Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hónapos benti fiú cica 4...

7 hónapos benti fiú cica 4 kg, nem túl kevés ez?

Figyelt kérdés

Hány kg ilyen korban egy macska?

Ma volt egyébként ivartalanításon,ha ez számít valamit.



2022. febr. 7. 21:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de elég kövér ez a cica.

Nem értem mire jó ez. Mindenki óriás macskát ár, ezért elhizlalják őket. Ismerősöm is olyan büszke az 5 kilós "hatalmas" macskáira, aztán futni sem tudnak, meg összeragad a hátán a szőr, mert nem éri el magának, hogy mosakodna. Amikor örökbe fogadta őket 4 kilósak voltak. A 4 kg az átlag felnőtt macska súly.

Facebook csoportban is rendszeresen tesznek fel guruló macskákat, büszkén, nagyképűen odaírja, tiétek hány kiló, enyém 7 -_-"

Meg milyen kérdés ez is? 4 kiló 7 hós, nem kevés? Mikor az a normál felnőtt macska súly 🤦

2022. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11!

Ő kér mindig enni, egyébként csak normális macskatàpot eszik konzervvel.

De akkor jobban oda fogok figyelni arra, hogy mennyit eszik, ha már inkább kövérnek számít, nem szeretném, hogy beteg legyen.

2022. febr. 8. 08:27
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg eleg dagi, figyelj oda jobban. En a konzervet nagyon lecsokkentenem vagy inkabb el is hagynam es a tapot pedig grammra pontosan kapna. Enni ker? Oke, de nem kap kajat 0-24-ben. Veszelyes nagyon az elhizas, megterheli az izuleteit, szivet,mindenet. Es meg csak 7 honapos.
2022. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#12 Ne haragudj, nem akartalak megbántani, de már felidegesít ez a sok "kamunagymacskás", akik kirakosgatják a Garfieldokat és még büszkék is, hogy agyon etetik őket.

Ainek 6-8 kilós cicája van, legtöbb esetben elhízott mind, ritka, ha tényleg nagy a cica és nem kerek/széles.

Akinek meg nem sikerült elhizlalni, vagy úgy sem "elég nagy" nekik, azok meg sokszor irigyek az igazi "nagymacskásokra", rámondják, hogy azért ekkora, mert agyon van etetve, miközben egy deka felesleg nincs rajta, van, hogy inkább hízni kéne még neki.

Nem tudom mire jó ez az egész, nem a mérete miatt kell őket szeretni és ez nem versenyfutás, megtömhettem volna, mint egy szerencsétlen libát, hogy utolérje a többit, ha én is arra mentem volna, hogy nagy (vagy dagadt) macska legyen. Aztán kapom az ívet mindenkitől, én meg azt se tudom miről van szó, míg fel nem mentem a Facebookra, rájöttem mik folynak macskások közt, durva.

Na mindegy, szóval nem akartalak bántani, sajnálom.

Puszi a cicádnak, kicsit kevesebb jutifalat.

2022. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem bántottál meg :)

Köszönöm szépen a válaszod, végre valaki normális stílusban tud írni építő jellegű kritikát.

2022. febr. 8. 11:09
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Miért is lett lepontozva a 11hónapos macskám súlya? Egyáltalán nem kövér, a kérdező macskája sem. Jó lenne kicsit utánaolvasni a dolgoknak mikortól kövér egy macska mielőtt okoskodnak egyesek. Nagy macskaimádók, aztán annyit tudnak, hogy dorombolni tudó állat meg szereti a tejet. (Utóbbi nem igaz)
2022. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%
Az enyém is mindig kér, de csak annyit kap ami egészséges. Fél kb 50 gramm neves és egy kb fele tál száraz azt sem eszi meg mindig. Nyilván kellene neki más is de csak nagyon ritkán kap keveset, mert az embereknek szánt kaja nem neki való a sok fűszer miatt.
2022. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem értem, miért merül fel a kérdés. Nem olvasol macskákról, nem nézed a tápok csomagolásán az etetési táblázatokat?

Van, amelyik kölyöktáp el sem megy 4 kg-ig, másoknál meg ez a normál felnőtt súly.

Az enyém ennyi volt 6 hónaposan és a hossza is egy felnőtt macskáéval vetekedett. Mondta is a doki, hogy ez óriási termet, ha nem látja a fogait, simán másfél-2 éves kifejlett macskának gondolja.

Jelenleg másfél évesen van 7 kg körül és házi létére vetekszik egy maine coon méretével. De ez messze nem az átlag, sokkal kisebbek azok a cicák, akiket ismerek vagy látok nap, mint nap az utcán.

Egyébként a házimacskák is nőhetnek másfél-2 éves korukig, szóval untig van még ideje a tiédnek is elérni a teljes méretét.

2022. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Én cicám is 4kg volt fél évesen és neki is 7 kg a normál súlya, de nagyon rossz evő, mellette rengetegen rohangál, ezért csak 6,5 kg, csontosan.

2022. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!