Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van. tapasztalatotok valamelyi...

Van. tapasztalatotok valamelyik cica fajtával ezek közül?

Figyelt kérdés

Szóval már régóta szeretnénk egy cicussal bővíteni a családunkat:)

Benti / kinti-benti cica lenne,sok időnk lenne rá.

A hosszú szőr nem akadály.

Nem első macskánk lenne(volt már egy perzsa-házi keverékem:)

Ti melyiket vasztanatok?

Vám esetleg személyes tapasztalatotok vele?



2022. jan. 13. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Sziámi
Ragdoll
Maine coon
Bengáli
Van más ötletem,leírom:)
24 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlen raktam pontot a van után.
2022. jan. 13. 22:00
 2/13 A kérdező kommentje:

Oh,bocsánat,nem figyeltem,hogy átírta amit írtam,bocsánat tényleg!


Ti melyiket választanátok?

Van esetleg személyes tapasztalatotok vele?

2022. jan. 13. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Maine coon volt nekem, kandúr, egy végtelenül nyugodt, méltóságteljes de érző szívű fajta.

Okos.

Semmi különösebb elbánást nem igényel a többi fajtához képest.

Ajánlom.

2022. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
És gondolom tudod, hogy HATALMAS a Maine Coon
2022. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Más ötlet: a kinti-bentit felejtsd el. Nem csak, hogy a macskára veszélyes, de egy fajtatiszta kinti macskát úgy lopnak el, mint a huzat.


Ha ki akarod engedni, akkor kifutóban vagy macskabiztos kertben és kerítésben gondolkozz.

2022. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziámi nem alkalmas kinti cicának. A többiről keveset tudok, de klímánk elég meleg, a hosszú szőrű cicák nem érzik itt jól magukat.

Egyébként én a helyedben elmennék egy menhelyre. Tele vannak kisciciákkal (vannak felnőttek is, ha olyat keresel), minden féle fajtából.

2022. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy 5ös írja, benti tartással gondolkozz inkább. (Pár hete hallottam olyat, hogy bent tartott macskát loptak el úgy, hogy a szúnyoghálót kiszakították a rablók - kamerafelvétel készült róluk - kinti tartással még könnyebben ellopják és nem olcsó egy fajtatiszta macska...).

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen gyorsan elütik, megmérgezik, megkínozzák, összeverekedik más maskával/kutyával stb.

Nekünk egy út menti bokorban talált cirmos cicánk van (3 éves ivartalanított), nagyon okos és szeretnivaló. Semmi bajt nem okoz a lakásban és nagyon hálás.

2022. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csakis benti tartással. Különben hamar eltűnne. Nekem 2 bengáli van. Én ezt a fajtát nem tartanám egyedül. Nagy mozgásigényük van. Ha ketten vannak jobban le tudják egymást fárasztani. Nem ölbemacskák, csak akkor simogatható ha ő is azt akarja. Amúgy iszonyú okosak, szinte mint a kutyák. Aportírozni is meg lehet tanítani őket.
2022. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziámit nem. A volt szomszédunknak volt, elég agresszív volt. Bár nem ismertem személyesen más sziámit, lehet csak ő volt ilyen.

Main coont választanék, de semmiképpen nem engedném ki csakis pórázon, különben rövid időn belül eltűnne.

2022. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen kifutó szerűségünk, ami viszonylag nagy.( Ezt elfelejtettem leírni) Oda engedném ki
2022. jan. 14. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!