Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor szoktassam a macskám az...

Mikor szoktassam a macskám az alomra?

Figyelt kérdés
6 hét múlva kapok egy macskát (ma született) és szerintetek amint megkapok kezdjem szoktatni vagy várjak amíg magától megy?
2010. ápr. 24. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
rakd rá...nekünk ennyi volt
2010. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amikor nekünk születtek, és már menni tudtak beraktuk az alomba, persze lapos "tálból" hogy be tudjanak mászni, és azonnal odaszoktak!
2010. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy macska (bármilyen pici is) azonnal rászokik, ha megmutatod neki. Nekem 5 cicám van (korábban is voltak), és az a tapasztalatom, hogy semmi különösebb szoktatás nem szükséges, azonnal tudják, mire való az alom.
2010. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 hét múlva még ne hozd el szerintem,mert a minimum ami talán megfelelő a cicának az 8 hetes kor(ez hülyén hangzik,mert mitől lenne jó neki,...még)A kérdésre válaszolva,én két testvérkét hoztam el anno a nagyimtól,1 órás vonatút és buszozás után hazaérve leraktam őket a földre,megilletődötten körbeszaglásztak mindent,ezután az első útjuk az alomba vezetett,pedig senki nem mutatta meg nekik,hiszen 1 órája kellett megválniuk az anyjuktól.A cicák ÖSZTÖNÖSEN olyan helyre akarják végezni a dolgukat,ahol azt el tudják kaparni,úgyhogy szerintem sem kell szoktatni,mint a kutyát.És az előző is jól mondta először mindenképpen a legkisebb,legalacsonyabb tálcát válaszd,majd ha már eléri kb. a 6-8 hónapos kort mindenképpen ajánlott nagyobb és fedeles tálcát venned,mert 1-1 ilyen kaparáskor tunak világot rendezni.Ezt tapasztalatból mondom.Szia!
2010. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia ! Azonnal szoktasd oda a cicát !

Megmutatod neki , és tudni fogja hogy hova kell wc-ni .

Én is azt ajánlom hogy 8 hetesen hozd el , én 5 hét múlva hozom el a kismacskámat , most 3 hetes . Előbb nem adják oda, pedig ő is egy "sima" házicica :)


És tudom hogy az a 2 hét , fontos neki , sok szempontból is !Üdv .

2010. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minimum 8 hetesen szabad elválasztani a mamitól, különben előfordulhat hogy viselkedési problémái lesznek. Az almot nagyon hamar megtanulja használni, ha látod hogy szaglássza a földet, kapar, akkor egyszerűen fogd meg és tedd bele az almostálba. Másodjára, harmadjára már magától bele fog mászni a kis drága.
2010. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

A macskák ösztönösen ásnak, amikor a dolgukat intézik, legyen az kis vagy nagy dolog.:)

Csak mutasd meg neki, hogy hol az e hely ahol kaparhat, a többit ő már tudni fogja;):)

2010. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!