Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Halál után temetés, vagy...

Halál után temetés, vagy hamvasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A feleségem macskája sajnos tegnap este elpusztult. Hiába vittük az ügyeletre, az orvos sem tudott rajta már segíteni (nem tudni mibe halt bele, ő sem tudta megmondani).


Ő volt az első közös állatunk és a feleségem nem tud dönteni, hogy temetést, vagy hamvasztást válasszon-e. Én nem igazán vagyok macskás, így nem tartom relevánsnak a véleményem.


Ti inkább temetnétek, vagy hamvasztanátok a cicát? Kinti-benti macska volt, 5 éve volt velünk és folyton a feleségem mellett sündörgött, még a számítógépe mellé is odafeküdt.



#macska #temetés #hamvasztás #cica #Állat temetés #Állat hamvasztás
2021. dec. 14. 10:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Én elásnám a kertbe, aztán tennék fölé egy bokrot.

Ha fagyott a föld, azt csinálnám ami olcsóbb.

2021. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Hamvasztás kb 30-50 ezer között.

Gyakorlatilag egy kegytárgyat csinálnak szegényből, bedobják egy ócska, kiberhelt műanyag olvasztóba, ahonnan majd kiborítják a maradék szeméttel együtt. :( Kb 2-3 órát égetik ott gázzal.


Én elkövettem azt a hibát, hogy segítettem a csajnak betenni a 14 éves kutyánkat ebbe a tákolmányba...

Odáig is sírva vittem el a kutyát, de a lány nem bírta el, ott szerencsétlenkedett vele a keresztúri úton.


Így én soha többet, köszönöm, inkább eltemetem mélyen a kedvenc helyükre, a kis játékaikkal együtt. :(

2021. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Én az állatorvosnál hagytam volna, hogy vitesse hamvasztani.

Kertünk nincs, a temetés így nem opció, az urna otthoni őrizgetése meg nekem bizarr.

2021. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Mi mindig eltemettük a macskáinkat, gyerekkorom óta sok macskánk volt. Mind kinti cica volt, de nagyon bújósak.


Részvétem a cica elvesztése miatt, kitartást a feleségednek. :)

2021. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
A mi kutyánk testét a volt kertünkben hagytuk. A gyász úgyis a szívünkben van, míg mi is nem megyünk majd egyszer utána, ő ott élte le a kis életét. Meg lett mondva az új tulajnak, hogy pontosan hol van, a fatároló mellett, 1,5-2 méter mélyen, és kész.
2021. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha a temetés mellett döntötök, arra figyelj, hogy elég mélyen legyen (nem elég 10 cm mély gödör), illetve fagyott földet ásni nem egyszerű.

A hamvasztásnál mi nem kértük hogy megtartsuk, elbúcsúztunk ott tőle, a macskának amúgy se csak az a test volt, hanem amit rejtett, de az már elhagyta a testet. De lehet kérni úgy is, hogy haza vigyétek a hamvait, én nem tudom nektek ki segít, de nekem biztos nem segítene hogy ott van a kis urna.

2021. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Hamvasztás. Jobb, mintha férgek ennék meg a testét. Magamnak is hamvasztást akarok majd.
2021. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Azért most nem mindegy hogy magadnak vagy egy macskáról van szó kedves 7-es.

Amúgy nem akarok érzéketlen lenni, de egy macskáról van szó. Ha kedves emlékek kötnek hozzá, akkor ássátok el a kertben és ültessetek oda egy növényt. Most már az ültetés nem opció. Megjelölitek hova lett elásva, és tavasszal mehet oda egy fa, vagy valami cserje.


Nekünk sok macskánk volt egy időben és mindet elástuk.

2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Kedved 8-as, csak mellékesen említettem meg. Sajnálom hogy nem mindenki egy tirpák, aki az út széli gödörbe kaparja be az állatkáját. Nem egy nagy összeg a hamvasztás, mondjuk aki parizellel meg whiskassal eteti a drágáját annak biztosan 100 forint kiadás is érvágás.

Nálam családtag a macska. Olyan mint egy ember, sőt jobban szeretjük sok embertől. Hamvasztást kap majd, mert a jobbik verziót érdemli ő is.

2021. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Én inkább kutyás vagyok. Amikor meghalt egy kutyánk mindig elástuk a kert végében (van egy kisebb földterületünk gyümölcsös, veteményes). Valahogy engem jobban megnyugtatott a tudat, hogy szabadban "pihen", eggyé válik a természettel. De a kutyáink mindig is szerettek a szabadban szaladgálni, egy macska nyilván más.

2021. dec. 14. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!