Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy különböztethető meg a...

Hogy különböztethető meg a tenyésztő a szaporítótól? Olvasom, hogy tenyésztőtől biztonságosabb venni, és kerüljük el a szaporítót, de honnan tudjam, hogy melyik-melyik?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 11:56
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Ha egy tenyésztő- a cicáit, oltásokkal, többször féregtelenítve, chip-el, törzskönyvvel, ivartalanítási kötelezettséggel A szülők genetikai betegségekre szűrve - árulja, van saját 12-14 saját felnőtt macskája.

Mi a biztositék a vevő számára- hogy ő nem szaporito, hogy a megvásárolt cicám- ha a szülők mindkettő a tenyésztő cicái közül származnak- valójában nincsenek e rokonok a cica felmenői között. Elnézést ha nagy baromságot kérdeztem.

2022. márc. 9. 16:16
 22/24 A kérdező kommentje:
Szóval történhez beltenyészet? Törzskönyvezett cicánál,- tenyésztőnél is?
2022. márc. 10. 06:38
 23/24 A kérdező kommentje:
Közben azt hiszem magam is gyarapodtam tapasztalatokkal. Most azt gondolom, hogy a tenyésztőnek látszó valaki is lehet szaporitó! Pusztán azért, mert magas árat kér a cicáért, még nem biztos hogy tenyésztő. Majdnem vettünk egy kiscicát- hála az égnek hogy meghiusult az üzlet- már az előleg utalása után! elég furcsán egyébként. Igy aztán egy másik cicát találtunk és látogattunk, más tenyésztőt. Igy aztán megtapasztalhattam amiről a cikkek szólnak, hogy micsoda óriási körülmények tudnak lenni a cicák számára a tenyésztőknél, értsd mindent- tisztaság, táplálék, környezet, szocializálás, beltenyészet megelőzése.. korrekt tájékoztatás minden részletről.
2022. márc. 23. 20:00
 24/24 anonim ***** válasza:
Ezekszerint már találtál tenyésztőt és cicust, de azért hátha érdekes még valakinek az info, a tenyésztők hidetéseinek gyűjtőoldala a Macskaváros. (wwww.macskavaros.hu) Nekem életem második cicája van onnan, az elsővel korábban meg sajnos a poklok poklát jártam meg, mert akkor még én sem tudtam, hogy mi az hogy szaporító.... meg ilyen ellenőrzött felület sem volt még. A facebookon kifogtam egy kamu tenyésztőt, szegény kiscicám amit tőle vettem, sokat szenvedett, beteges volt és többek szerint nem is hasonlított a fajtára aminek vettem. Pedig drágán adta a szaporító az ára alapján fajtatiszta is lehetett volna. Örülök, hogy a kérdező jobban járt.
2022. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!