Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt Fiú macska mellé...

Felnőtt Fiú macska mellé kismacska?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) az lenne a kérdésem,hogy ivarérett fiú macska mellé lehet kiscacát haza hozni? Azért úgy kérdezem,hogy ivarérett mert pontosan nem tudjuk a korát, talált cicus. Kb 1-2 hónapos lehetett mikor megtaláltuk és haza hoztuk. Aggódunk,hogy talán bántanák egymást. A másik cica júniusban lesz elválasztható az anyukájátol. A válaszokat köszönöm szépen 😄😃

2018. máj. 17. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Megenné a kismacskát.
2018. máj. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
71%
Szia!^^ Nekünk is van egy fiú macskánk aki már 4 éves és hoztunk mellé egy kislány kiscicát még tavaly júniusban és két éve is lett mellé hozva szintén egy kislány kiscica, nem bántják egymást, szóval szerintem nyugodtan hozhattok mellé.:)
2018. máj. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
A nagy cicák meg szokták enni a piciket,ha újak. Tehát,ha nem ott születtek,akkor valszeg másnapra a nagymacsek martalékává válik.
2018. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1., 3., válaszoló:

Ez akkora fszság amit írtál hogy esküszöm legszívesebben a küszöbödre szrnék és belenyomnám az orrod.

2018. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Kannibál macskák.
2018. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem lehet megmondani, mi lesz, egyes kandúrok rosszul tűrik az idegen kiscicákat, mások pedig hagyják, hogy a farkukkal játsszon a lelkes és bizonyára idegesítő apróság s csak akkor pofozzák meg (csak figyelmeztetően, nem durván), ha már ötödjére támadja meg elmélyedt herenyalogatás közben. Láttam ilyet, az a macska egy Zen-buddhista szent volt.


Megevésről még csak anya/kölykei kontextusban hallottam, de nem tudom, meddig tud elmenni egy agresszív kandúr, az általam ismert macskák általában igen jó fejek.

2018. máj. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Na, ez így nem teljesen igaz ám.

Mivel a kérdező hozza a kiscicát, minimum 2-3 hónapos lesz, az már bőven fejlett macsak szempontból l, nem fogja megenni xD, vagy hasonlók.

Viszont!!!! Nekünk az egy éves ivartalanított kandúrunk levadászta és legyilkolta a kistesókat. Fekete gömbőcök voltak, gondolom patkánynak, vagy vakondnak hitte őket. Pedig egy jámbor bohóc volt, karmolni se tudott. Kannibálnak kereszteltem el, a választól függetlenül.

Nem tudni, hogy fogadja, de bántani nem fogadja és szerintem el is fogja fogadni. Van amelyik játszik is vele.

2018. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, nem fogja megenni. Viszont ivartalaníttassátok először a nagyot, attól nyugisabb lesz. Szerintem türelmesen összeszoktatva nem lesz gond.
2018. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kulcskérdés az ivartalanítás. Az ivaros kandúr vetélytársat láthat a kicsiben, főleg ha az is fiú. Verekedhetnek. Ha lány, akkor pedig idő előtt megcsinálja, és ne ragozzam, milyen rossz, ha egy lány cica túl korán szül.

Ivartalan cicával sokkal jobbak az esélyek. Júniusig még bőven meg is lehet csinálni, a fiúknál lábadozás sincs, fél nap múlva már kutya bajuk. 10- 15 000 forint körül van az ára.

Persze ilyen esetben is gondosan kell eljárni. Először egy külön szobába vigyétek a kiscicát, hogy csak az ajtón át szaglásszák egymást. Vagy a kicsi még legyen a hordozóban, amikor a nagy odamegy hozzá. Először fújhatnak, moroghatnak.

Aranyszabály: mindig a "régi" macskát kell többet szeretgetni ilyenkor. Így nem lesz féltékeny, és nem fordul a másik ellen. Kapjon jutifalit a kicsi közelében, hogy pozitív érzések kötődjenek a megérkezéséhez.

2018. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat . A fiú cicánk nagyon nyugodt, barátkozó természetű legalábbis a kutyusokkal szemben. Nem igen látott másik macsekot ezért aggódunk picit. Nem nagyon szeretnénk ivartalanittatni.:)
2018. máj. 18. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!