Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudtám levágni a...

Hogyan tudtám levágni a macskám karmát, ha sehogy se engedi?

Figyelt kérdés
Már kopog, ahogy megy. Nyáron az oltáskor levágta neki a doki (neki persze hagyta). Annyira stresszel az orvosnál, hogy csak emiatt nem akarom elvinni. Valami tanács, trükk...?
2021. dec. 17. 19:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

Ezért itt rendesen megkapom a magamét, de nem értem minek vagdosni. A macska körme nem olyan mint a kutyáé hogy túlnőhet és zavarja. Alap esetben be van húzva, a természet tökéletesen kialakította az anatómiájukat, megvan a helye a körmüknek.

Egész életemben voltak macskáim, most is vannak, soha nem jutott eszembe vágni nekik, mert nem látom értelmét.

Rendesen váltják a körmeiket, soha nem nőtt tovább mint kéne.

Amíg nincs semmi egészségügyi problémájuk egy természetes "tartozékuk" miatt, addig feleslegesen nem tenném ki őket ilyen stressznek.

2021. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Idegbajos az, aki a f@szijával esik neki a macskának, hogy levágja a körmét, mert nincs türelme. Erre minden nemnormális képes, hogy ketten gyűrjenek le egy kisállatot. Olyan alsóbb osztályból jövő az írásod meg a mentalitásod.

Egyébként annyira osti vagy baszki, hogy nem ment át, ez a rászoktatás, amit egyszer csinál meg aki normálisan viselkedik, a későbbiekben bármikor kivitelezhető. Látom a te macskád okkal éli meg stresszként, hogy "úristen meg van fogva". Ordenáréék bizony állatot is így tartanak :-( Az enyémet bármikor előveszem és körömnyírás van, közös progi, mindenki örül és nyugodt.

(Azért így tea után kívánom, hogy vénségedre amikor kiszolgáltatott leszel azok ugyanígy bánjanak veled a praktikum jegyében!)

2021. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11 Semmi stressz nincs benne! Persze az idióta amelyik hapsival ketten nyomják le szerencsétlen macskát az más, de alapvetően semmi stressz. Dorombol, meg fetreng közben az ölemben. Amikor elfelejtem akkor hegyes lesz, mint a tű. Ha levágod akkor a textilekbe nem akad bele, épp marad a ruha, bútor, és játék közben az ember bőre. Nem utolsó szempont. Nálam kettő van, szökőévente előjön valami nézeteltérés, pofoszkodás közben nem sértik fel egymást ha nem tűhegyes a köröm. A kaparófák nálunk kevesek.
2021. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Azert kopog a padlon a korme 11-es, mert tul hosszu es nem tudja behuzni rendesen. Benti macskaknal elofordul, ne csinaljunk mar egy kis karomvagasbol ekkora lelki kerdest :D Nem fajdalmas, nem kinzas, 3 perc se kb es kesz.
2021. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Biztos én vagyok a maradi, de nem szoktam vagdosni. Inkább vennék neki egy kaparófát, ahol élesíthetné kedvére.
2021. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

11-es vagyok, az én macskáim is bentiek, de soha nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

Szoktam találni a lakásban itt-ott leváltott körmöket, azt gondoltam hogy ez együtt jár a macskatartással, hiszen ez egy természetes folyamat.

Kint csak akkor van a körmük, ha játszanak, vagy ha a kaparójukat használják. Meg talán nyújtózkodás közben is, azt hiszem.

2021. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Kétemberes?? Inkább négy. A mi macskánkból kiindulva... Legyetek sokan, pl. karácsonykor, mikor amúgy is összegyűlik a rokonság, a vacsora meg az ajándékbontás közé inktassatok be egy macskamanikűr programot. Lehet, hogy jobb olyankor, amikor már mindenkiben van egy kis alkohol (a macskát azért ne itassátok le). Esetleg segíthet, ha belecsavarjátok valami törölközőbe vagy plédbe.
2021. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A karom kulso retege le szokott valni, de nem ertem hogy jon ez ide. Ettol meg megnohet hosszura es cseszheted a kaparofadat, ha a macska nem hajlando hasznalni vagy csak keveset.

De ez is macskatol fugg, nekem ketto is van bent, az egyiknek evente 2x kb vagni kell a kormet, mert nem tudja normalisan behuzni es kopog a padlon, a masiknak meg 8 ev alatt soha nem vagtam, nem kellett.

2021. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Benti, lusta macskának is megnőhet a körme, kaparófa használata mellett is. Az enyémek közül az egyik hagyja, sőt, szereti, tartja a mancsát vágáskor. Neki nagyon gyorsan nő a körme és semennyire nem kopik, pedig sokat használja a kaparófát. A másiknak utoljára akkor volt levágva, amikor az ivartalanításkor lehetett kérni, hogy altatásban vágjanak körmöt. Máskülönben egy hadsereg nem lenne elég hozzá. Viszont neki sokkal jobban kopik a körme, tehát annyira nem is fontos a vágás.
2021. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Olyan szavakat használsz, hogy "osti", de én vagyok az alsóbbosztálybeli. Hát... oké.

A szövegértést még gyakorold, a macskáim meg köszönik, jól vannak. Majd a kérdező kipróbálja és eldönti, hogy az ő macskájának mi válik be - merthogy tudod, a macskák nem egyformák.

2021. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!