Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy különböztethető meg a...

Hogy különböztethető meg a tenyésztő a szaporítótól? Olvasom, hogy tenyésztőtől biztonságosabb venni, és kerüljük el a szaporítót, de honnan tudjam, hogy melyik-melyik?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 11:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%
Illetve a cégjegyzékszám keresőbe is le tudod csekkolni, mert kell lenniük vállalkozói adószámuknak is.
2022. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

Az tök jó, csak nem kutyákról volt szó.

Attól még sok minden érvényes persze a macskatenyésztőkre is, csak nem ártana figyelni, mire válaszolsz.

2022. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12-es :D


Jaj kérdező bocs nem figyeltem hogy macskáról van szó. :) Ne haragudj!

Amúgy a macskatenyésztők a hobbiállattenyésztő és forgalmazó okj-s képzést tudják tanulni. Akkor a MOE-nál kéne kérdezned. Macskatenyésztők Országos Egyesülete.


Róluk nem tudok semmit, kutyás területen tudtam, de macskás területen nem tudtam, talán ők lesznek azok, de utána kéne keresned. A cégjegyzék nyilvántartóba megtaláltam már a MOE-t, de ott nem volt honlap cím, csak cím.

De talán róluk van szó, de nem biztos.


[link]

2022. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

12-es nem néztem a kategóriát, köszönöm, hogy szóltál. :D


Igazad van! :) Bocsánat!

2022. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
58%
Tenyésztő ad neked szerződést, törzskönyvet, oltásokkal és chippel rendelkezik a kutya. A tenyésztő a legjobb egyedekből párosítja a kutyát. A szaporító fog egy kant és egy szukát, az se baj ha a kutyák rokonok, vagy betegek, a lényeg hogy szaporodjak és pénzt hozzanak. Oltás nélkül 5-6 hetesen elpasszolja, mindegy hogy kinek, csak fizessen érte. Gyakran csak fajtára hasojlító keverékeket sóznak a naív vásárló nyakára. Aztán csodálkozik h kölyökként vásárolt kutya mégsem labrador, vagy még kiskorában lebetegszik, esetleg korán elpusztul.
2022. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig macskákról van szó 15ös
2022. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
10 (2022.02.14 14:13): Vágod, hogy a kérdés a macskákról szól és nem a kutyákról?
2022. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17# jó reggelt! Vágod, hogy már rég tisztázták (12-30-as)? 🤣
2022. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Újra feldobnám a kérdést!

Most aktuális, cica vásárlás előtt állunk. Csak facebook-os nyomot találok róluk. De ad mindent, törzskönyv stb. A facebookon azért látom hogy van több alom. Az már szaporitás? Miből állapitsam meg?

2022. márc. 6. 18:36
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát több alom nyilván lesz, a tenyésztő ebből él...

Egy honlapja azért csak van. Írj neki, ha nem találod. Ott fel szokták tüntetni, kik ők, milyen macskák vannak a tenyészetben, az aktuális almokat, milyen egészségügyi szűrésekkel rendelkeznek, na meg persze kontakt infót. Ha vannak tippek, jótanácsok is, az grátisz.

2022. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!