Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás lakásban? Tippek,...

Macskatartás lakásban? Tippek, tanácsok és tapasztalaok is jöhetnek! :) Kezdő vagyok a témában..:D

Figyelt kérdés
Eddig nem voltunk nagy macskarajongók, de felmerült, és szeretnénk egyet tartani a lakásban, ami nem túl nagy. Hasonló körülményekkel nektek mik a tapasztalatotok? Ez lenne az első alkalom, hogy macskánk lenne..:)

2022. jan. 2. 23:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Olcsó kaját*
2022. jan. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Ha nem iszik rendesen, akkor érdemes eltenni a vizet a kajájától (akár már kezdjétek így). Régen ugye ha valami beledöglött a vízbe akkor az a víz már nem volt iható és ez az ösztön még sok macskában benne van. Esetleg ha még akkor sem, akkor vegyetek olyan tálat, ami mozgatja a vizet. Barátnőmnek a macskája nem volt hajlandó csak folyó vízből inni, szóval volt ilyen kis csobogó macska itatója és azóta semmi baja a cicusnak.


A karomra lehet tenni kupakot (lehet venni), de ezt csak akkor ajánlom, ha tényleg mindent összekarmol és nem tudjátok átszoktatni a kaparófára. Illetve akkor, ha végig tudjátok csinálni a velejáró 4-6 hetes cserét, ami egy kicsit bonyolult tud lenni.


Macskát is lehet hevederhez és pórázhoz szoktatni, ha szeretnétek sétáltatni.


Érdemes utána nézni a macskák testbeszédének. Nagyon különbözik a kutyáétól (mint pl a farokcsóválás, amit már említettek). A macska ugyanúgy jelzi a játékosságát, a félelmét, az idegességét, dühét stb mint a kutya csak más "jel rendszert" használ.

2022. jan. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem büdösek, de a szövet bútorokat előszeretettel kaparják. Mindegy, hogy vágod-e a körmüket vagy sem. Én rendszeresen vágom nekik, 6 nagy bútoruk van, kaparó deszka is stb... De mégis a kanapékat, ágyat kaparnák.

Nekem vastag pléddel van letakarva a kanapém. Az ágyamat nem tudtam így letakargatni.. A szélei olyanok, hogy már nincs is rajta szövet. Újra kell húzatnom majd.

2022. jan. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

Büdös????? Ez marhaság, a macska rejtőzködő állat, amikor nyalogatja magát, szagtalanítja magát.

Ha pont ott vagy, amikor kakál, akkor persze büdös, de elássa, s semmi gond (a te kakád is büdös, míg nem húzod le).

Meg szeretik az erős szagú kaját...s az enyém szereti otthagyni, s belerohasztani a tálkájába, de ez megintcsak nem a macska szaga, hanem a kajájáé.

2022. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Szerintem egy-két alap dolgot érdemes beszerezni, mielőtt hozzátok kerül a cica:


- tálkákat (legalább 3-mat: vizesnek, száraznak, nedvesnek)


-kaját (valami jobb minőségűt, a zoopluson találsz olyanokat, amik abban az árban vannak, mint a whiskas és hasonló túlreklámozott sz**ok, de jobbak: Feringa, Concept for Life... Ezeknek van az életkornak satöbbinek megfelelő fajtája)


-cicahordozó (esetleg bele valami kisebb pléd vagy rossz törölköző, pulcsi mehet)


-cicawc + alom(szerintem a fedett jobb, abból nem kaparja ki az almot, de először nekem is sima tálca volt egy peremmel)


-kaparó (ezt már később vettem én is, először egy kisebbet, mert a cica is kicsi volt még, aztán ahogy már nőtt, egy nagyobbat is)


A cica egyáltalán nem büdös, az alomtálca se, a lényeg, hogy rendszeresen legyen kilapátolva a cucc, én reggel és este csinálom, és havonta egyszer-kétszer kiöntöm teljesen, domestossal átmosom és friss alom bele. Nyilván amikor épp kakil, akkor büdi, de hát ez veled is így van... 😅 Én a legolcsóbb almot vezsem, a penny-ből, nekem teljesen oké, és a cicának is.


Én nem szoktam fürdetni, csak ha valami olyan történik, hogy pl. oljos vagy festékes lesz.


A kaparófára én úgy szoktattam, hogy amikor kaparni akart valamit, odatettem a kaparóhoz és én is végighúztam a körmeimet rajta, és elkezdett utánozni.


Ha hozzátok kerül, vigyétek el orvoshoz. Ő majd megvizsgálja és elmondja, milyen oltás kell neki. Az oltást/oltásokat évente kell ismételni. Ezenkívül havonta bolha- és kullancs csepp, háromhavonta féreghajtó. Ezeket akkor is érdemes, ha csak benti cica, mert bármit bevihetsz cipőtalpon a lakásba.


Én szoktam neki adni szőroldó pasztát, de valaki füvet növeszt egy kis tálkában. Ez azért kell, mert ahogy fürdik lenyeli a szőrt, és ne álljon össze a kis gyomrában. Meg szoktam neki adni multivitamint is, olyan tubusban van, mint a szőroldó, hetente háromszor-négyszer. Egyszerűen nyomok egy picit, az orra elé tartom és a tubusról lenyalja. De bele lehet tenni a kajájába is.


Az ivartalnítás is fontos, akár fiú, akár lány. Érdemes minél hamarabb, fiatalon jobban viselik. Ez igaz nagyobb kiadás, de csak egyszer, és sok minden megelőzhető vele.


Fekhelynek nem kell feltétlenül drága és csili-vili. Az enyém órákat elalszik egy egyszerű kosárban az ablakban, aminek az aljára raktam egy kinyúlt pólót. De néha a földön lévő hordozójába is belebújik. Később ráérsz beruházni akármilyenbe. De tényleg érdemes magasabbra tenni. Az enyém csak azóta megy bele egy tizenezer forintos bunkerbe, mióta felraktam a földről egy sarokban álló íróasztalra.


A játékot sem kell túlgondolni, csak rá kell jönni, mire bukik. Az enyém a tollakért van oda.


Kicsiként rá lehet szoktatni a hámra és pórázra, de vannak más megoldások is, de nyilván azok már zsebbe nyúlósak. De az ablakokra érdemes lehet idővel felrakni valami cicabiztos hálót vagy mit, hogy ne ugorjon ki.


Én ajánlom a zooplus-t, jó kaják és mindenféle cuccok vannak, pár munkanapon belül megérkezik a rendelés, nekem több mint egy év alatt nem volt problémám, pedig havi szinten rendelek.


Kb. ennyi jut eszembe.

2022. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
Ja! Meg ha csak benti néha le kell vágni a körmét, mert nem tudja úgy lekoptatni, mint egy kinti cica, de én ezt rábízom az állatorvosra.
2022. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
69%

Csekkold le a szobanövényeidet az interneten, hogy nem mérgező-e a macskának!!! Mert megrághatja, bizony. S ha mérgező, akkor számára elérhetetlen helyre tedd, vagy szabadulj meg a virágtól!

Ha benti cica, és emeleten laktok, gondoskodj, hogy ne mászhasson ki az ablakon!

Oltás benti cicának is kell!

Citrus illóolajok segítenek kaparás ellen. A drága bútort fújogasd vele, ott nem fog ügyködni. Biztosíts más kaparóhelyet (vízszinteset és függőlegeset is!)

2022. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%

A kaki amugy macskafuggo, illetve kajafuggo is, hogy mennyire budos. Az enyemnek pl nem nagyon lehet erezni akkor sem, amikor kakil, de regen kapott Whiskast, attol iszonyu budoset kakalt, le is szoktunk rola (emiatt meg tenyleg csak egy tulreklamozott szar, kb a tartalma ugyanaz mint a 99 forintos sajatmarkas konzerveknek - irtak a zooplust, onnan erdemes nezelodni, leirjak mindegyik kajanal az osszetevoket, szazalekokat, tudtok valogatni mi az ami belefer anyagilag de a cicanak is jo). Egy masik cicam viszont akarmitol budoset kakilt, de a Whiskas meg nala is ratett egy lapattal🤣

Nekem a fedett alomtalca nem valt be, engem legalabbis inkabb lustasagra osztonzott, “ha nem latom, nincs ott”, ritkabban takaritottam, es olyankor nyilvan budosebb is, a nyitott teljesen jo, mert azt akarmikor latom, hogy van benne barmi, fogom es kikapom gyorsan, nem egy komplett folyamat, levenni a tetejet, visszarakni stb. Kijon belole az alom picit persze, de nem veszes. Ne a furdoszobaba tegyetek az almot, ha nem akartok zuhany utan a vizes labatokkal macskaalmon taposni🤣 Nalunk az eloszobaban van, nem zavaro, felseprek korulotte gyorsan neha.

Jatekbol tenyleg ki kell tapasztalni, mert ez is total macskafuggo, az enyem semmi olyan jatekkal nem jatszik, amivel magatol kellene ellenie, csak ha te jatszol vele, ezek a palcak aminek a vegen van valami, stb. Ha nem en jatszok vele akkor csak fetreng valahol.

Ha vannak olyan dolgaitok amiket leverhet, pl lapos tv nem falon, hanem talpakon, azt erdemes rogziteni, Obiban vettunk ilyen cuccot (nem jut eszembe milyen neven fut) amivel a butorhoz tudtuk rogziteni a tv-t, mert foleg ha kicsi, erdeklodo a macska, az mindenhova fel akar maszni, ugrani. Az egyik macskankkal eleg nehez volt egy helyisegben TV-zni, mert ra volt izgulva az allatokra a tv-ben. (Neha nezunk Animal Planetet, NatGeot stb es ha allatot mutattak, akkor mar ment a tv-re.)

Na mindegy ezek mar ilyen aprosagok, amiket ki kell majd tapasztalni, vannak problemas macskak meg konnyuek is :D A kedvencem az egy regi cicam volt, ami minden letezo kabelt elragott, fulhallgatot, a konnektorba bedugott hosszabitok, elosztok kabeleit… (Arra vettunk riaszto sprayt, de nem sokat hasznalt. Szerencsere nem lett baja, a vastag kabeleket azert nem tudta atragni, csak megragcsalni.)

2022. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Jaj!!

Nagyon Szépen köszönöm a sok tapasztalatot!!

#12 Ez a rész nem teljesen tiszta..

"A karomra lehet tenni kupakot (lehet venni), de ezt csak akkor ajánlom, ha tényleg mindent összekarmol és nem tudjátok átszoktatni a kaparófára. Illetve akkor, ha végig tudjátok csinálni a velejáró 4-6 hetes cserét, ami egy kicsit bonyolult tud lenni."

Rákerestem de nem találtam semmilyen 'kupakot' 😅


Illetve még olyan kérdéseim lennének, hogy milyen oltások kellenek kiskorában stb? Illetve ez anyagilag hogy néz ki?

Nyers tojást lehet nekik adni, hogy szép legyen a bundajuk? Sajnálom ha hülyeség, világéletemben kutyák voltak körülöttem, abból indulok ki. :DD

Valamint kapható ilyen taszító spray. Ha azt az ágyra ráfújjuk pl, megelőzheti a kaparást? Nektek bevált?

2022. jan. 4. 04:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!