Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék még, hogy a...

Mit tehetnék még, hogy a cicám (ivartalanított lány) ne pisiljen a kanapéra?

Figyelt kérdés
Már próbáltam a feliwayt, az állatorvos adott szeparációs szorongásra gyógyszert, próbáltam másik almot, zörgős nejlont raktam a kanapéra, leszedtem az ágyneműt és csak a nejlont hagytam fent, befújtam macska távoltartó sprayvel, de SEMMI. Ha nagy dolga van azt mindig az alomba végzi, de ha pisilni akar, akkor megy a kanapéra. 1 éve van itt és azóta csinálja ezt. És mindig ugyanoda. Pedig ott van tőle szó szerint 1 méterre a tiszta alom. Van egy aminek nincs teteje, és 1 aminek van, hátha az a baja, de nem. Sajnos mivel kicsi a nappali, nem tehetem meg hogy áttolom a másik sarokba a kanapét, és odatolom az almot ahova amúgyis pisil. Ha nincs feltakarítva, akkor is odapisil. Már elképzelni sem tudom mi az istent csinálhatnék, az állatorvos se tud segíteni. Jutalomfalattal nem tudom alomra szoktatni, mert egyáltalán nem egy falánk típus, mikor megéhezik eszik egy-két falatot, de kézből nem veszi el.

2022. jan. 30. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Amikor látod hogy pisil, akkor egy pálcával a fejére kell csapni, utána pedig beledörgölni az orrát.

Fontos hogy azonnal csináld ahogy rajtakapod.

Sok sikert 😊🐱🥰

2022. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
31%
100%os ecetet próbáld még meg főleg a húgy foltra. Illetve nemre tanítani, és kipicsázni egy picit, nyomd a fejét a húgyba egy picit párszor ha lebukik majd nedves törölközővel takarítsd meg ha már 2-3 perc elmúlt az ominózus cselekvés után. Zavardmeg ha rossz helyen csinálja. Elmegy tőle a kedve ha neki nem buli, 2 alom az nem hülyeség. Macska az egy tiszta állat, képes egyikbe szarni másikba hugyozni.
2022. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Az ecet az jó ötlet, nem bírják a szagát. Rakj le több almot, a lakás különböző pontjaira. Azt meg felejsd el, hogy belenyomd a fejét, mert állatkínzás..
2022. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem fogom verni a macskát, se belenyomni az orrát, ezzel mindenki hagyjon békén.
2022. jan. 30. 13:50
 5/11 anonim válasza:
70%
Akkor kérd meg illemtudóan, hogy ne vizeljen a kanapéra.
2022. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon fontos hogy alaposan takarítsd és fertőtlenítsd le azt a helyet ahová oda pisilt. Ez az alapja, a cica javarészt oda megy vissza ahol érzi a szagot sokkal kifinomultabb a szaglásuk mint gondolnád. Ezután lehet próbálkozni a távoltartó spray-vel vagy citrusos illatokkal.


Megoldás lehet még a plusz egy alom mert lehet kicsit finnyasabb a cica. (Hivatalos ajánlás az ha jól tudom hogy 1 cica=2alomtálca, de ez nem feltétlenül igaz minden cicara tapasztalatok alapján)

Érdemes megnézni más alom fajtákat lehet nem tetszik neki ilyen is van vagy az alomtalca.


Ha egészségügyi szempontból minden rendben van, akkor a cica azt kell még figyelembe venni, hogy van-e saját territóriuma fontos,hogy legyen.


Történt-e bármilyen változás körülötte.


Remélem tudtam segíteni.

2022. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
91%

Egyetértek, az ecet plusz citrusok kombó nagyon hatásos, egyrészt szagtalanít, másrészt nem bírják a szagát. Ha rajtakapod, semmiképp ne nyomd bele a fejét, gyorsan kapd fel és rakd bele az alomba, és utána nagyon dícsérd meg és simogasd.

Nem tudom aki erőszakot javasol az milyen állattartó, mindenesetre nem egy macskát neveltem már szobatisztaságra, és soha nem kellett ilyen durva bánásmódot alkalmazni.

2022. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is előfordul egyszer-kétszer, hogy a kanapéra pisilt. Úgy oldottuk meg a dolgot, hogy béreltünk egy kárpittisztító gépet (5000 Ft/nap), amivel eltüntettük a foltokat, szagot (mert a szagot az ecet sem tünteti el teljesen, és a foltot sem). Reggel megtisztítottuk, ügyelve arra, hogy a lehető legkevesebb vízzel használjuk, hogy ne áztassuk el nagyon a kanapét, estére meg is száradt. Utána pedig elkezdtük figyelni a cicát. Ha gyanúsan viselkedett, látszott, hogy nyugtataln és keresi a helyet a pisilésre, gyorsan megfogtuk és beleraktuk az alomba. Utána nagyon megdicsértük, megsimogattuk. Fontos, hogy az alom mindig tiszta legyen, naponta eltávolítva belőle a "cucc", 5-7 naponta pedig teljesen kicserélve, kitisztítva. 1 cicának 1 alom elég. Cicafejenként 1 alom.
2022. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

#6 vagyok sajnos ez az elavult "nyomjuk bele az orrát" módszer még mindig nagyon elterjedt. Pedig többet árt mint használna

:(

2022. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Szagtalaníts amennyire csak lehet,bár szerintem ha ez egy éve így megy rég ahhoz van szokva,hogy az az ő "helye" oda pisilni.Te meg minden következmény nélkül csak úgy letakaritgatod neki mint mikor a macska almot takarítod.

Én nem vagyok híve a bántalmazásnak,tényleg,de bakker ha már egy éve így megy és nem megy szép szóval nem fog bele halni,ha tényleg jól a seggére sózol érte.

Nem érhetsz hugyos házban,ez olyan gusztustalan..állat szeretet ide vagy oda,ezt épeszű ember nem tűri nem hogy egy évig,egy hónapig se.


És még én vagyok a szemét,ha nem engedek macskás albérlőt vagy max 2-3 kaucióval.Nálam jól körbe karmoltak mindent a "jól nevelt" házi macskák,a szekrények alja meg tiszta húgy szagú volt.Nem hiszem el,hogy ezt el lehet viselni,eteted azt ami utána kb a szádba sz*rik..🙄

2022. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!