Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám csak csapból iszik,...

A macskám csak csapból iszik, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Állandóan meg van nyitva egy picit a csap hogy tudjon inni, beül a kádba és azt lefetyeli, az egyik dolog hogy csupa víz utána és összeragad a szőre (perzsa), a másik meg hogy nem fizeti a vízdíjat sem.

Próbáltam hogy tálba rakok neki, de akkor nem ivott egy egész napig.


2009. jún. 13. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőméké csinálta ezt, de nem lehetett leszoktatni róla, igaz, ő magának nyitotta meg a csapot, meg állítólag el is zárta, hát azt nem tudom, mindenesetre érdekes, de még akkor is jó, ha magának kinyitja, azt csak lehet hallani, hogy folyik a víz és el kell utána zárni. Bár ő sok mindenfélét megtanult, például a karácsonyfán kinyitotta a szaloncukrokat és kiette belőle, de úgy, hogy a papír szépen fenn maradt.


Próbáld ki azt, hogy a a kádba rakod neki a tálat, ha úgy is odajár, hátha leesik neki, hogy nem jön a csapból, de ott az a tál...


Esetleg valami szökőkút? :S Még mindig jobban jönnél ki, mint az örökös vízfolyatással.

2009. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan tegyél tálkába vízet,ne félj nem fog szomjanhalni!kicsit durcáskodik,de úgyis inni fog belőle!
2009. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kádba már raktam a tálat, az nem jött be, akkor is a csapot nyalogatta, de megnyitni még nem tudja:D


Szökőkút a kertben van, de oda nem engedhetem ki mert bolhás lesz meg amilyen hülye bemászik a medencébe is, ki meg nem tud jönni sose. De beszerzek neki egy kis szökőkutat hátha azzal boldog lesz:D Ha az sem lesz jó neki akkor meg nem tudom...


De én félek hogy szomjan hal, egy napig nem ivott mikor elzártam a csapot... meddig bírja víz nélkül? Ő egy bolond, rosszul nevelt, elkényeztetett macska :(

2009. jún. 13. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám a lakás 3 pontján iszik. az egyik a mosogató: bele kell tenni egy vízzel teli tálkát, és csak úgy hajlandó. ha a tálka a földön van az ételes mellett, akkor nem iszik belőle. csak akkor, ha a mosogatóban van. a másik a lavór. erre akkor szokott rá, amikor tavaly nyáron betettünk az egyik szobába egy lavór vizet, hogy pancsolhasson a nagy meleg miatt. a 3. pont a wc volt a fürdőben. de onnan már nem iszik, mert gondosan lehajtjuk az ülőkét, különben onnan is inna. leszoktatni képtelenség volt a wc-t leszmáítva bármelyikről is. ha felszámoltuk az ivópontokat, egyszerűen nem ivott!! ki tudja miért? sztem autisták:)
2009. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem igényelnek annyi vizet mint hinnéd. Nagyrészt elvannak a macskakajával nem nagyon iszogatnak. Ne feledd hogy nem kutyák, kényes lények :)
2009. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem is három macskuszom van, ebből csak egy iszik rendszeresen bent, igaz ő nagyon sokat, de csak száraz kaját hajlandó fogyasztani, így nem csoda. A többiek kint isznak, bent nagyon ritkán látom, kint is elvétve, de akkor is inkább a pocsolya kell neki, mint a kirakott tál. Furcsák a macskák.
2009. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologban biztos lehetsz.

Semmiképp nem fog szomjan halni...

2009. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A helydben azonnal elzárnaám tole a csapot, ha szomjas lesz akkor onnan fog inni ahol vizet talál. Nem csak a csapbol kifolyo vizet fizeted, hanem a lefolyoba kerulo vizet is, vagyis az elkényezteted macskád alaposan belenyúl a koltségvetésedbe.

Lehet, hogy most még anyagilag ez nem okoz gondot, de ez a helyzet megváltozhat. Nehogy már a mecskád szabja meg, hogy mit csinálj!

2009. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!