Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet h bent legyen a cica?

Figyelt kérdés

Hát életemben egyszer se volt cicám..És most lesz agusztus elején

Van egy kutyám amivel nem tudom hogy fognak kijönni .A családunk ugyanis jobban kutya barát.Anyékat pedig rá szeretném venni h bent legyen a házba.De anya szerint a macska nem a házba való. A legnagyobb gond inkább az értékek a házban A nappaliban ugynis kizárth macska be tegye a lábát..Apa benne van őt nem annyira érdekli h bent lenne.Anyának pedig mondtam h mi lenne ha csak a szobámba lenne és ház többi helyiségében pedig ölbe vinném.De ez se, megoldás mert szerintük akkor a szobám felfog fordulni h minden macska cucc ott lesz.

Ma már reggel sikerűlt arra rá vennem őket h a konyhába legyen az edénye.Anya nem egy állatsimogató, rajongó ember.szereti az állatokat de nem játszik velük.Apa pedig állat bolond..:D

Hogyan vegyem rá őket vagyis anyukámat inkább h megbizzon bennem??

Vagy mégis jobb lenne ha a cica kint lenne?

Bocsi a helyesírási hibákért


2010. júl. 21. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy jobb ha a macska kint van. Valóban nem házba való, legfőképpen azért nem, mert egy idő után minden bútort elkezd karmolászni. Ha rájön az 5 perc, hihetetlen kárt tud csinálni. 10 perc alatt kikarmolja az ágy sarkát, a tapétát is elkezdi kaparni stb.stb. Ráadásul ha bent van, egy idő után hozzászokik, és fél majd ha esetleg kiviszed az utcára, mertmegszokta a lakás csendes nyugalmát, nem találkozik emberekkel, állatokkal és félni fog. Saját véleményem meg tapasztalatom.
2010. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem anmyiból az elöny hogy a szobámból nyilik egy erkély ami be van hálozva és ott van az alom neki viszont nekem is csak kizárolag a szobámba van mivel elég angy a szobám és angyon jól el van.viszont neked ha azt mondod meg engedték hogy az edénye a konyhába legyen akor mégsem lehet kint tartani ha be engeditek :/ szerintem bízonyíts nekik hogy igenis felelöségteljes avgy pl:minden nap cserélnéd az almot,korán fel kelnél ennni,inni adni neki,sokat játszanál vele,le foglalnád és akor nem rombólna viszont vegyetek neki kaparofát mert ha nem akor a butoroknak anyi lesz.jah meg sokal többett segíts anyukádnak a ház körül vagy ha felkelsz reggelente mosogas el,vidd ki a szemetet,seperj fel,stbb... és akor fogják látni hogy nagyon szorgalmas avgy és a cicádal is igy fogol foglalkozni nem lesz semmi baj!biztosan bele egyeznek,csak az almot cserélni kell rendszeresen mert nagyon bűdilesz és akor bisztos nem fogják engedni!nekem van egy kölyök kutyám és egy 1 éves cilám amit csak kizárólag az enyém vagyis anyum,tesóim,apum nem foglalkozik velük mivel én kutyám válaljam is a vele járo akármilyen troblémákat és igazuk is van.pl:én fizetem neki az oltásokat,féreghajtót s a kajáját persze azért felesbe de azért nekem épp elég volt azt meg keresni a jó minőségű tápra,az oltásokra,s egyébb másra,felszerelés stb-re...hidd el még egy cica is angy felelöség s ha eljön az ideje ivartalanitani kell hogy ne lkegyenbeteg pl:ha lány mérákstb..ha fiú akor meg hogy ne verekedjen mindig mert akor hordozhat veszélyes embere is,halálos betegségeket stb.. ugyhogy jól gondold végig.én 15 vagyok de m1 évet vártam hogy legyen egy cicám a kutyust azt meg kaptam mert a cicával bizonyitotam:D ugyhogy sok sikert
2010. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
útolsó vagyok megint am jobb ha a kertben vanak mert jóbban érzik majd magukat
2010. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem is kint vannak a cicáim és mindig is kint tartottuk a macskákat.


Hidd el, semmi baja nem lesz. A kutyád nem fogja bántani, csak amikor hazahozzátok vigyétek oda, hogy megszagolhassa, megismerkedjenek.


Télre csinálhatsz neki valami fekhelyet, de egyébként sem fázik meg a macska mert az bármilyen hihetetlen kinti állat.


Ha nemsokára megkapod akkor még pont lesz időd vele sokat kint lenni, mert jó idő van. Én is mindig be akartam hozni a cicákat, főleg amíg kicsik voltak, de most belegondolva jó, hogy kint maradtak.


Sajnos a cicával a házban elég sok gond van. Karmolászik, pisil, kakil stb. Hiába szobatiszta akkor is előfordulhatnak balesetek.

Ha csak a szobádban tartanád az szerintem nem sülne el valami jól. Egyrészt az a hely kevés neki, mintha egy ketrecbe zárnák. Másrészt úgyis kiszökne, illetve egy idő után lehet, hogy nem lenne túl kellemes a levegő sem, ha ott lenne állandóan a macska.

+ macskaszőr mindenhol...

Szóval nem olyan tuti dolog a macskát házban tartani.

2010. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszii

hát akkor kint lesz:)

2010. júl. 21. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a cicám kint és bent is szokott lenni. ha itthon vagyunk bejöhet velünk, néha alszik bent nap közben, de mindig kikívánkozik. úgyse tudod azt megoldani, hogy soha ne menjen ki az udvarba.

ha bemutatod a cicát a kutyának, akkor nem fogja bántani.

az én cicám csak télen alszik bent, a legnagyobb hidegben, a pincében.

2010. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!