Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántottam a macskám, hogy...

Bántottam a macskám, hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés
Nem mai a történet, kb 5 hónapja történt, hogy a cicám, aki nekem a világot jelenti és mindennél, és mindenkinél jobban szeretem, felidegesített, hogy folyamatosan felment az asztalra és zörgött, vagy 20x levettem, elcsalogattam, adtam neki enni stb... És amikor ideges lettem, idegességemben elment az eszem, és megfogtam és ledobtam a földre... Abban a pillanatban el is bőgtem magam miatta, annyira szégyenlettem magam a dolog miatt... Utána láttam, hogy minimálisan sántít, de szerencsére ez perceken belül elmúlt. Akkor folyamatosan kértem tőle, hogy bocsásson meg, és csak sírtam, nem tudtam mit csináljak, legszívesebben elsüllyedtem volna szégyenemben, amiért ilyet tettem... Aminek nagyon örülök, hogy megbocsátott nekem, a szeretet, és a bizalom megmaradt közöttünk, mint az említett dolog előtt, most is elkísér WC-re, felül az ölembe, eldobja magát, dorombol, dagaszt, simogattatja velem a hasát, velem alszik, mindenhova követ és még sorolhatnám, ezek szerint érezte, hogy megbántam amit tettem... De annak ellenére, hogy minden rendben van, nem haragszik rám, én nem tudom magamnak megbocsátani ezt a cselekedetemet. Azóta ahányszor erre gondolok annyiszor ásnám el magamat. Minden nap eszembe jut, és vele az a gondolat, hogy milyen borzalmas ember vagyok én, hogy bántom azt, aki a legfontosabb számomra. Hogyan tudnám ezen túltenni magam? Képtelen vagyok magamnak megbocsátani.

2022. jan. 29. 23:07
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
81%
legközelebb ne csinálj ilyet mert tudod a macska sem felejt. boldog cicás éveket.
2022. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
83%

Ezt nagyon jó volt olvasni.

De mindenki követ el hibát

2022. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Ááh, eszembe se jutna, akkor már nem is tudom mit kezdenék magammal, de, hogy végképp nem hagyna nyugodni, az biztos, és lehet, hogy ő sem bocsátana meg nekem ismét, abba meg már bele is halnék...
2022. jan. 29. 23:25
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Nos mindenkivel előfordul hogy kijön a sodrából és valamin kiadja a dühét. Az élőlényeknél ez azért nagy probléma mert nem ők tehetnek róla és törékenyek mint egy váza, de a váza nem hal meg ha eltörik. A cica viszont megsérülhetett volna. Szerencsére nincs baja az állatkádnak. A lényeg, hogy jól van és, hogy megbántad, tanultál belőle. Legközelebb biztos jobban oda figyelsz majd mert a kérdésed alapján úgy látszik lelkiismeretes vagy. Egyébként velem is előfordult, hogy rácsaptam a kutyám orrára mikor rossz volt

(persze nem nagyot, másnak biztos semmiség lenne) de nekem is lelkiismeret furdalásom volt. Hibázni emberi dolog a lényeg, hogy megbánja e aki hibázik és kijavítja e.

2022. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

Aranyos, hogy ennyire a szívedre vetted, miközben a cica láthatóan elég gyorsan túllépett a dolgon.

Jól látod, hogy (mind a macska egészsége mellett) a bizalom is a tét, ezért ne csinálj ilyet.

Az alapján, hogy írtad, hogy próbálod lecsalni az asztalról, viszont érdemes lenne alaposabban utánaolvasni a macskanevelésnek. Könnyen megjegyzik, mi az, amit nem szabad, csak tesznek rá. Muszáj következetesen tiltani. A lezavarom cirmikét nem elég, meg kell húzni a határokat, nyugodtan le lehet kiabálni az asztalról, aztán ignorálni egy darabig. Ha utána egyből jutalomfalatot adsz, nem fogja érteni, mi a probléma, mert pozitívan erősíted meg a negatív cselekvést. Összezavarod.

A macskák nem akarnak úgy megfelelni, mint a kutyák, de azért megtanulják, mit szabad is mit nem, mégha aztán résen is lesznek, hogy ismét megcsinálják.

2022. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

Ledobtad..és?

Az meg van,hogy amúgy normál esetben métereket ugranak fel-le ha szabadon vannak engedve?

Az égadta világon semmi baja nem lett,még csak érzelmileg se.Csak te pörögted túl.Túlon túl..


Ő hülyeséget csinált sokadjára is,te berágtál.Megesik.

A gyerekeire is néha dühös az ember.Le nem dobod sehonnan (már csak azért is,mert a babáknak pár centi esés is nagy bajt tud okozni,meg mert nem vagy retardált),de megemeled a hangod mikor 100.alkalommal rajzol papír helyett a falra,vagy megint kilocsolja mindenhová szándékosan az innivalóját..


Az ember felhúzza magát időnként.Tudni kell kontrollálni magad,önmagában egy kis kiabálás vagy macska esetén ez a földre küldés igazán nem nagy cucc.Neki is meg kell tanulnia,hogy a nem az nem.

2022. jan. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

2.

Örülök, hogy jó volt olvasni :D

Hát nyilván mindenki, így ebből tanulva máskor uralkodok magamon, nehogy nagyobb baj legyen... Köszi a választ :)


4;

Igen, hálát adok Istennek, hogy nem lett baja a cicámnak, és természetes, hogy ezután jobban odafigyelek magamra, nehogy fájdalmat, vagy maradandó sérülést okozzak neki... Emellett jól esik, hogy lelkiismeretesnek gondolsz, ezt nem is tagadom, ilyen helyzetekben általában mindig lelkiismeret furdalásom van, szinte minden esetben sírok, meg nyáron volt biciklibalesetem, ahol attól eltekintve, hogy a másik fél 50 km/h sebességgel jött (akciókamera rögzítette), az én hibám volt, mert elbambultam... Akivel összeütköztem, nagyon megsérült, ott helyben elsírtam magam, nem voltam képes megbocsátani magamnak, hogy másnak fájdalmat okoztam... Köszönöm szépen a választ!


5;

Szívemre vettem, annyira, mint még semmi mást soha, mivel a számomra legfontosabb élőlénynek fájdalmat okoztam... Mindennél jobban megbántam. Macskanevelés, alapvetően az én cicám rendkívül okos és tanulékony, kinti-benti, szóval amikor ürítenie, vagy vizelnie kell, kikéretőzik, utána visszajön, tudja, hogy étkezésnél az asztalra nem szabad feljönnie, és, hogy mikor jár neki az étel. Tudja, hogy mikor érek haza, és mikor látja, hogy megérkeztem, már kint ül a kapuban és várja, hogy bemenjek. Vannak rossz szokásai, mint például, hogy leveri a ruhákat a szekrényből, vagy folyamatosan a lábunk alatt van, emiatt figyelni kell, nehogy megrúgjuk... De utána fogok olvasni, hogy az ilyen dolgokról, mint az említett asztalos sztori, hogyan lehetne leszoktatni. Nagyon köszönöm a választ!


6;

Igen, tudom, hogy a macskák bírják az esést, de azért nem csak szimplán leejtettem, hanem kicsit megküldtem a földre... Mint említettem, utána pár percig sántított is :( Ezután biztos, hogy ha nagyon ideges vagyok rá, akkor sem fogom bántani. Rákiabálás maximum, mert valamiből azért meg kell tanulnia, hogy mit szabad és mit nem. Bár fáj a szívem akkor is, ha rákiabálok, mert rám kiskorombam rengetegszer kiabáltak, és mindig rosszul esett, nem szeretném, hogy csökkenjen a cicám szeretete felém amiatt, hogy rákiabálok... De köszönöm a választ :)


Szeretném mindenkinek nagyon szépen megköszönni a válaszát, persze továbbra is szívesen fogadom a válaszokat. Mindezekfelett megjegyzem, hogy kicsit megkönnyebbültem azzal, hogy megosztottam ezt a történetet, és rendkívül örülök, hogy így(normálisan) fogadtátok. Köszönöm! :)

2022. jan. 30. 00:09
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

4-es vagyok

Remélem érdemben tudtam neked válaszolni és hasznos volt. Köszi a visszajelzést.

Egyébként aki lepontozott lenne szíves elmagyarázni mi oka volt, vagy csak nem telik az estéje?

2022. jan. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem csináltál semmi olyat, ami miatt haragudnod kéne magadra. Teljesen jogos volt, ha nem ért a szóból századszor sem, akkor kell egy kis egyéb ösztönzés. Kérdés: Ezután is felment az asztalra? Mert ha nem, akkor jól tetted, hogy ledobtad. A célodat elérted vele.
2022. jan. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

8(4);

Nem tudom ki pontozhatott le... Én mindenkienk zöldet nyomtam


9;

A kérdésedre válaszolva, azóta csak abban az esetben ment/megy fel az asztalra, amikor azt látja, hogy szeretném, ha felmenne, tehát például kopogok neki az asztalon, vagy felrakok neki valami kaját, egyébként nem megy fel. Szóval ha úgy vesszük... hatásos volt.

2022. jan. 30. 01:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!