Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát (bengáli)...

Szeretnék egy cicát (bengáli) venni a macskavaros.hu-ról. Ezen az oldalon tényleg csak igazi, ellenőrzött tenyésztők vannak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a Facebookon is kinéztem magamnak egy szép kölyökmacskát, de messengeren azt írta a tenyésztő, hogy azért ilyen "olcsó" a macska, mert nem váltotta ki a törzskönyvet, de ha akarom, majd később én kiválthatom. Nekem ez gyanús, és amúgy a Macskavároson is hasonló áron mennek a bengáli macskák, úgyhogy inkább onnan vennék.

2021. nov. 14. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem is hallottam még eddig róla, de ahogy látom a tenyésztők se, hiszen mindössze 27 hirdetés van fent.

Én startaprón találtam tenyésztőt. Teljesen megbízható volt. Nagyon szép cicát vettem.


Facebookon amúgy nem rég olvastam egy bengális csoportban egy tenyésztőről hogy nem küldte a beígért törzskönyvet. Nem tudom már mi volt a neve, egy nyomi fejű pasi volt a tenyésztő.

2021. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Macskavaros.hu….

Nem, nem. Facebookon keress bengális csoportokat, és ott beszélgess el a tenyésztőkkel.

Elárulom azt is neked, hogy egy törzskönyv kiváltás talán max 10 ezer forint. De úgy emlékszem kevesebb. Tehát ha a 200 ezres bengáli macskát 50 ezerért adja, az nem jószívű tenyésztő, hanem csaló szaporító.

2021. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%
Az igen. 200000.- ért egy macska. Két havi nyugdíjam nem takarja be. És nekem csak egy útszéli Mici cicám van.
2021. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
3, kétszázért mobiltelefont is tudok, ami három év múlva már kuka. Egy macska legalább nem avul el.
2021. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Vártam már mikor jönnek az út széli macskákkal..
2021. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

3-as, es kit erdekel, te mit engedhetsz meg magadnak? Senkit.

Szerintem amugy egy bengali tobb, mint 200 ezer tenyesztotol egyebkent, ugyhogy akkor most lehet sopankodni tovabb 🤣

2021. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
Én meg vártam a fcsonkot, aki lepontoz bárkit, akinek más a véleménye.
2021. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%
Jut eszembe: A bengáli macska nem ugyanolyan büdöset sz@rik?
2021. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Csirkefarhátra azért futja? 😂
2021. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


1. válaszoló: A startaprónál komolyabb helyről vennék cicát, nekem nem érv, hogy ott több a macska. Leszűrtem azért is ott is a bengáli fajtára, és "extrák" az oltás, a féregtelenítés és a törzskönyv. Ez mind alap egy tenyésztőnél. Ha esetleg leírnád, hogy te kitől vettél cicát, aki teljesen megbízható, annak örülnék, de a kerülendő, nyomifejűt is megírhatnád. :D


2. válaszoló: Facebookon találtam ezt a tenyésztőt is, aki nem akar nekem törzskönyvet adni, de nem 50 ezerért adja a macskát, hanem amúgy tök reális áron. Lehet, hogy ő is tagja ilyen bengális csoportoknak, nem tudom, de mindenképpen fura, hogy a törzskönyvön akar spórolni...


A többieknek is köszönöm a reakciókat. Van egyébként már 2 mentett, házi cicám is, a bengáli viszont régi álmom volt, és igaz, hogy borsos az ára, de legalább az embert mindenképpen arra készteti, hogy jól gondolja meg a vásárlást.


Kérem szépen a további válaszolókat, hogy hirdető oldalakat, illetve facebook csoportokat ne ajánlgassanak, életemben először veszek fajtatiszta macskát, nem tudom, mit kérdezzek, hogy szűrjem ki a trógereket, ezért gondoltam, hogy ellenőrzött tenyésztőktől veszek. Azt viszont nagyon megköszönöm, ha valaki, aki vett már normális tenyésztőtől bengálit, az megírja, hogy ki volt az, vagy ha volt rossz tapasztalata valakivel, akkor azt is megírhatná.

2021. nov. 14. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!