Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sok tennivalóval jár a...

Nagyon sok tennivalóval jár a cicatartás? Sok tárgyat kell beszerezni a cicatartáshoz?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban mindenféle állatunk volt, de a macska kimaradt, az pont nem. Igy semmi tapasztalatom nincs vele, és most a kamaszlányom nagyon nagyon szeretne cicát. Meséljetek légyszives mire számitsak.

2022. febr. 13. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ,hogy lakásban,vagy kertes házban tartod. Nekünk kertes házunk van,lényegében semmi gond nincs vele. Adsz neki enni és kész,elvan magának az udvaron,feltalálja magát. A gyerekek nyaggatása elől is jobban el tud menekülni.

Lakásban más dolog,de ebben nem tudok segíteni. Gondolom kell neki alom,ahová a dolgát végzi,gond lehet vele míg megtanúlja.

2022. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Kötöttség. Pl. Ha elutaztok. Kell vele foglalkozni, törődni, játszani. Olyan, mint a kutya, csak nem kell levinni, hogy elvégezze a dolgát. De sokan viszik sétálni mostanában, cicáknak se jó örökre bezárva.
2022. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam az állatorvosi költségeket.
2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem kinti-benti van,inkább benti,ritkán van csak kint(amit nem is bánok,mivel családtag és féltem).

Almostálca,alom,alomlapát, kaparófa, esetleg egy kuckó neki, tálak, állatorvos elérhetőség, fesű (kevesebb szőr megy a bútorra),kullancs kiszedő csipesz, vitaminos szőroldó. Ha kint tartod,akkor más állattól, időjárástól védett hely, télen szalmázva (nem tartja meg a vizet,nem fagy meg),nyáron hűsölni tudjon,de vihartól védjen.

Takarítással jár,plusz az állatorvosi költségekkel (ivartalanítás, élősködő mentesítés, oltások)

Ennyi jut hirtelen eszembe.

2022. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A macskákat ismerve, kuckónak egy közönséges papírdoboz is megteszi.
2022. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk kizárólag benti a cica, szóval nyilván kell számára alomtálca és macskaalom, amit mi naponta takarítunk, de ez kb 2 perc alatt megvan esténként. Játékot lehet venni neki, de úgyse az érdekli majd amit megveszel drága pénzért, hanem az alufóliagalacsin, a hajgumi meg a cipősdoboz :D

Magas hústartalmú, minden sz_artól mentes tápot válasszatok, lehet hogy elsőre drágábbnak tűnik, de kevesebb kell belőle, mint a gabonával teli silány minőségűekből, így tovább kitart, és hosszútávon az állatorvosi költségek egy részét is megúszod vele. (Illetve a végtermék is kevesebb.) Állatorvosi fronton az alapköltség a hordozó beszerzése, amiben lehet vinni a dokihoz a cicát évente minimum egyszer rutin oltásra, illetve 6-8 hónapos kora körül az ivartalanítást is bele kell kalkulálni. Mi három havonta féregtelenítünk, de a tablettát otthon is be lehet adni, bár igényel némi gyakorlatot :)

Én soha nem éreztem azt, hogy túl sok időmet vagy pénzemet venné el a cicával való foglalkozás, de szerintem ezzel minden felelős gazdi így van. Arra azért számolj, hogy egy kamasz lány nem biztos, hogy tud felelős gazdiként gondolkodni és viselkedni hosszú távon, szóval lehet hogy rád marad a cicatartással kapcsolatos teendők nagy része egy pont után.

2022. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem jár sok tennivalóval. Amennyi örömet kapsz egy cicától, ahhoz képest elenyésző a "terhek" száma.
2022. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
50%

A mi cicánk kinti és benti is. Bent alszik, de megtanulta már, hogy ha ki akar menni akkor leül a bejárati ajtó elé, ha meg be akar jönni megzörgeti a konyhaablakot.

Felszerelés nem kell sok neki, alomtálca, hordozó, egy hely ahol elbújhat, játékok, de azokat otthon is lehet csinálni, ha nagyon vedlik akkor egy kefe.

Állatorvosi költség nem olyan nagy (oltás, féreghajtás, ivartalanítás), senki nem hal bele.

2022. márc. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Végre egy optimista válasz... épp most szeretünk bele egy kiscicába és mindenki ellen észérvekkel jön.. hogy csak a sok macera van vele..
2022. márc. 6. 19:45
 10/10 anonim válasza:

Én nem csípem a cicákat, de az állatokat imádom, tehát ő is egy élet, akinek gondját kell viselni.

Konkrétan találtam egy cicát, a szemei sem voltak még nyitva, nem tudom, hogy kerülhetett a környezetbe, ahol jártam. Megsajnáltam, haza vittem, 1 hétig madár kalitkába élt, hogy ne szarjon össze mindent :'D fecskendővel cumizta a 3,5% tejet. Majd egy kisebb összeg volt az ivartalaníttatása, de egy aranyos, kedves, játékos cica lett belőle, akit nagyon szeretek. :) A fülpiszkálóval is eljátszik. Ha lakásban tartjátok mindenképp kell egy piszkító tálca. Anyósom szereti a drága mászókákat vásárolni neki, de a kanapé karján kényelmesebben alszik, mint a kuckójában :)

2022. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!