Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen típusú (márkájú) almot...

Milyen típusú (márkájú) almot vegyek?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami a környezetben teljesen lebomlik, jól semlegesíti a szagokat, és a macska nem hordja szét a lábán a lakásban.

(A negatív tapasztalatokat is várom, hogy milyet ne.)


2010. szept. 8. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

van valami bioalom, ami összetapad a vizelettől, elvileg hogy könnyebb legyen kitisztítani, a nevét sajnos nem tudom.. de olyat semmiképp ne vegyél, az még önmagában is büdös, ráadásul nem is összeragad, hanem összeáll ilyen sárszerű valamivé amit lehetetlen rendesen kikaparni :S

én ezt szretem: [link]

bár nem vagyok benne biztos hogy ez lebomlik a környezetben.

2010. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyat még nem láttam, amit a macska nem hord szét. Még játszani is szokott a kis kavicsokkal! :D

Szag és kezelhetőség szempontjából nálam bevált a szilikonos macskaalom. Bár drágább, mint a hagyományos, de tovább kitart, és nem ragad úgy oda az edényhez. Állítólag le is bomlik, bár ezt csak a csomagolásról veszem, nem ellenőriztem.

2010. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
hát az enyém szerencsére nem hordja szét a lakásban egyáltalán egyik almot se. csak az alom előtt szokott lenni egy kevés de azt egy percbe se telik felseperni, porszívózni. :)
2010. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan macskám nincs, de rágcsálók alá csutkaalmot használok. Az kevéssé porzik, mint a macskaalom, és ugyanolyan jó szagszívó, és mivel kukoricacsutkából készült, környezetben teljesen lebomlik. Azt, hogy mennyire hordja szét a lakásban, nem tudom, de ugyanolyan apró szemű, mint a legtöbb macskaalom.
2010. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyet szoktunk venni a cicáknak: [link] ez is szilikonos, drágább mint a simák, de állítólag több pisit bír felszívni, vagyis tovább kitart :)

Azt nem tudom, hogy lebomlik-e, de a cicáimnak semmi kifogásuk evvel a macskaalommal :D Széthordani nem szokták...de néha beleugrálni a "wc"-jükbe, és ott játszadoznak xD

2010. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a LIDL-es almot vesszük, ár-érték arányban nem rossz. Mivel 3 dögnagy macskánk van, így hetente elmegy közel 10 kg. Korábban mindig kikaparták az almot a tálcából, sőt időnként a popsijuk is kilógott, mikor a dolgukat végezték (pedig jó nagy tálca volt). Aztán vettem a Fressnapf-ban egy jumbó macskavécét, azóta minden rendben van, jó beruházás volt. A teteje lepattintható. A kakát a lukas lapáttal, az összeállt pisis almot a lapos lapáttal lehet kiszedni. Hetente legalább egyszer Domestossal kimossuk a tálca részét.
2010. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Sparosat szoktam venni. 199Ft 5 kiló. Jól összecsomósodik, viszonylag könnyű takarítani.

Nekem ugyan csak egy macskám van, de így is elmegy 10 kiló egy héten.

2010. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ma 12:12-nek: Elég sokba kerül az alom így neked, miért nem próbálod meg a szilikagélest? Lehet kapni a Tesco-ban 1.600,- Ft-ért, az egy hónapig elég és csak az ürüléket kell kiszedni.
2010. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Mert 199<1600!

Egy hónapig abba csináljon?! Lehet, hogy a szagokat elfedi, de nem lehet valami higiénikus.


Nem tudtam, hogy a 199Ft-os a lehető legdrágább hagyományos alom, amit lehet kapni. Én olcsóbbat még nem láttam. Vettem már Tescoban, Metroban, állatboltban. Mindegyik drágább volt és semmivel sem voltak jobbak.

Pl a Lidl-es is szerintem drágább. Aki említette, neki mért nem írod, hogy milyen drágán vesz almot?

2010. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Mellesleg most hogy utánaszámoltam, még ugyan annyiból is jön ki.

Kettőt veszek egy héten (de van hogy a második csomagból valamennyi megmarad), egy hónapban 4 hét van. azaz havonta 8 zacskót veszek. Azaz 8x200Ft=1600Ft.

1600=1600!

Akkor mi is az a nagyon drága, amiről írtál nekem?


Emellett engem megnyugtat az a tudat, hogy a használt almot rendszeresen kidobom és nem gyűlik egy hónapig a lakásban a "cucc".

2010. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!