Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanítás...

Nőstény cica ivartalanítás után, nálatok hogyan zajlott?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne, mennyi idő még felépült, hogyan viselte, mire lesz a régi, mire kell figyelni, meddig nem mehet ki stb.


Eddig csak kandúrokat vittem, aznap kótyagosak voltak, másnap reggel már mind a régi volt és ennyi...


2022. febr. 2. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 2 nap nehez volt, latszott, hogy faj neki (orvosi javaslatra kapott fajdalomcsillapitot, de csak ezen a ket napon) nem talalta a helyet, allandoan probalt ugrani, maszni helyekre, igy nagyon resen kellett lenni, hogy ezeket ne engedjem meg neki. Az elso nap, amikor kicsit kaba volt meg, leesett az agyrol (kb 1 percig mentem ki pisilni), na akkor nagyon megijedtem, hogy szetnyilik a seb, de nem lett baj. A ruhat nem viselte el magan, tepte, kaparta, igy gallert kapott. Azt se szerette annyira, de muszaj volt, kulonben szetnyalta volna a sebet. Egyebkent kb a 4. naptol kezdve ujra a regi volt, mintha nem is mutottek volna, ugy viselkedett. Varratszedesre asszem 10 nap mulva kellett menni, de ha felszivodo varrat lesz nalatok, akkor ez sincs.

Pentekre kertem a mutetet egyebkent, hogy ott legyen a hetvege megfigyelesre, plusz meg 2 nap szabit kivettem es nem bantam meg, hogy otthon maradtam vele.

Benti cica, szoval o nem kijaros, de en ugy emlekszem, hogy az orvos azt mondta, hogy varratszedesig vagy ha felszivodo, akkor is 9-10 napig egyaltalan nem mehetne ki a macska, ha kinti lenne.

2022. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában lett ivartalanítva mindkét lány cicám. Mindketten ruhát kaptak, az egyik járni nem tudott benne (ő rosszabbul viselte), míg a másik úgy jött ment, mintha rajta se lett volna. Aki rosszabbul viselte, az a műtét napján kába volt végig, leginkább csak feküdt, enni se nagyon akart. Utána néha rájött az ötperc, és addig hisztizett, míg leszedte magáról a ruhát. Igazi királylány amúgy, nagyon hisztis tud lenni. Nála egy élmény volt ezt végigkísérni, nem akartam egyszer se kinyírni közben :)

Viszont a másik cica nagyon nagyon jól viselte. Hazahoztuk a műtét után, és nem lehetett a dobozban bent tartani, ahogy kiengedtük már rögtön mászott mindenhova, ugrált (nem kellett volna, de nem lehetett vele mit csinálni), úgy viselkedett, mintha semmi nem történt volna. A ruhát is tök természetesen vette, semmi gond nem volt vele.

A sebe mindkettőnek nagyon szépen gyógyult, nem volt semmi komplikáció, a beavatkozás után nem változott meg a viselkedésük. Pár nap kell, mire újra a régi lesz, én legalább egy hétig azért nem engedném ki, ha más miatt nem, akkor a kopasz pocakja miatt. De egyébként minden lényeges információt elmond az orvos, nyugodtan kérdezheted ha valamilyen aggodalmad van.

2022. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a ruha a javasolt 9-10 nap helyett 3-4 napot volt rajtuk, de nem piszkálta a sebet egyikük se, varratszedés nálunk nem volt.
2022. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Aznap ingatagan,másnap stabilan ment,ugrani óvatosan ugrott. A gallér jobban zavarta,mint a seb. Ki ne menjen,amíg van benne varrat és gallért visel (nem biztos,hogy gallér a neve). Legyen biztonságos helyen egy darabig
2022. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia.Nálunk a cicu 9 hónaposan lett műtve.A műtét után 2-3 órát nyávogott szegény,nem bírt felkelni,utána is csak úgy,mint a részegek.A doki azt mondta,hogy aznap már lehet enni,inni,de csak akkor,ha egyenesen tud menni.Az kb.este 10 körül volt.(De.10-kor műtötték.)Ő is egy kis kényes királylány,csak a gallért viselte el.Másnap már jött-ment,szaladgált.A sebhez nem fért hozzá.A 14. napon volt a varratszedés,szépen begyógyult neki,szinte nem is látszik semmi.A viselkedése talán annyiban változott,hogy kicsit többet alszik,mint eddig.De ugyanolyan rosszcsont:)
2022. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél napot kába volt aztán olyan 2-3 nap múlva már óvatosan ugrándozott, nálunk is ruhát kapott, hát nem díjazta, szegény ahogy tisztálkodott folyton sikerült beakasztania az alsó fogait a ruha gallérja alá és napi 3-4x ki kellett szabadítani szerencsétlent (nem, nem igazán tanult a dologból, volt hogy leszedtem a fogairól és 10 perc múlva jött vissza ugyanúgy beakadva) tökmindegy mennyire szorosra vagy lazára állítottuk a nyakát. Nem ilyedt meg csak jött oda fél tenyérni nyálfolttal a mellkasán "ne röhögj, szabadíts ki" tekintettel.
2022. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz volt. Főleg nekem lelkileg, nem tudom, maga a műtét komolyabb mint a kandúromnál volt, aggódtam. Sajnos a cicám is nehezen viselte. Vagy 2 napig nem evett, talán éjjel amikor nem láttam, inni sem láttam, egész nap bújkált. Bebújt a szekrény mellé és csak feküdt ott, én lelkileg kikészültem, megfogadtam többé nem lesz lány macskám. A neheze kb 1 hétig tartott, utána napról napra jobban volt. Eleinte nehezen mozgott, több mint 2 hét után kezdett a régi lenni, sőt, sokkal kezesebb lett. Azelőtt nagyon antiszociális volt, mára már csak kicsit az 😄
2022. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!