sajnos ez a ritkább. Meg lehet nézni a falvakban hogy tartják szerencsétlen kutyákat, hány kórosan sovány, betegnek kinéző cica kószál kint, senkit sem érdekel sajnos. Az sem hogy beteg és hogy nem viszik orvoshoz, nem hogy még az, hogy saját portán kívül mászkál.

Nekem is mindennapos hobbim volt, hogy a szomszédba hordtam át a macskáját, vagy jöttek érte és keresték. Igaz én nem zártam be, egyszerűen a macska nem szeretett ott lenni, inkább befészkelte magát a hátsó melléképületünkbe. Ha idejött adtam neki kaját, mert nagyon éhes volt, kapott bolhaírtót, féreghajtót, tőlem elfér... De ilyeneknek hiába mondják, hogy tartsák bent, úgy is az a válasz hogy "a macskának kint a helye, büdös az alom, szétszed mindent, a macskát nem lehet megkötni... " ismerjük ezeket..


Lehet lepontozni (nyilván azok teszik, akik teljes mértékben elítélik a macskák kiengedését a lakásból, hozzáteszem igazatok van), arra akartam rávilágítani, hogy hiába a jogszabály, senkit nem érdekel sajnos.

És teljesen mindegy, ha most a gazda kint tartja, úgy is azt fogják látni: "a macska jó kondiban van, oltásai is megvannak, stb"... Nem tesznek semmit, mert a körülmények rendben vannak.


Az, hogy meg a macskát bezárja a szomszéd, az ugyanúgy bűncselekmény kategória, állat eltulajdonítása.

2021. nov. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó! Abban az esetben joga van visszatartani a szomszédnak az állatot, ha az kárt okozott neki a tulajdonában. Egészen addig, amíg a tulajdonos meg nem téríti az okozott kárt.

De itt a kérdező nem írt ilyet.


Mindenesetre ha be is zárja a macskáját és a kérdező kihívja a rendőrt, akkor sem tehetnek semmit. Egy macska miatt nem fognak házkutatási parancsot kérni, a szomszéd meg simán kiengedi a macskát, ha becsenget a rendőr. :D szóval semmit nem lehet tenni azon kívül, hogy elzárva tartja a macskáját ha ez ennyire zavarja.

2021. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!