Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy nagy butaságot...

Lehet, hogy nagy butaságot csináltam?

Figyelt kérdés

A cicám 3 éves, nagyon nagyon hiperaktív, folyton fut és játszik és rosszalkodik. Ezáltal akármit és akármennyit is adok neki enni, korlátlanul ehet, mégis olyan sovány, mintha éheztetve volna. Volt eddig.

Kétségbeesésemben kitaláltam, hogy a kiscicáknak azért találtak ki kifejezetten kölyöktápot, mert több benne a vitamin, zsír, fehérje, hogy egyrészről támogassák a növekedésüket, másrészről sokat játszanak, lemozogják. Na most az én cicám is lemozog mindent, viszont már nem nő, szóval talán megerősödhetne tőle.

Ezért vettem neki kölyöktápokat, fél éve eszi és igazam volt, bevált.

De ő egy ivartalanított szobacica, mások az igényei, mint egy fiatal kiscicának.

Nem lesz tőle beteg hosszabb távon? Eddig semmi baja, sőt, ragyogóbb a szeme, vastagabb a bundája, erős, izmos, nem kövér, mert ezzel most pont jól tudja tartani a súlyát, gyönyörűbb, mint valaha.

Szerintetek mit tegyek? Térjek vissza a régi tápjaira, ami steril, urinary stb, vagy maradhatok ennél, ha láhatóan neki ez vált be és ettől a legegészségesebb, láthatóan? Nem lesz tipikus steril szobacica betegsége?



2022. márc. 14. 12:41
A kérdező szavazást indított:
térj vissza a régi tápjaira, mert az való neki
ha ez vált be, akkor neki valószínűleg erre van szüksége
32 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiségi eltérés van egy kiscica és egy nagy cica igényei között. Mármint a táp tartalmának a mennyiségi között is. De ha olyasmire gondolsz hogy nincs a kölyök macska kajában olyasmi amire szüksége lenne egy nagynak, akkor attól nem kell félned. Ha ilyen mozgékony macskád van, akkor jó választás a kölykö cica kaja, és ha így jó súlyt ér el, és tudja is tartani, akkor pláne.
2022. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg elképedek azon, hogy egyesek elhiszik, 2 táp között bármi különbség van azon kívül, hogy mi van a csomagra írva és rajzolva.
2022. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem érdemes váltogatni a különféle tápokat (márka és típus szerint is), hogy ne mindig ugyanazt egye.


De amúgy amit a 2. írt, abban sok igazság van. Alapvetően az összes állatedeledel kb a hulladék kategória, szép csomagolásban.


Ha néha adsz a cicának rendes húst, pl csirke belsőséget, annak tuti örülni fog, egészségesebb is, meg ár érték arányban is jobban megéri.

2022. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
RC babycat és Josera Kitten tápokat vettem, ha ez számít. Érdekes, hogy mindkettőben sok a zsír, mégsem hajtja meg, de amikor én próbálta azt, még régebben, hogy a sima tápjához kevertem egy kiskanál kacsazsírt, az meg igen.
2022. márc. 14. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Persze, hogy hizik tole, ezekben alig van hus, csak gabona. Nyilvan ez most nektek jol jott, mert sovany volt, de az a baj, hogy a macska husevo allat.

Inkabb keress valami magas hustartalmu tapot.

2022. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hidjétek el, már mindent kipróbáltam azelőtt, hogy ilyesmire vetemedtem volna.

Főztem neki, adtam nyersen, tápváltogatás is mindig volt, rengeteg félét kipróbáltam a majdnem 3 év alatt, konzerveket, multivitaminpasztát, calopet pasztát stb.

2022. márc. 14. 13:48
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem a gabonától, mert ezelőtt adtam purina One tápot is, meg más gabonásakat, meg gabonamenteseket is(ezektől látványosan csapzott, ronda volt és még jobban lefogyott), extra magas hústartalmút, krumplisat, rizseset stb.

Mondom, minden megvolt.

Nem volt már ötletem, dokinál ezerszer jártunk, többnél is, volt féreghajtás mindig, meg vérvétel, az oltásai is megvannak, cica béres cseppet kapott.

2022. márc. 14. 13:50
 8/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg semmi mást nem adok neki, mert nem fogad el semmit, csak ezt a két tápot, egyik nap ezt, másik nap azt.

6 kg volt soványan, most már 7 és baromi jól néz ki, napi 60grammot adok neki, nem mindig eszi meg mindet.

Ez is a baj, hogy nem eszik eleget, ha keveset eszik, gondoltam egy olyan magas tápértékű kell neki, amiből elég az 50-60 gramm.

2022. márc. 14. 13:55
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Istenem, elkezdek tápot gyártani. Hogy be lehet palizni a sok hülyét, döbbenet...
2022. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Tökéletesen jó a Josera, a Royal Canin rosszabb minőség valamivel, de attól sem fog meghalni, ne aggódj.

Én viszont előbb utóbb ha márr nyugszik a cica, megpróbálnék átállni neki felnőtt tápra.

2022. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!