Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha nem bírom a...

Mit csináljak, ha nem bírom a párom macskáját? Már az első alkalommal megharapott, pedig nem bántottam, sőt normálisan viselkedem vele mindig. A macska viszont folyton ellenszenvesen visekedik velem.

Figyelt kérdés
Nem bírom már. Egyszerűen a puszta látványa is zavar. Nagyon elkényeztetett macska,mindent megengednek neki.nem szidják,semmi. Emiatt lehet? Adjatok tippeket,hogy hogy lehetnénk meg békében egymás mellett.
2018. jún. 14. 00:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nevelési probléma lehet tuti.
2018. jún. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a macskám párját utálom. Elleneztem is a kapcsolatukat, de ennek ellenére is találkoznak, idejár az udvarunkba:(
2018. jún. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Három választási lehetőséged van:

- vagy a párodtól szabadulsz meg,

- vagy a macskától,

- vagy pedig belenyugszol a status quo-ba.

2018. jún. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Milyen duma ez, hogy a macskától szabaduljon meg? Nem az övé... Ha az én párom szabadulna meg önhatalmúlag a macskámtól, repülne.... Meg kell beszélniük, hogy legyen megnevelve...
2018. jún. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
43%
Gyorsan elgondolkodnèk ha egy macskàt egyedul nem birt megnevelni, kinek az egyeduli feladata lesz majd a gyerekneveles, ha eljuttok oda. Gondolom a tièd... es amugy igenis van parhuzam. Aki foglalkozik a kornyezetevel azt erdekli h kutyaja macskaja, kesobb a gyereke normalis legyen. Meg vannak akit ez nem erdekel, legyen minden ugy ahogy esik puffan...
2018. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem a barátnőm kutyája idegesít, de egyenesben ezt nem mutatom ki. Nevelési tanácsokat szoktam neki mondani óvatosan, pl. hogy nem gügyörészni kellene neki, hanem egyszavas parancsokra megtanítani. Sosem az állat a hibás, hanem a gazdi. Ha napi szinten vagy vele, akkor áttudod venni az irányítást, és megnevelni. Ha nem vagy vele minden nap, akkor vagy elviseled, vagy beszélgetsz erről a pároddal, hogy te nem úgy csinálnád, hanem amúgy.
2018. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#4

Olyan duma, hogy vagy nem érted, vagy nem akarod érteni, mit írtam.

.

"Ha az én párom szabadulna meg önhatalmúlag"

Ezt hol olvastad kommentemben?

Közös megegyezéssel is meg lehet szabadulni a macsektől.

Ha jobban szereti párját, mint macskáját, lehet találni megoldást.

2018. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

"Közös megegyezéssel is meg lehet szabadulni a macsektől."


Lehet, de pl én sem akarnék megszabadulni tőle, sem a kutyámtól, inkább én megyek, vele együtt, ha nem bírják elfogadni.(Nevelt, okos, tiszta kutya...)

2018. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy keress magadnak másik párt.

Esetleg, próbálj meg megbarátkozni a macskával, hogy ne zavarjon a puszta látványa, és ne azon pörögj, hogy mit engednek meg egy állatnak, ami előbb volt mint te, és mit nem.

A helyzet, hogy féltékeny vagy a párod állatára. Ennek a világtörténelemben soha nem volt jó vége. Neked kell megváltoztatni a gondolataidat, mert te vagy a tudatos, gondolkodó ember.

Mindenesetre, ha te (is) eteted a macskát, akkor pozitív megerősítés az neki, és sokkal jobban fog kedvelni. És akkor a kapcsolatotok valoszinűleg harmonikusabb lesz.

2018. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megharapott? Azt hogy kell elképzelni? Átharapta a kezed vagy csak bekapta? Nagyon nem mindegy. Egyébként meg kellett volna várni amíg odamegy érdeklődni és nem rögtön belemászni a privát szférájába és megvakargatni a fejét. Én is haraptam volna a helyében.

Az, hogy a barátnőd macskája mennyire van elkényeztetve nem a te dolgod, nem te élsz vele. Ha nem tetszik, akkor nem kell odamenni.


Mondjuk kezdetnek legyél türelmes! Kérd meg a barátnődet, hogy amikor nála vagy, akkor te etethesd meg a macskát. Ne erőszakold rá magad, mert csak jobban utálni fog! Lehet kapni jutalomfalatot is cicáknak, guggolj le hozzá, hívd magadhoz és ha odamegy, akkor adj neki! De akkor sem kell rögtön nekiesni és simogatni. Csak fokozatosan...

2018. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!