Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen? Nem értem, miért...

Miért ilyen? Nem értem, miért mond mindig ilyeneket?

Figyelt kérdés

Régóta cicás ismerősöm.

Az ő cicái perzsa keverékek, tipikus szobacicák, elvannak magukban, szeretik a kényeztetést és nem túl aktívak, csak pár perceket játszanak.

Az enyémek teljesen más típusok, örök gyerekek, folyton játszanak, rosszalkodnak, rongálnak, vinyákolnak, rohangálnak.

Szoktunk mesélni egymásnak a cicáinkról.

De újabban bármit mesélek, mindennek a végén hozzám csapja, hogy kínzom őket, agyon etetem meg agyon hajszolom őket, meg ezt nem szabad, azt nem szabad.

Mert az enyémek szeretik, ha kergetőzünk, erre mondja, hogy agyon hajszolom őket, mert kergetőzünk, pedig nyafognak, ha nem játszunk így, sőt, elég elindulnom arra felé, rá sem kell néznem, a cica felcsapja magát játék pózba és berregve elrohan, ha nem megyek utána, értem jön, hogy miért nem. Szeretnek a kezemmel birkózni, erre mondja, hogy kínzom azzal, hogy csikizem a pociját, mert a cica hanyatt dobja magát, várja, hogy elkaphassa a kezem és rúgja a hátsó lábaival, mint ahogy a kiskölykök egymással játszanak. Sokszor nem csinálok semmit, csak ott tartom lazán a kezem, hogy ő játszhasson vele.

Ha délután dolgozok és este 10 felé érünk haza, az enyémek még 2-3 órán át játszanak és engem is nyaggatnak, hiába feküdnék már el, végülis egész délután nem voltam velük, hiányolták a foglalkozást. Erre mondja, hogy nem szabad felzavarni őket, mert este aludni kell, ő hazamegy, egyből megy aludni, reggel úgyis 3-kor keltenek. Most az mivel jobb, hogy este játszok velük és reggel tovább alszanak, minthogy hazaérek kapnak egy puszit aztán csá, reggel meg hajnalban riogatnak? Hazaérek, örülnek, nem én "zaklatom" fel őket, hanem ők saját magukat.

A nagy cica bármennyi sokat eszik, lefutja, ha egy napig válogat, olyan lesz, mint egy papírlap. A gyomra érzékeny, ezért sokszor eszik keveseket, mert ha egyszerre nagyot eszik, akkor hányik, ezért szinte állandóan eszik kis adagokat, hogy tudja tartani a súlyát, erre megkapom, hogy agyon etetem, pedig örülök, ha eszik, mert mondom, tiszta csont.

Ezzel szemben és sose mondom, hogy "hát a te macskáid kövérek, nem az enyémek" meg nem szólok be olyanok miatt, amik szerintem nem helyesek, pl, hogy Balaton szeletet ad a macskának meg nyers disznóhúst "mert szereti", meg kiengedi felügyelet nélkül a tömbház közös lépcsőházába, ahol bárki belerúghat, megmérgezheti őket, mert "kell nekik a hely", pedig már szóltak is többen miatta.

Meg amikor gyógyszert kellett adnom az egyiknek, ugye azt bele kell dobni a torkába, hogy lenyelje, azt mondja, ő nem kínozná így. Aztán a szőroldó pasztát sem adja be nekik, mert nem szeretik és nem akarja kínozni őket, de amikor a belüket is széthányják a sok szőrtől, akkor az nem rossz nekik, akkor nem szenvednek?


Bármit mondok, ha utána próbálom elmagyarázni, hogy miért nem kínzás ez nekik, mintha meg se hallaná, csak mondja tovább, hogy "nem szabad, nem jó neki, ne kínozd" .

Pedig én úgy érzem, mindent megtettem értük, a kívánságaikat lesem, onnantól kezdve, hogy 4 hetes korukban összeszedtem őket a szatyorból a halott testvéreik mellől, a halál torkából, keresztül azon, hogy az első időben havi szinten 10ezreket hagytam a dokinál a korai elválasztásból adódó problémák miatt, sz@rrá stresszeltem magam, annyira izgultam miattuk, napokig nem aludtam, nem ettem, csak a légzésüket figyeltem ...

Tudja mindezt, tudja milyen ember vagyok, tudja, hogy voltam depressziós és tudja, hogy csak az állatkáim adnak értelmet a létezésemnek, mégis ilyeneket csap hozzám.

Ott üt, ahol a legjobban fáj ...

Miért?


2022. márc. 7. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért beszélgetsz vele?
2022. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
87%

Mert egy szaréletű:D

Meg mert ugye csak úgy lehet cicát tartani, ahogy ő csinálja.

Ez ugyan olyan, mint amikor egy másik anya próbálja nekem megmondani, hogy mit kéne a Saját gyerekemmel.


Szerintem a cicaknal sincs kettő egyforma, teljesen másabbak a te cicaid igényei.

Szerintem kár időt pazarolnod arra, hogy az illetővel beszélj.

2022. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom úgy van vele, hogy "ő mindent tud" és aki nem úgy csinálja, ahogy ő szokta, az csak rossz lehet. Azt tudom javasolni, hogy többet inkább ne beszélgess vele ilyenekről, úgyis csak kritizálni fog, ahogy eddig.
2022. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert neki lusta macskái vannak és nem érti meg hogy vannak ilyenek is.

Nekem is van ilyen ismerősöm. 7 macskája van, akik olyanok mint valami élettelen szobadíszek. Mindig csak egy adott helyen fetrengenek, akkor se kelnek fel ha megy hozzájuk valaki. Az én macskám egy nap annyit mozog, mint ezek együtt véve fél év alatt. Ő is okoskodó.

Szerintem ne beszélj neki a macskáidról. Ennyi.

Nem vagytok egyformák.

2022. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Attól, hogy mások, miért kell bántani a másikat, főleg ott, ahol a legjobban fáj ?!

Nem tudnám elképzelni az életem olyan lusta macskákkal, mint amilyenek az övék, mégis felfogom, hogy másmilyenek és nem bombázom kritikával, hogy miért nem foglalkozik velük többet meg ilyenek.

2022. márc. 7. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Huu, ugyanez volt csak kutyas ismerossel. Kb. moslekkal eteti oket, es akkor tukmalja nekem is, hogy ingyen van, vigyem csak nekik, nem akartam mondani hogy ennel azert kulonbet esznek. Meg van 5 kutya, de egyik sincs ivartalanitva, a macskak allitolag fogamzasgatlo tablettat esznek de valahogy mindig megfial... Jobb ha nem tarsalogsz vele, sokkal nyugodtabb leszel. :D
2022. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én simán beszólnék neki. Fingja sincs a macskákról, de azért okoskodik. Az "állandóan eszik" macskád működik normálisan, a macskáknak ilyen az emésztőrendszere, nem tesz jót nekik a kutyához hasonló porciózott kaja, hogy van tíz perced enni, aztán elveszem.

A csokival meg a disznóhússal simán ki is nyírhatja őket, én simán elkezdeném ecsetelni neki az álveszettséges meg mérgezéses tüneteket, hogy mire számítson...

2022. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Miért adsz egy hülye szavára? Felnőtt ember vagy szakísd meg vele a kapcsolatot, olvass be neki, akármi de ne hagyd már, hogy ilyen hülyeség miatt lehúzzon téged. Mindenki úgy neveli a macskáját ahogy szeretné! Ilyem emberrel kár egy légtérben is lenni.
2022. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a munkatársam is ...

De akkor majd nem beszélek hozzá és nem figyelek rá, csak a munkával kapcsolatban.

Meg majd én is telef0$0m a fészt a cicáimmal, hogy láthassa milyen boldogok, életvidámak ....

2022. márc. 8. 06:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismétlem ne adj egy ilyen hülye szavára. Szépen oktasd ki, hogy nem vagy kiváncsi a véleményére és legyél végre egy kicsit magabiztosabb.
2022. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!