Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás lakásban? Tippek,...

Macskatartás lakásban? Tippek, tanácsok és tapasztalaok is jöhetnek! :) Kezdő vagyok a témában..:D

Figyelt kérdés
Eddig nem voltunk nagy macskarajongók, de felmerült, és szeretnénk egyet tartani a lakásban, ami nem túl nagy. Hasonló körülményekkel nektek mik a tapasztalatotok? Ez lenne az első alkalom, hogy macskánk lenne..:)

2022. jan. 2. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Én benn tartok cicát. Biztosítani kell neki kaparókat, mászó felületeket, én hagytam neki polcokat üresen,kis labdák, játékok... A növények földjét kaparni fogja, de hatásos a citromos illóolaj. Mondjuk nagyon függ a cica személyiségétől is, pl az enyém ha játszani akar, vagy unatkozik elkezd cirkuszolni, lever dolgokat, hogy felhívja a figyelmet. De ha a kezdeti nehézségeken túl vagytok, megismeritek egymást elég egyszerű az együttélés.
2022. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Testvérem eléggé ellenzi a dolgot, mert hogy nagyon büdös a macska tartása es kampec a szövetbútoroknak stb... Ez mennyire igaz? Mikre lehet számítani?
2022. jan. 3. 00:22
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát én is azt hittem, de meglepően semmi szag nincs. Az alom mindent beszív, persze a kaki érződik ha épp ott vagy amikor ürít... Szőr van, de nem vészes, nekem is hullik :) takarítani kell. Vannak nagyon jó kárpit kefék erre a célra. Egy bútort sem kapar, ha biztosítod a kaparókat neki. Tudsz te is csinálni, vagy veszel..
2022. jan. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Büdös?? Úristenem ezt kitől hallotta? :D Semmi szaguk sincs, ha veszel neki egy kaparófát akkor azt fogja kaparni.


Szóval:

Kiskorom óta cicákkal vagyok. Számíts rá hogy a macska válogatós lehet a kajával kapcsolatban, és lehetőleg gabonamented, magasabb hústartalmú kajákat vegyél.


Ha olcsón, “csövesebben” akarod megúszni:


Nos, a cica mindenhova fekszik igazából, szóval nem fontos neki a többezres fekhely, de ha akarod szoktatni egy rendes helyre ahova mindig feküdni fog akkor érdemes a fekhelyt választani.


Több macskám volt, az összes kereste a magasságot, feküdtek asztalokra, radiátorra és mindenre IS ami magasabban van, ezért van egy magas kaparófájuk, de lehet venni falra rögzíthető ágyat/hidat.


Nem kell venni sok pénzért játékokat, eljátszik egy kupakkal is, vagy madzaggal amit húzol neki.


Ha fancybben, rendezettebben szeretnéd tartani:

Premium táp (gabonamentes)

Fésű

Nagy kaparófa amin fekhely is van

Rendes játékok.


Egy macska igazán érzelmes tud lenni, tévhit hogy a legtöbb bunkó és önző, valószínűleg ezeket azok mondják akik a macska elé rakják a maradékot az ebédből és a macskát állandóan piszkálja valami kisgyerek.


Egyébként valóban “kis köcsögök” viszont nem negatívan. Ki ugrálnak az ajtó mögül, megijesztenek és ugrálnak össze vissza.


Amit tapasztaltam, hogy a nőstények hiperaktívabbak mint a hímek.


Ja és a macskát hagyd békén ha látod, hogy csóválja a farkát. :D

2022. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! 🥰
2022. jan. 3. 01:08
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
A bútorokat le kell takarni, vagy huzatot varratni rá, a mienknek van kaparója, azt is kaparja, de minden mást is. A körmét pár havonta le kell csípni különben beakad mindenbe. És ha játszik nem szabad simogatni, vadász üzemmódba kapcsol néha, csóválja a farkát kitágul a szeme, ilyenkor dobáljuk neki az egeret vagy fogócskázunk vele amíg kijátsza magát. A növények nem sokáig élik túl. Az alom akkor büdös amikor épp használja, ezenkívül a cicának olyan a szaga mint a lakásnak vagy a ruhának amin feküdt.
2022. jan. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha vesztek kaparofat de nem hasznalja (a mienk mindenfele szizallal korbetekert butort leszar, vettunk neki 40 ezerert hatalmasat is, meg kisebbeket is, egyiket se hasznalta), akkor probaljatok ki az olcso karton kaparot, lehet ilyet is kapni, kb 4000 ft max. Egy darab karton, ami ugy van kialakitva, hogy tudja kapargatni. Azelott a kanapera ment, hiaba a kaparofak. Ugy jottunk ra, hogy ez a kartonra bukik, hogy valamelyik uj butor utan lent volt a foldon egy darabig a kartondoboz kilapitva, es folyamatosan azt akarta kaparni, de azt nem nagyon tudta, mert sima a felulete.

Egyebkent nem budos, minden nap kell takaritani, kulonben mashova fog kakilni. Ivartalanitsatok amint lehet, kulonben pisilni is mashova fog, illetve ha nosteny, akkor gennyes mehgyulladast kaphat, amibe bele is halhat, ha nem ivartalanitjatok. (Volt egy ilyen macskam, kezdo voltam, fogalmam sem volt, tulelte szerencsere, utana semmi baja nem volt, de nyilvan elotte szenvedett, csak a macska nem mutatja ki nagyon, ha szarul van, csak ha mar konkretan haldoklik, plusz a 25 ezres ivartalanitas helyett egy 50 ezres mutet lett belole.) De ha elviszitek dokihoz, ugyis elmondja, mindenesetre az otthoni eszkozok mellett ne felejtsetek el az orvosi koltsegeket sem, 1-2 oltas stb kell.

2022. jan. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Az öreg cicám nemrég hagyott itt bennünket. Ő kizárólag a kaparófát használta.

Alomnak nálunk a szilikon vált be, az tényleg nem büdös.

2022. jan. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jegyzetetek! 😄

Köszi szépen!

2022. jan. 3. 07:26
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vagyok a karmukat.

Nekem is mondta valaki 1x és az orvossal levágattam mikor épp oltásra vittem, de azt mondta hogy nem érdemes mert csak rosszabb lesz így.

Ugye az eredeti körme egyenletesebb, amit levágsz meg szúrósabb,hegyesebb lehet, és emiatt bele akad mindenbe.


Asztalon ne hagyj kint sose semmilyen ételt mert belenyal 🤣nekem szerintem az egyik macska kutya csak macska testbe szuletett

Mindent szétrág, kávéfőző, gyerek motorja,létra,de tényleg barmi


Plusz nem érdemes olcsó kanalat venni nekik, mert az jó kretén csak szemét. Úgy nem fog sokáig élni, hamar beteg lesz.

Nyers csirkemell, vagy főve, és olyan konzerv amiben sok a hús

Mi carny konzervet veszünk, abban csak hus van.

2022. jan. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!