Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám zabál. Tényleg. Hogy...

Macskám zabál. Tényleg. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Már a másikat is rászoktatta a zabálásra. Nem kapnak keveset, mert kicsit kövérek is (de nem nagyon).


Úgy nyeli be a kaját, hogy rossz nézni. Kilöki a kezemből a tasakot, egy harapásra egy negyed tasakkal betöm...

Tegnap adtam neki egy darab husit a tarjámból, hát kikarmolta a kezemből! Tegnap nagyon bepipultam rá, mert képes volt és még a ZSÖMLÉT is kihámozta a konyhapulton és a felét megette!

(nem szabad felmenniük persze, de ezt csak kizárással tudom biztosítani, amit elfelejtettem.)


1 éves.


Általában ezt a szaftos tasakos kitekat / whiskas dolgot adjuk nekik, mert erre van pénz, meg szárazat is, ami általában Friskies, whiskas, kitekat, néha, cba/spar, jobb napokon meg one, purina, royal canin, stb.


Reggel, délben, este kapják. Ha nem vagyunk itthon, akkor csak reggel-este.


Panel lakásban lakunk, ~60 nm2. Ez a két macsek van.

Zabálós cica további jellemzői: általános neveletlenség, csapból ivás, macskawc kedvfüggő használata... :(


2010. szept. 9. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Cuki cicák lehetnek:-)))

Nagyon ízlik nekik amit kapnak, ha nem éhesek, nem hiszem, hogy akkor is ennének.

2010. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
annyit helyesbítenék, hogy jobban belegondolva inkább már 2 éves.
2010. szept. 9. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:

egy ősi módszer a habzsoló kutyákra, talán macskára is bejöhet, higy a tál közepére egy akkora követ tegyél, hogy körülötte még férjen kaja, így babrálnia kell, a követ kerülgetve lassabban eszik, nem habzsol. Babrásabb módszer, hogy külön tálba öntöd és falatonként adod neki a saját táljába. Amúgy egyszerre, egy tálban, vagy egymáshoz közel eteted a két macskát? az is okozhatja h félti a másiktól. Etesd őket a fal két oldalán, ne is lássák egymást, vagy zárd is el őket addig, így megszokják, a másik nem jön oda és nem kell féltenie hogy amit nem eszik meg azt megeszi a másik.

de a köves módszer ténleg nagyon jól tud működni.

2010. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, hogy akkora adagot adjak nekik, amennyit biztosan nem tudnak megenni.

Ez elsőre nem sikerült. :D


Később is csak száraz eledelből tudtam ezt elérni. Kitöltöttem egy tortatartó műanyagtálba egy fél zacskó száraz tápot. Na, azt tényleg nem ették meg mind. De ez nem akadályozta meg abban, hogy kunyerjon, aminek egy idő után engedtem, mert már lassan ki lehetett pótolni a kiöntöttnek.


Ilyenkor, mintha mi se történt volna, ugyanúgy tolta be, mint annak előtte. Az sem zavarta, hogy ott van a feje mellett még egy másik fél kiló. Attól ő tolta be. Erről szeretném valahogy leszoktatni.

2010. szept. 9. 09:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt a köveset kipróbálom.


A kizárást nem igazán tudom rendszeresen megoldani, mert én a konyhát használnám, a macska viszont sokkal ügyesebb nálam, és már a folyosó másik végéről turbóznak, hogy kiegyék a másik táljából adott esetben.

Biztosan féltik egymástól, de azért elesznek egymás mellett viszonylagos nyugalomban.


Ami viszont főként figyelmet érdemel, hogy a zabálós tudja csak elenni a másikét, fordítva még sosem történt. Tehát igazából nincs oka félelemre, bár ettől még elképzelem, hogy jobb félni, mint megijedni...

2010. szept. 9. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:

szia! ne szoktasd le, olyan édik a kövér makkák:))

nekem 3 van, kettő duci, a harmadik modellalkatú:)

öröm nézni, ahogy a dagik esznek, a harmadik után meg hurcolom a tálkáját, a leghülyébb helyeken hajlandó

finnyásan pár falatot elfogadni.ezért is simogatni és dícsérgetni kell.

viszont, amikor én a tv előtt tálcáról ennék,eleszi

előlem a kaját.

amúgy tényleg öröm az élet velük:))

üdv.

2010. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztosan valami komplexus. Talán túl hosszú idő telik el a reggeli, meg az esti kajálás között.

Napjában többször is ott vakargatta a fejét az üres tányér előtt, és arra gondolt, ha nem lenne a másik macska, még ott lenne a másik tányérral, tartaléknak. Aztán egyszer csak megvilágosodott, és azóta már reggel befalja a másik kajáját is :)


Furcsa ilyet olvasni, mert én az enyémnek egy nap kb. 3-4 gyufásdoboznyi nyershúst adok (ugyanennyi etetés van), és még azt sem tudja mind megenni, sokszor a fele pocsékba megy. És hízik. Egy éven át a tápon csak vegetált, de a hústól megindult felfelé.

2010. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zabál, és nem hízik?


Akkor lehet pajzsmirigy probléma! Érdemes lenne állatorvoshoz vinni.

2010. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!