Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám felhízlalni a...

Hogyan tudnám felhízlalni a cicámat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos cicám, és iszonyúan sovány, kinn vannak a bordái, és nem tudok mit kezdeni vele:S Benti cica, nem engedem ki, Royal Canin Babycatet eszik, én mindent megteszek de így is vónagyon sovány. Mit csináljak, váltsak tápot? Hallottam hogy Acanara váltsak, mert hogy annak nagyon magas a hústartalma, és attól hízni fog. Szerintetek?
2010. szept. 13. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem féreghajtás. Aztán állatorvos, kivizsgálás, vér- és székletvizsgálat.

De szerintem simán csak férges.

2010. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem férges akkor jöhet a tápváltás, plusz ne csak szárazzal etesd.
2010. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem férges, még csak 4 hónapos és 2x oltott 4x féreghajtott cica.
2010. szept. 13. 08:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg kéne mutatni állatorvosnak, lehet szervi oka is, hogy nem hízik.

Esetleg ki lehet próbálni a Calo Pet pasztát [link]

2010. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

állatdoki.


de amúgy az én dokim azt mondta, hogy macskával két dolgot nem lehet megtenni. lefogyasztani és felhizlalni. (most a fogyasztásnál tekintsünk el az éheztetéstől mint módszertől)


szal a macskád maga dönti el, hogy mennyit eszik (ha van miből)

de tleg doki, lehet, hogy beteg.

2010. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 éve próbálkozom a cicám hizlalásával, teljesen sikertelenül. Én is megveszem neki a jobbnál jobb kajákat, eszik is napi 3x-4x, de a súlya nem gyarapodik. 2 és fél éves kasztrált kandúr és 2 kiló.
2010. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Uh azért az nem semmi az utolsónak :S

Az enyém 2 kiló :)

2010. szept. 13. 10:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és 4 hónapos nőstény nem ivartalanított cicus :)
2010. szept. 13. 10:39
 9/11 Norczy ***** válasza:

az ivartalanítás is majd sokat besegít a cica súlyába! Amúgy lehet hogy ő ilyen alkat, a mi cicánk iszonyat hosszú és ezért vékonynak látszik, egyszer a szomszéd néni is megjegyezte hogy szegény milyen kis poszra többet kéne etetnünk. Erre mi meg mondtuk a néninek hogy már elnézést de ez a cica 5 kg. Na akkor a néni dobott egy hátast! Szóval csak alkat lesz a gond mert ha 4 hós és 2 kg az nagyon jó súly.

Amúgy milyen cica? Mert a fajtájától is függ nagyban hogy milyen súlya lesz mekkora mérettel.

2010. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Négy cicám közül az első 2,7 kiló és 7 éves, de nem mondhatnám vékonynak. Sőt, kövérnek nézik, mert megváltozott a szőrzete ivartalanítás után. A kandúr (unokája az előzőnek) majdnem 6 kiló 3 évesen. Na és az első cica két lánya közül az egyik olyan vékony és hosszú, hogy az szörnyű! Ugyanazt mondják nekünk is, mint az előttem lévő hozzászólónak, hogy megetethetnénk már végre:D Soha semmi baja nem volt. Egyszerű házicicák a mieink.
2010. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!