Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik tápot adnátok és miért?

Melyik tápot adnátok és miért?

Figyelt kérdés

Idős, 17 év körüli benti ivartalanított cicának.


Acana

Orijen

Hills


2022. márc. 1. 15:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Csináltatnék neki hasi ultrahangot és a vese állapotától függően Royal vagy Trovet vesetápot. Mivel sok cicának a veseelégtelenség előjön, megelőzésként is jó. Azért uh és nem csak labor, mert amikor a labor már rossz, ott már vese 75%-a nincs. A tiéd hála égnek szép korban van, de egyre törékenyebbek az idő előrehaladtával. Mint minden élőlény.
2022. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 NTBS ***** válasza:
100%
Alapos kivizsgálás és amit az állatorvos javasol.
2022. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Tapasztalatom, hogy pont az ilyen állatorvosi tápokat nem szokták szeretni, de előszeretettel tukmálják az állatorvosok. Azt adj neki, amit megeszik. Vannak senior, 8-12 év feletti macskáknak szánt tápok is. Ha nem számít a pénz, a Royal Canin, Select Gold és Leonardo nedvestápok jó minőségűek. Ne csak szárazzal etesd! A veseelégtelenséget vérből is ki lehet mutatni, de ha már fennáll, annak vannak látható jelei.
2022. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát gyanítom, hogy (szerencsére) nem számít a pénz, ha Orijen meg ilyenek jöhetnek szóba. A Royal olcsó hozzájuk képest.

Ellenben nem feltétlen a legdrágább a legjobb na meg az is számít, mit fogad el a cica. Mindenképp az állatorvossal konzultálnék a helyedben elsősorban, ő ismeri a macskád szervezetét. És a Royal gyógytápjai egyáltalán nem rosszak, bár tudom, itt divat szidni ezt a márkát minden téren.

2022. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Úgy őszintén? A dm-es DEIN BESTES szenior száraz eledelt eszi és szereti. Most Acana van neki, de nem nagyon értékeli.

Nedves tápból pedig az Animonda ami bejött neki.

Szerencsére egészséges cica! A foghiányon kívül semmi baja! 🙏

2022. márc. 1. 15:46
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

Az állatorvosok nagy részének nincs fogalma, hogy egy otthon tartott házimacska mit eszik. Nekik odaviszik a jutalékos ügynökök a méregdrága Royal Canin és Trovet tápokat, még polcot és reklámtáblát is adnak hozzá. Onnattól kezdve ezeket szajkózzák, ha kell, ha nem. Az én egyik macskám (15 éves) sokat hányt az elmúlt időszakban, nem rég csináltattam egy vese-vizsgálatot vérből, az orvos, aki csinálta, azt mondta, jók a paraméterek. Ugyanott, másik orvos 2 hónap elteltével azt mondta, igaz, hogy határértéken belüliek a paraméterek, de "nagyon közel vannak a felsőhatárhoz", így lehet, hogy veseprobléma miatt hány - bár semmi nem utal rá, nem iszik túl sokat, szőre sem fakó és nem is letargiás, ennek ellenére ajánlgatta a Royal Canin vesetápokat. Próbaképpen átáltam prémium minőségű tápokra (nem az állatorvosiakra) és csökkentettem a csirkealapúakat, mert gyanúm szerint arra lehet allergiás. Kizártam a jutalomfalatokat is. Most 3.hete, hogy nem hányt.

Az Acana és Orijen (mindkettő száraztáp) a leírás szerint jóminőségű alapanyagokból készül, egy időben vettem azokat (de én nedvestápokkal etetek elsősorban), szerették egy darabig, azután ráuntak. A Hills még sosem jött be, van macskám, amely kapar rá, elég hülye szaga van szerintem is (bár nem nekem kell tetszeni).

2022. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Rendelj a Zooplusról neki Animonda Integra tálcás vesetápot (adult niere), ha kímélni akarod a veséjét. A tápoknál a vese szempontjából a foszfortartalom a fontos, hogy alacsony legyen, de vannak foszforlekötő tápkiegészítők is. Én azt adnék, amit szeret, 17 év így is szép idő, nekem egy macskám 18,5 évig élt, előtte évekkel már cukorbeteg és pajzsmirigy problémája is volt (mindkettőt jól karban lehetett tartani gyógyszerrel), a végén rövid idő alatt "lerobbant", vese- és talán szívproblémái is voltak, arról vette észre az orvos, hogy vizesedett a hasa, majd a lába is, 1-2 nap alatt elvitte, s bár megviselt minket, örültünk, hogy nem szenvedett sokat és mindvégig jó életkéje volt nálunk. (Elhamvasztattuk.)
2022. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#3-ban mit mondtam olyat, amit le kellett pontozni?
2022. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
3# meg ne sértselek, de ha neked a nem számít a pénz kategória a gyógytáp akkor ne írd, hogy tapasztalatod szerint, mert neked nincs releváns tapasztalatod. De, hogy ne menj ki innen üres kézzel, pont, hogy szeretik, mert a beteg macskának különösen az ízlésére kell tenni, hogy egye a gyógytápot. És eszik is. Azt ne keverd össze, hogy beteg és sokszor alapból nincs jó étvágya, meg azt sem, hogy a gyerekek is jobban megeszik a csipszet, mint a zöldséget hallal, tehát az ízfokozós áruházinak a sikerét nem a minősége indokolja.
2022. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7-es a foszfortartalmon túl nagyon sok mást nézni kell a vesés tápnál. A tálcás táp amit utoljára hagyunk, ha lehet, a szárazat preferálod a foga, a tápértéke és a frissvíz-fogyasztás miatt. Továbbá gyógytápnál nem a keresőből először kidobott valamelyet választunk, hanem a nagy gyártók szakértelmére bízzuk magunkat. Meg az állatorvoséra, aki a jutalék miatt azt se tudja mit ajánl ugye, fogalma sincs róla -ahogy írod, ráadásul az állatorvosok nagy részére így van ezzel.
2022. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!