Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Parizeren tartott macskáknak...

Parizeren tartott macskáknak lehet baja?

Figyelt kérdés
Am csak azt ad nekik és akármit csinálsz, az van, mert "ő tudja és ordibál". Másiknak 2 évig meg csak nyers májat adott, mert azt szereti és ember kaja.... Bár néha úgy érzem, jobb lenne, ha nem lenne egy darab állatunk sem, mert ő tartja a sok macskát, de utána meg őrjöng, ha megsimogatod is és miért nem ölöd meg őket, meg hogy merészelsz enni is adni neki, pusztuljanak...
2021. dec. 11. 12:28
 1/10 A kérdező kommentje:
*Apám
2021. dec. 11. 12:28
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, sajnos kénytelen vagyok egy újabb olyan véleményt írni, hogy nem érthető a kérdésed.

De igen, az egyoldalú táplálás minden állatnak árt.

2021. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Itt a gyk-n elitelik.


Az 50-es 60-as evekben nem voltak premium tapok, a macska maradekot kapott megis jol elvolt.


Nekunk ket kinti macskank van, a tobb ezer forintos premim tapot meg sem eszik, ellenben a sparban, 200 ft/kg-os aron megvett, lejart szavatossagu/maradek parizsit, sonkat, virslit, kolbaszt stb imadjak. Kb 2000 forintbol meg van nekik a havi kaja, es koszonik jol vannak.



Johetnek az orijenes lepontozgato hulyegyerekek.

2021. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam ilyen állatorvosi oldalakon, hogy tönkreteszi a macskák veséjét a parizer hosszú távon...


Egyébként köszi a válaszod, előtte 20 olyat kaptam, hogy He?, nem értem, nem tudsz magyarul... Ebben mi a nem érthető? Külföldiek vagytok? Esetleg Vajdaság? Hogy nem megy a magyar?

2021. dec. 11. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
3, azért a maradék (+ vadászott magának) egészen más, mint a kifejezetten egyoldalú táplálás.
2021. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Regebben (meg a mult szazadban) az akkori macskank rendszeresen kapott bolti szalamit ( parizert is). Az lett belole, hogy foltokban hullani kezdett a szore. Az allatorvos nyers zuzat javasolt neki.

Tenyleg igaz, hogy az egyoldalu taplalkozas egeszsegtelen. Szoval ehet parizert, de kapjon melle idonkent nyers majat is!!

2021. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Főtt sertés mellbimbóval is lehet etetni a cirmit, de ha rax bele még egy kis tyúkszemhéjat, akkor egészségesebb, mert többoldalú és kedv szerint még változatosabbá tehető, például néhány kacsa tüdő hozzáadásával. Macskának szinte michelin csillagos étrend.
2021. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Néha azért kell nekik lecsókolbász is.
2021. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
He?
2021. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A macska alapjáraton ragadozó állat, szereti a húsos dolgokat, de megéri variálni az étrendjét. A parizer készítési módjába inkább ne menjünk bele, de hús van benne. Néha pótoljátok ki egy kis száraz kenyérrel, amit minimális mennyiségű vízzel megpuhítotok, emellett egy pár százas ajánlat az olcsó macskatáp is, egy kis tasak a variációk mellett akár több hétig is kitart.


Ajánlom figyelmetekbe a száraz macskaeledelt, mert a parizer nem biztos, hogy eléggé tisztítja a fogait, viszont a száraz eledel ropogós, így az -ha minimálisan is- de karbantartja a cica fogait :)

2021. dec. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!