Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az iromba szín elnevezés csak...

Az iromba szín elnevezés csak felénk ismert?

Figyelt kérdés

Még pár évvel ezelőtt voltunk a gyerekeinkkel egy olyan helyen, ahol arcfestés, meg hasonlók voltak. Egy kislány, macskát akart az arcára, és mondta, hogy iromba legyen. Az arcfestő nő nem tudta, hogy az milyen.


Ez a kifejezés nem elterjedt az egész országban?



2021. dec. 19. 11:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tarkára mondják borsodban
2021. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak itt gyakorin olvastam egyszer régebben, de még sose hallottam előtte és azóta se.


JNSZ

2021. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem hallottam, mostmár igen.
2021. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátenném, hogy nálunk "igazi" macskának is hívják az iromba (cirmos) macskát. Tehát ha nagyanyám azt mondta, hogy "igazi macska", az nem azt jelentette, hogy nem plüss, hanem cirmos színű állat... (első válaszoló voltam).

És valóban, most, hogy mondjátok, a kendermagos (fekete-fehér pettyezett) tyúkra is hallottam már.

2021. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szabolcs megyében is a cirmos macskára mondják, hogy iromba.
2021. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Szabolcs megyei vagyok, és én nagyanyámtól hallottam először az iromba jelzőt a macskára, de nem tudtam mit jelent, meg kellet kérdezzem mamát 😂
2022. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!