Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tehetem érdekesebbé a...

Hogyan tehetem érdekesebbé a cicám életét?

Figyelt kérdés

Lakásban lakom a cicámmal (házimacska), ahol nem éri őt annyi inger, mint hogyha a szabadban lenne. A lakásban védve van bizonyos tényezőktől, amelyektől a kinti cicák nincsenek, de úgy gondolom, hogy cserébe unalmasabb élete van. Az olyan "alap" dolgokra, mint interaktív játékok, minőségi táp, tiszta alom, stb. odafigyelek, de ezek magukban kevésnek tűnnek. A játékokat szereti, de viszonylag hamar elunja őket.


Hogyan tehetném érdekesebbé, szórakoztatóbbá az életét? Ha kutyám lenne, elvinném sétálni, de a macskák esetében vitatott, hogy jó-e megsétáltatni őket. Milyen szórakozási lehetőségek vannak a cicák számára? Az interneten már végeztem kutatást (kevés sikerrel), hátha van valakinek jó ötlete és/vagy személyes tapasztalata. Köszi!



2021. dec. 3. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem magasan laktok, akkor nagyon szeretnek az ablakból nézelődni. Persze a megfelelő óvintézkedések mellett, mint macskaháló, vagy legalább erős szövésű szúnyogháló. Az én cicám a földszintes lakásban még éjjel is sokszor az ablakban volt, pláne, ha télen a meleg radiátorról tudta ezt tenni.:)

Esetleg akvárium, lefedve, hogy ne nyúlhasson bele. Azt is szeretik.

A hámmal sétáltatást kevés macska tudja megszeretni, legfeljebb ha kiskorától hozzá van szoktatva.

2021. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Hozz neki egy pitbullt a lakásba! Máris izgalmasabb élete lesz! Meg neked is...!
2021. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem minden macska igényel annyi ingert. A barátnőm macskái teljesen jól elvannak, nem igazán érdekli őket semmi csak legyen kaja, a sok drága játék pénzkidobás volt. Az én cicám igényel napi 1-2 óra sétát, kicsi korától hámmal sétáltatjuk. Korábban társas házban laktunk, macskahálós ablakból szerette nézni a kint játszó gyerekeket, a kutyasétáltatókat is. Most kertesben lakunk és van macskabiztos kerítés, éjjel több órát kint nézelődik, fog egeret stb. Persze a hideg időben leginkább a fotelben szunyál.

Rengeteg játékot vettem neki, de a kedvence még mindig egy botra kötött pamut pompon amit kifulladásig képes kergetni. A sok labda, műegér, igyó-bigyó meg ment a cicamenhelynek mert nálunk csak porosodott.

2021. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy társsal elszórakozhat, de ez kétélű penge, mert lehet nem fogják egymást kedvelni. Lehet az is, hogy csak számodra tűnik unalmasnak az élete, igazából tök jól el van. De nálunk segített az, hogy nem egyedül van, tény, hogy fiatal cicák mindketten (egyikük pici kölyök volt) és emiatt pár nap alatt összeszoktak. Ha idősebb már a macsek, lehet nehezebben fogad el egy ilyen változást, szomszédom macskái világ életükben utálták egymást. De szerintem egy kutyával is el tudna szórakozni, főleg hogyha egy súlycsoport.
2021. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Először derítsd ki, hogy egyáltalán van-e igénye bármi extrára. Ha nem érdeklik a játékok, de amúgy nem rombol, nyávog, karmolászik stb, simán lehet, hogy nincs. Én is próbálkoztam mindenfélével, aztán elengedtem, a macska meg békésen szunyókált tovább hol velem, hol a másik szobában, hol itt, hol ott, néha akart csak játszani, de akkor is max ilyen fél órát. Ezen kívül az enyém pl általában egyedül szeret szórakozni a labdájával, madzaggal.
2021. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!