Kinti tartásra, kötelezettség nélkül nem lenne könnyebb gazdit találni a macskáknak?




válasza:Nem.
Aki szeretne, ott nem azon a kevés kötelezettségen múlik. Akinek igen, annak meg nem szabad odaadni.




válasza:De biztosan, mert azok is szóba kerülhetnek akik kinti macskát szeretnének, vagy bentit de nem akarja ivartalaníttatni. A kérdés az, hogy valóban megéri?
Itt nem az egerésző macskákra gondolok, hanem azokra, amelyiknek nagy városban, kertes részen, főutak mellett laknának ahol szinte minden nap elütnek egy macskát. Odaadod a macskát, és hiába ivartalaníttatja a gazdi azt az állatot, a macska felfedező, és ha kimehet akkor (ha nem is mindig, de alkalmanként) ki is fog.
Sokan azért adják megannyi elvárással oda csak a macskát (ha találnak gazdit), mert azt szeretnék hogy az a macska ne haljon meg olyanért ami kiküszöbölhető lenne




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Biztos előbb lenne gazdi. De a cél szerintem az, hogy az állat akár 15 évet is biztonságban, egészségben éljen le a gazdásodás után.
Kinti macskaként sok veszélynek van kitéve, nem nevezném sikeres örökbeadásnak.




válasza:



válasza:Hogyne.Adják oda a befogott kóborló macskát azért,hogy te vissza ki tedd.Ivartalanítva se legyen,kötelezettség se legyen rá had szaporodjon az kint elvégre nem a te gondod,ők fogják a macska utódait is újra és újra össze vakarni onnan.
Nem,nem lenne egyszerűbb.Minden azért van szabályozás alatt,hogy csökkenjen a macskák száma,de ne autóbalesetek,fertőzések és ölés árán.




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Csak gondolkodom,nem áll szándékom fajmacskát vásárolni,és nem is tudok konkrét esetről
Van egy kutyám, akivel nagyon passzolunk, pont illik az ideges, hirtelen, önpusztító jellememhez, mert ő meg nagyon türelmes, nyugodt kutya, aki a lakásban szó szerint semmit nem csinál, csak van, mint a befőtt, de kint órákat lehet vele sétálni, ami nagyon jót tesz. Ő...
Van egy macska akit az utcáról mentettem de csak átmenetileg tudtam be fogadni. A leendő gazdival viszont szeretnék egy olyan megállapodást kötni ami azt biztosítja, hogy Ivartalanitást és az oltásokat be adja neki es benti tartást biztosít számára.
Kiscicái születtek a macskámnak és majd örökbe fogom őket adni 12 hetesen. Az anya cicát ivartalaníttatni fogom ha felnevelte a piciket. A kiscicákat csak ivartalanítási kötelezettséggel és örökbefogadási szerződéssel. Ezzel kapcsolatosan lenne néhány...
Lesz más utas is, aki majd fogja.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




