Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskának lesz baja, ha...

A kismacskának lesz baja, ha felnőtt eledelt kap?

Figyelt kérdés
Ide szegődött hozzám egy macska, nekem már van kettő, hiába próbáltam elzavarni, nem tágít. Csináltam neki hátul helyet a műhelyben, az enyemekhez nem engedem, mert nem szeretik, főleg az egyik. Barátságos. Szembe szomszédok mellett lakik, de nem törődnek vele (flúgos egy család). Haza viszik a cicát, ha szólunk, de 2 perc múlva itt van. Maguktól nem is keresik, így rám maradt. Majd tavasszal ivartalanitva lesz, most lehet kb 6 hónapos. meg be is olttatom a héten. Kapott bolha irtot, féreghajtót, full viszketett szegényke. A helyzet az, hogy sajnos jelenleg úgy vagyok, hogy rengeteg felnőtt macska kajám van itthon és azt kapja, mert Royal Canint esznek az enyémek meg Félixet (tudom vannak jobbak… végig lett próbálva a Purizonon keresztül az Animondáig). A cica megeszi, szépen fel fejlődött itt nálam, energikus, kis vékonyka volt, most kis aranyos pufi. Nyilván a gazdái sem adtak olyat neki, bár inkább ők semmit nem adtak neki szerintem kb. Lesz baja a felnőtt ételtől? Érdemes már ennyi idősen átállni kölyökre? Nyilván a saját cicáim azt kaptak kölyökként, de az új cicát először csak etettem, mert keservesen nyavogott itt mindig, így csak azt tudtam neki adni, ami itthon volt

2021. dec. 1. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól nem.Inkább a mennyiség a fő.De gondolom nem annyit adsz számára is mint a felnőtt cicáidnak.Szóval akkor nem.
2021. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én annyit szoktam nekik adni, amennyit enni akarnak. Általában sokszor esznek keveset. Vagy ha nincs itthon senki, kirakok valamennyi tápot. Bár ez a kismacska kint van, de mindenki különböző műszakban dolgozik, így ha kérnek tudunk adni neki
2021. dec. 1. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt macskaeledeltől,nem lesz baja.Nálunk is volt nem egyszer,mivel falun lakunk,keveset rendelnek,hamar elfogy a boltba a kölyökmacskáknak szánt kaja,és akkor vettünk a kicsiknek is felnőtt eledelt.Nem lett tőle semmi probléma.
2021. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

De helyeske lehet.


Nem tudom pontosan, hogy egy féléves cirmó mekkora lehet, de annó, mikor még nekünk is voltak ciceróink, akkor adtunk nekik felnőtt tápot mi is. Amíg kis pumuklik voltak, addig összenyomkodtuk nekik villával. Élvezettel zabálták, egészséges cicák lettek.


Mindig eszembe jutnak amúgy a dédimami padlásmacskái. Ők leginkább maradékot, főleg húslevest meg hétköznapról maradt ételeket kaptak, sokszor olyant, ami nem is volt már jó. Egereket is fogtak dögivel, kiscsirkéket. Meg persze a klasszikus tejbe áztatott kenyérdarabokat. És kút vagy tócsavizet ittak leginkább. És erős macskák voltak, jó kondiban, sokáig eléldegéltek. Volt egy nagyon veterán, olyan 13-15 év körül lehetett, mikor megismerkedtünk.


Szóval igen, ha erre gondolok, akkor én nem aggódom a kisállataimért. A bolti kaja jobb, mint a krumplis tészta meg a kisegér. 🤷🏻‍♀️


Erősek amúgy a cicerók, feldolgozzák a kicsik a nagyoknak valót is.

2021. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor álltunk át kölyöktápról felnőttre azt figyeltem akkora orbitális különbség nincs, igazából a szemek kisebbek a kölyöktápban illetve más egy kicsit az összetevők aránya (a gyors növekedéshez más tápanyag kell mint a súlytartáshoz) szóval főleg fél évesen nem hiszem hogy baja lesz tőle, főleg ahhoz képest amit eddig ehetett.
2021. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is féléves korától kapott felnőtt Royalt a kölyök helyett, mert nagyon nagytestű volt már akkor is és a kölyök verziónak olyan kicsik voltak a szemei, hogy rágás nélkül tudta habzsolni őket. Nem lett semmi baja, egészséges, szép nagy cica lett belőle (mondjuk már nem Royalt kap jó ideje, mert azt a szintet vagy még jobbat sokkal olcsóbb tápok is hozzák).
2021. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a gond a Royal tápot (sajátjaim közül egyik válogatós, így csak a Savour Exigentet eszi meg, ami válogatósaknak való), nem mindig rágja meg, pedig már 3 éves a cica. Más tápot megrág, ami nagyobb szemű.

A kiscica egyébként mindent enne kb, neki teljesen mindegy, bármit megenne, még a bundás kenyeret is (valószínűleg ilyeneket kaphatott szegény otthon, nyilván én nem tartom ilyeneken, de megette azt a 4-5 falatot belőle, amit kapott, és még várta volna, az enyémek megszagolják és otthagyják, semmi maradék ételt nem esznek meg).


A Royal tudom, hogy a nem a legjobb minőség, de sajnos ez az egy olyan táp volt, amit a cicám elfogad hosszútávon... És ez az amitől, nem szellent büdöseket és szép, puha, fényes a szőre, energikus.

A másik cicám meg csak a Purinát eszi meg... Pedig tényleg nem akadály, megveszek bármilyen tápot (nem vagyok milliomos, de tudom, hogy egy nagy zsákkal sokáig elég), de ha nem kell neki, nem hagyhatom, hogy éhen haljon ...

2021. dec. 6. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!