Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Butaságot csináltam?

Butaságot csináltam?

Figyelt kérdés
Párommal tegnap elmentünk egy kicsit szórakozni. Becsúszott egy retró burger, illetve egy fél amerikai hotdog sprite-tal. A Sprite-nak csak a felét ittam meg. Ebédem egy szelet rántott hús volt, két evőkanál krumplipürével, és egy közepes méretű házi paradicsommal. Kiszámoltam és majdnem 1600kcal-ra jött ki az egésznapi energiamennyiség. Nem szoktam reggelizni, csak ebédelni. Egyébként, nem voltam éhes de a párom rábeszélt, hogy egyek mert mégis csak elmentünk. Szóval letuszkoltam. Sajnos semmit sem mozogtam tegnap, szóval lehet, nem kellett volna ennyit enni. Alapjáraton nem vagyok nagyétkű. 1200kcalt szoktam enni de van mikor kevesebbet. 160cm 50kg , 23/L

2020. szept. 3. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem számít
2020. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

jól érezted magad?

ha igen akkor jó

az hogy mennyit ettél nem számít.

2020. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Az 1600 kcal az alapszükségleted, vagy még alatta van, ennyit minden nap kellene enned ahhoz, hogy ne legyenek egészségügyi következményei!
2020. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem, sőt, ha súlyt akarsz tartani, akkor az utóbbi idők első normális étkezése volt ez. 1200kcal-nál nem is szabadna kevesebbet enned, mert nem tudsz elegendő tápanyagot bevinni a szervezeted normál működéséhez, és az neked -teljesen ideális súllyal- bőven fogyókúrás szint.
2020. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

1600 kcal a normál energiaszükségleted, de ha sportolsz, akkor annál is többet kéne enned.

Ha 1200 kcal vagy az alatt eszel rendszeresen, az már erősen anorexia felé mutat.

2020. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás. Nyomon szoktam követni a kalóriákat. Gyermekkoromban elvoltam hízva. Azóta rettegek, hogy visszahízok. De amint azt írtam hál’istennek nem vagyok nagy étkű. Össze van szűkülve a gyomrom. Rendszeres járok, sétálni, biciklizni, plusz kondiba is leszoktam menni. :) köszi a válaszokat!
2020. szept. 3. 11:24
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Így élsz ? Hát ez valami katasztrófa hogy tudsz így boldog lenni ?
2020. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

"rettegek, hogy visszahízok"


Hát, ha ez még nem anorexia, akkor is gyanús, hogy előbb-utóbb az lesz.


Figyelj, szerintem ki kéne dobnod a személymérleget, vagy legalábbis valahova jól eltenni. És legalább napi 1600 kcal-t enni, de figyelve a makrókra. Valószínűleg nőni fog a súlyod, de nem hízni fogsz, hanem izmosodni. Tehát nem leszel vastagabb, csak picit formásabb. Ez a stresszelés tuti nem jó így.

2020. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért lenne szörnyű “így “ élni. Mindenki fél valamitől. Én az elhízástól. Szerencsére mint írtam nem vagyok nagyevő. Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert eszméletlen nehéz étel volt. Ezer éve nem ettem ehhez hasonló zsíros ételt. Igaz finom volt de a gyomrom még most sem jött rendbe. Megkérdezném akkor én is, hogy lehet úgy élni, hogy ilyeneket eszik valaki? :) Nekem tökéletesen elég az 1200kcal. Van mikor kevesebbet eszem, de egyszerűen nem vagyok éhes. Napi 3 liter vizet megiszom. Néha kávézom is, a testmozgás megvan. Annyi izom van rajtam amennyi kell. Plusz mivel 1200kcal mondjuk a napi bevitelem, nem tudom mennyire lehetett durva hirtelen 1600-at benyomni. De a válaszokból leszűrve nem volt akkora baj. Köszi mindenkinek!
2020. szept. 3. 13:29
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, teljesen átérzem a fentebb írtakat. Ha te így jól érzed magad, ne foglalkozz mások véleményével. Nem fogják ezt úgysem megérteni. 4 éve én is túlsúlyos voltam. Azóta én is nagyon figyelek a testmozgásra, az étkezésre. Attól mert nem eszek meg mindent, ami csak elém kerül még lehetek boldog, sőt. Sokkal jobban érzem így magam én is, mint akkor. Az én környezetemben is ezek miatt úgy néznek rám, mintha nem lennék normális. Nem kell velük foglalkozni.

Egyébként nem csináltál butaságot, egészségedre. Ha már nem cél a tovább fogyás akkor heti 1 csalónap simán belefér.

2020. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!