Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Depressziós lenne a cicám?

Paradicsom31 kérdése:

Depressziós lenne a cicám?

Figyelt kérdés

Van egy kB 4-5 hónapos kiscicánk. Úgy került ide, hogy az anyja itt hagyta, még nagyon pici volt, tejcsis kiscica. Megsajnáltuk, hogy ne legyen a hidegben, bezartuk a garázsba, és azóta itt van velünk, nem akart elmenni, az anyja sem jött érte.

Nagyon megszerettük, állandóan a nyakunkba mászott, a két öreg kutyánkkal is jól elvolt (a kutya hátán aludt).

Egyik nap eltűnt. Kiszokott jönni utánunk az utcára, többször volt, hogy munkába menet reggel 3szor fordultam vissza, mert jött utánam. Aztán egyik délelőtt, mikor senki nem volt itthon, eltűnt. Kerestük, majd másfél hét múlva két c*gány fickó visszahozta, pénz ellenében.

A cicust ahogy behoztuk a házba, egyből körbejárta azt, evett és ivott is, boldognak tűnt.

Aztán olyan semmilyen kedve lett, aludt, nem tudom, hogy azért-e, mert jól lakhatott.

Mindenesetre etették, koszos sem volt, de nyúzott volt, és nem igazán örült, amikor felvettem, nyávogott. Leült a sarokba, elfordult, nem volt olyan játékos, mint mielőtt ellopták.

Okos cica, továbbra is kikéreszkedik, ha pisilni, kakilnia kell, de utána egyből jön be. Nem akar kint lenni, eddig jól elvolt kint az óljában, vagy a kutyákkal, de már most a kutyáktól is megijedt.


Esetleg bánthatták? Mi sose bántottuk, úgy vagyunk vele, hogy még kiscica, és nevelni kell, mert az ember a gyerekét sem bántja, ha valami rosszat csinál. Ez a cica is még gyerek.

Azóta közzénk is feküdt, simogattuk, elaludt az ölemben. Próbáljuk segíteni feldolgozni neki, ami történt, mert valami biztos történt vele, amiért ennyire magába van fordulva.

Bántották volna? Aik elvitték, ott 2 kisgyerek is van.. Lehet hidegen is tartották. Kutyájuk is van.



2021. dec. 2. 22:46
 1/8 anonim válasza:
84%
Szerintem most lett ivarérett, vagy hamarosan az lesz. Kiválthat ez viselkedés változást náluk. De legjobb lenne állatorvossal konzultálni.
2021. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Most lehet, hogy rosszul fog esni, de a cica nem ember, ne keress olyan összefüggéseket, ami emberekre jellemző. Állat, tartsd is annak. Nem depressziós, csak macska, nem szereti ha túl sokat babusgatással zaklatják. Viselkedése nyilván ilyenkor megváltozik, mert távol volt, de ennyi, nem kell ezt túl gondolni.
2021. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam. Mivel mi sem fogdostuk állandóan, ahol meg most volt, ott valószínűleg nyúzták a kölykök, mert kiscica és jaj de cuki... És lehet, hogy most csak arra vágyik, hogy békén hagyják, és aludjon végre egy jót, egy meleh, puha helyen.
2021. dec. 2. 23:14
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Hat mondjuk nekem az elso gondolatom az allatorvos lenne, de lehet bennem van a hiba...eltunt, akarmi baja lehet. Ki kene zarni a szervi okokat kerdezo elso korben.

Oltasai megvannak mar, ugye? Ha nem, akkor le kene tesztelni felv,fiv,fipre is.

Es persze, hogy bent akar lenni, kint hideg van. Egyebkent se zarunk ki egy kolykot, de ugy foleg nem, hogy meg koborolni is tud. Epitsetek kifutot vagy macskabiztos keritest, ha kiengeditek vagy tartsatok bent, kulonben legkozelebb nem lesz szerencsetek es soha tobbet nem lesz meg.

Es persze az ivartalanitas is esedekes lassan, kerjetek idopontot arra is.

2021. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, hideg van már kint nappal is, és a macskák imádják a fincsi meleg szobákat.
2021. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltunk ma orvosnál vele, szerencsére szervi probléma nincs.

Vitamint kell neki adni, illetve hányásra magnéziumot. Lelkileg megtört. Ma még hányt.

Nem tudom, hogy azok a t*tves c***nyok mit csinálhattak vele... Az biztos, mintha egy teljesen másik macskánk lenne... :( remélem nem pusztul el.

2021. dec. 3. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen orvosnal voltatok vele, aki hanyasra azt mondja, hogy nincs szervi baja csak lelkileg megtort? Es a magnezium?

Aha, erdekes.

2021. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Röntgent csináltak neki, nincs a szerveivel baj szerencsére.

Sajnos megmérgezték. Habosat hányik.

Lehet jobban lesz.

Fecskendőt ajánlott az orvos, mert semmit nem eszik, iszik. Bele kell tuszkolni :/

2021. dec. 4. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!