Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyi idő,mire...

Szerintetek mennyi idő,mire helyre jön a macskám?

Figyelt kérdés
Mai napon befogadtam egy cicát. Csont és bőr, megy a hasa. A szeme íve körbe rózsaszín, folyik a könnye. Néha tüsszög. Vettem neki vitamin pasztát, -7napig kell adni- antibiotikum tablettát -5napig kell adni- illetve féreghajtót. Ha a kúra alatt nem javul, megyünk az állatorvoshoz.

2021. dec. 15. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen vidd állatorvoshoz! Mi alapján kezdtél antibiotikumot adni neki, ha nincs diagnózis?
2021. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Honnan tudtál antibiotikumot szerezni orvos nélkül? Ez nagyon veszélyes, hacsak nem vagy te magad is állatorvos.
2021. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet macskanáthás, ami állatorvosi kezelés nélkül halálos! Ne kúráltasd, ne antibiotikumozd anélkül, hogy állatorvos ajánlotta volna, hanem vidd el orvoshoz!!! Te is írod alul, hogy "macskanátha". A macskanátha nem megfázás, nem baktérium, hanem egy fertőző vírusos betegség, amire marhára nem antibiotikum kell!
2021. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon remélem, hogy nem valami "piaci" antibiotikumot "szereztél", mert az lehet hogy k*rvára nem is az!
2021. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem csak átköltözött a családi rovatos provokatőr az állatos rovatba.
2021. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem tudod pontosan mi baja, mi alapján kezeled?

Vidd inkább egyből állatorvoshoz, ő azt is megmondja mikor jön helyre.


Jó szándék ellenére is , előfordulhat, hogy többet ártasz neki mint amennyit használ, az amit vettél.

2021. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Orvos
2021. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapból egy befogadott macskát, akár beteg akár nem, először az orvoshoz viszünk ellenőrzésre. Gyógyszerezni meg főként csak a diagnózis után, orvos által adott szerekkel szabad!

Ha van másik macskád, akkor potenciális veszélyt jelent rá is.

Ha most még nem is lebeg élet-halál közt a cica, szerintem megvan a kezelés 10 ezerből. Később ha rosszabbodik és mondjuk infúzió, vagy ilyesmi kell, az sokkal drágább lesz. Vidd el még ma a dokihoz!

2021. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz vidd!!!!!!! Nem tudom honnan van antibiotikum tablettád és hogy mit adtál a macskának és mennyit... Kérlek vidd el állatorvoshoz, talán még nem késő.
2021. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, emberi antibiotikumot kap, ami megmaradt a Julcsika múltkori betegségéből, mert állatgyógyszertárban ilyet nem kapsz vény nélkül. Szép. De ha esetleg állatoknak való, akkor is életveszélyes, amit csinálsz!

Elhiszem, hogy segíteni szeretnél, de SEMMILYEN gyógyszert NEM ADUNK egy állatnak orvosi tanács nélkül! Ez nem az, mint amikor te bekapsz egy Algopyrint, mert fáj a fejed. Antibiotikumot meg az épeszű emberek sem szednek csak úgy.

2021. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!