Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Catessy eledel jó minőségű?

Catessy eledel jó minőségű?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor a whiskassal egy szinten mozog, vagy ez jobb?

2021. dec. 13. 02:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A Zooplus szerint 36% benne a hús és állati melléktermék. Ez alapján jobb a 4%-os Whiskasnál.
2021. dec. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A Whiskas elvileg 22-29%-os. Legalábbis az oldalukon ez van, nem közeledésből, tudom hogy túlárazott rossz minőség, csak meglepődtem. De a catessy egyértelműen jobb annál.
2021. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint jobb lett a Whiskas az utóbbi években? :O Mikor utoljára láttam a csomagolását, 4% volt ráírva.

Végül is el tudom képzelni hogy javítottak rajta, most hogy egyre több tudatos gazdi van aki direkt nem vesz 4%-ost, de sajnos azt is el tudom képzelni hogy szépítgetik a dolgokat, miközben semmi nem változott.

2021. dec. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 mondjuk igen, mindkettő lehet 😅
2021. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

22% az állati eredetű kitudjami, és ebből 4% a behatárolható hústartalom, nem?


Legalábbis a gagyi tápokon így szokták írni, összetevők hús és állati eredetű melléktermékek (ebből 4% marha).

A többi meg... ne akard tudni. :D

2021. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

#3


Akkor ti felelős gazdiként mégis mit adtok a cicának/cicáknak? Csak mert nekem van két macskám és napi 3-3 tasak meg el + a száraztáp, ami még a whiskasból sem egy olcsóság. Száraztápból a Purina One-t kapják és nagyon sok ismerősöm ezt a kombinációt használja. Ezek mellett a macskaalmot is meg kell fizetni.

Azért tanácsokat szívesen elfogadnék, hogy mégis mit tudnék venni a whiskas helyett, ami nem négyszerese áron van és elmegy rá a fizetésemnek a fele.

2021. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk (2-es vagyok) leginkább nyerssel éreztem őket.csirke farhátról rengeteg hús cafatot le lehet szendi, az megy a macseknak, a farhát meg megy a kutyák levesébe (nekik van benne más is, az a kevés hús nem hiányzik nekik róla). A nyerssel jól laknak, egész nap nem esznek útána, csak emésztenek. Másnap a kutya levesből kapnak levet + néhány jó falatot belőle (mivel sok zöldség főtt bele ami nekik kell, már a leve tartalmazza azt, ami kell a cicusnak is), harmad és negyed nap száraz táp. Pénzben jobban ki lehet így jönni, de ez bizony más téren "drága", sokkal több idő, odafigyelés, pontosságot igényel a helyes étrend, miből mennyit tegyek, illetve utána a mosogatni való, stb. Macerásabb, de én szeretem. Aki csak táppal etet, azt is megfizeti, hogy már készen, mindenféle munka vagy fáradtság nélkül olyan ételt rakhat a macska/kutya elé, ami megfelelő (ha jót vesz), és más már össze állította miket kell tartalmaznia, neked már csak annyi a teendőd, hogy kibontod a zacskót és a megfelelő mennyiséget oda adod. Manapság, a rohanó világban és a kis lakások világában ez jobb megoldás sok embernek, és gondoskodnak arról, hogy aki magas színvonalú eledelt akar adni a kedvencének, megtehetesse anélkül hogy rákényszerülne több macerát bevállalni a helyes étrend kialakításával, cserébe megfizeti.
2021. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jav:

Éreztem - etetem

Utána*

2021. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

6, én a Zooplus kínálatából szoktam rendelgetni, váltogatom a márkákat, mert hamar megunják. Pl Animonda, Feringa, Applaws, Cosma. Ezek valóban nem olcsók, de az etetésükön nem szeretnék spórolni, mert az egészségüket tekintve kb a legfontosabb hogy miket esznek. Mint nálunk, embereknél. Aki egészségesebben táplálkozik, annak meghálálja a teste minden szempontból. Nekem is két macskám van (meg egy kutyám) de én megtehetem hogy minden "felesleges" pénzemet rájuk költöm, mert gyerekem nincs, és nem igazán szoktam magamra költeni az ételen kívül, mert elvagyok az extra dolgok nélkül.

Még azt tudom javasolni hogy ha olcsón akarod megúszni és jobbat akarsz nekik adni mint a 4%-osak, akkor próbáld ki a Lidl-ös Coshidát. A bézs csomagolásút. Az meglepő módon 650 ft (a 4 tasakos, tehát kb Whiskas árban van) és 60%-os a csomagolás szerint.

Nálunk egyébként napi két tasak megy el a két macskára összesen. Ez két etetés, egyszerre csak egy felet tudnak megenni, ha többet adnék akkor otthagynák összeszáradni. A harmadik etetés pedig száraz, azt este adom, annyit hogy egész éjjel rájárhassanak és kitartson reggelig. Szárazból Purizont esznek, ami megint csak drágának számít, de egyrészt annyira jó minőségű hogy kevesebb kell belőle mint az olcsóbbakból, így tovább kitart, másrészt nagy kiszerelésben mindig olcsóbb megvenni. A 6,5 kilósat rendelem 12ezerért, de az kitart nekik 2 és fél-3 hónapig.

Alomból soha nem flancoltam ilyen 2-3000-es almokkal, mindig is a legolcsóbb Sparosat vettem, az nekünk bevált. Mostanában váltottam mert az istenért nem találtam egyik Sparban sem almot. Betévedtem egy Aldiba és gondoltam, kipróbálom a sajátmárkás szilikonos almot, bár sokkal drágább mint a Sparos. Pozitív tapasztalataim vannak, mert annak ellenére hogy drágább, kevesebbet kell alomra költenem mióta váltottam. Hihetetlen hogy mennyire sokáig elég egy zacskónyi.

2021. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

#7


Tudnál nekem viszonyításképp írni egy jó kis étrendet? Lehet, hogy kissé szánalmasan hangzik, de azt sem tudom, hogy hogy kell egy húst megcsinálni. Vagy ezt a nyersen hogy kell érteni? Férfi vagyok, bár tudom ez nem kifogás, (aztán simán lehet te is az vagy) egyedül élek és a munkahelyemen mindig van ebéd, így otthon csak reggelizek, ami általában tojás és társai ill. délután is.

2 macskám van, mindketten 2 évesek és ilyenkor át lehet őket szoktatni erre ha eddig csak kifejezetten macskakaját ettek?

2021. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!