Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti tartásra, kötelezettség...

Kinti tartásra, kötelezettség nélkül nem lenne könnyebb gazdit találni a macskáknak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Aki szeretne, ott nem azon a kevés kötelezettségen múlik. Akinek igen, annak meg nem szabad odaadni.

2021. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

De biztosan, mert azok is szóba kerülhetnek akik kinti macskát szeretnének, vagy bentit de nem akarja ivartalaníttatni. A kérdés az, hogy valóban megéri?

Itt nem az egerésző macskákra gondolok, hanem azokra, amelyiknek nagy városban, kertes részen, főutak mellett laknának ahol szinte minden nap elütnek egy macskát. Odaadod a macskát, és hiába ivartalaníttatja a gazdi azt az állatot, a macska felfedező, és ha kimehet akkor (ha nem is mindig, de alkalmanként) ki is fog.

Sokan azért adják megannyi elvárással oda csak a macskát (ha találnak gazdit), mert azt szeretnék hogy az a macska ne haljon meg olyanért ami kiküszöbölhető lenne

2021. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen igazad van. Viszont én falun élek és sokszor látom a többi állattartót. Vannak nagyon becsületesek, akik tényleg vigyáznak az állataikra és vannak olyanok, akik ütik, verik, légpuskával lövöldözik a saját állataikat.. Eszméletlen. És nem is gondolná az ember, hogy olyan emberek is visznek haza kutyát vagy macskát, akik maguknak is alig tudnak valamennyi élelmet előteremteni, nemhogy egy állatnak..
2021. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy könnyebb lenne, de nem a mennyiség, hanem a minőség számít. A fontos, hogy JÓ helye legyen a macskáknak, és nem az, hogy hamar megszabaduljanak tőlük.
2021. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Megfelelő,biztonságos helyre gazdásítani mind az állat,mind az örökbeadó érdeke. Az pedig nem vág össze a kinti tartással. Mondom ezt úgy, hogy gyerekként csak kint lehettek a macskáim. Mondanom sem kell milyen "vidám" és "teljes" életük volt...
2021. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Biztos előbb lenne gazdi. De a cél szerintem az, hogy az állat akár 15 évet is biztonságban, egészségben éljen le a gazdásodás után.

Kinti macskaként sok veszélynek van kitéve, nem nevezném sikeres örökbeadásnak.

2021. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Vannak akiknek nem magyarázod meg, hogy miért ne adja oda... Faluban lakó rokonunknál a 4. macska halt meg 1 éven belül, mert az udvarba kóbor kutyák és mások retkes beteg dögei is be tudtak jönni. A gyönyörű cicák.. és én vagyok az idóta tetű, mert szóltam, hogy még hányat akarnak kinyírni?
2021. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Hogyne.Adják oda a befogott kóborló macskát azért,hogy te vissza ki tedd.Ivartalanítva se legyen,kötelezettség se legyen rá had szaporodjon az kint elvégre nem a te gondod,ők fogják a macska utódait is újra és újra össze vakarni onnan.


Nem,nem lenne egyszerűbb.Minden azért van szabályozás alatt,hogy csökkenjen a macskák száma,de ne autóbalesetek,fertőzések és ölés árán.

2021. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűbb lenne, de erre általában azt szokták mondani, hogy nem azért mentették meg, esetleg kezelték a betegségeit, ivartalaníttatták stb., időt és pénzt nem sajnálva, hogy a gazdisodás után pár nappal/héttel/hónappal elüsse egy autó, megmérgezzék, esetleg szétkapja egy kutya. És igazuk van egyébként, ennyi erővel hagyhatták volna betegen az utcán is. Mondom ezt úgy, hogy az egyik macskám kijár, mert anno még anyáméknál vettem magamhoz, ott meg ők döntöttek ebben, és utólag sajnos nem bírta megszokni a csak benti életet. Nem örülök neki, de ő tényleg megőrül, ha nem mehet ki pár órát naponta.
2021. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi erővel el is altathatnák őket. Legalább fájdalommentes halál lenni. Jobb, mint fogyóeszköznek lenni egy tirpák parasztnál.
2021. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!