Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeforr magától? A macskám...

Összeforr magától? A macskám jobb hátsó lába eltörött a térde alatt. Rendbe tud jönni magától. Mik a lehetőségek, az esélyei a helyrejövetelére?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 07:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
94%

9. "Neki is ősszeforrhat előbb-utóbb valahogy orvos nélkül, de valószínűleg rosszul,"


Vagy egyáltalán nem tud összeforrni, mert bőven van olyan törés is, és akkor mivel nem viszi el állatorvoshoz és nem amputálják a lábat, a macska szörnyű kínok között múlik ki.


Előbb kérnék kölcsön, meg kérnék részletfizetést az állatorvostól, mint hogy szenvedni hagyjam azt az állatot, akiért felelősséget vállaltam.

2022. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg borzasztó némelyik kommentelő stílusa.

2 éve kovid mizéria van, most háború a szomszédban. Rengeteg ember vesztette el a munkáját, adósodott el, került olyan élethelyzetbe, ami előtte nem volt. Talán most igen nagy gondot okoz, hogy hogyan, miből vigye állatorvoshoz, de próbálta tovább tartani, mert szereti a macskákat attól függetlenül hogy változott az anyagi körülménye. És még innen is csak a gusztustalan gyűlöletet és a fröcsögést kapja. Magyarok, tényleg csak ennyire telik? Tényleg nem tudtok kiemelkedni ebből a gyűlöletes viselkedésből?

2022. márc. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
85%

"Magyarok, tényleg csak ennyire telik?"

Nyugaton simán elveszik tőled az állatodat, ha így bánsz vele és nem tudsz gondoskodni róla. De leginkább nem is vállalnak bizonytalan anyagi helyzetre. Csak mondom, hogy ha valakinek annyira biztos a háttere, hogy a munka időleges elvesztése miatt annyi tartaléka sincs, amiből elvigye az állatát orvoshoz, az gyakorlatilag annyira rottyon van ALAPBÓL anyagilag, hogy eleve nem kéne állatot tartania. Hogy jön ide egyébként a háború? Halmozni akarod a világ szörnyűségeit, oké, de ennek nincs köze a témához. Nem Ukrajnában vagyunk, minket nem érint olyan közvetlenül. Ott megérteném, hogy a háborús övezetben nem tudja hova vinni az állatot, de hülyeségeket azért nem kell összehordani. Akinek ennyit jelent az állata, az ne tartson. Nem kötelező. Pont.

2022. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy mennyire távolodtak el egymástól a csontvégek és egymáshoz képest milyen helyzetben vannak.
2022. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 qkker1 ***** válasza:
79%

"Lehet hogy nincs pénze rá."


Akkor ne tartson állatot!

2022. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
38%

#13 ezek, amik most vannak mind olyan dolgok, amikre nem lehetett számítani. Én is még a covid előtt vállaltam állatot, biztos anyagi helyzetben. Az egy dolog, hogy nekem szerencsém volt és nem viselt úgy meg ez az egész, de nagyon sokakat igen.

Igen, nyugaton elveszik az állatot, ha nem viszi állatorvoshoz, de még csak egy kérdést tett fel, és a fröcsögés helyett normális hangnemben le lehet a kérdezőnek vázolni a lehetőségeit. Bemutatom:

Össze tud forrni, ha nem nagy a törés, de az semmiképp sem egészséges. Mindenképp orvosra van szüksége a macskának ahhoz hogy jól helyre jöjjön a sérülés. Ha anyagilag ez most megterhelő, akkor tudsz az orvosnál részlet fizetést kérni, vagy esetleg segítséget kérsz a rokonaidtól.

Nem olyan nehéz, a kérdésre ez is választ ad, csak egyáltalán nem olyan gusztustalan módon, ahogy azt ti megengeditek magatoknak.

Nyugaton nem csak az állattartás más, hanem pl az is, hogy nem fröcsögnek egymásra így az emberek.. talán ezt is példának tekinthetnéd.

2022. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk azért van macska, mert hozzánkcsapódott egy gazdátlan kóbor cica. Nos, ez nem az én vállalásom volt, mert nem panel lakásos vagyok, hanem kertes házas, ahonnan nem tudom kitiltani. Elfogadtam, hogy itt él, kap is ételt, bár többnyire vadászik. Nos.. az állatorvos ilyen esetben lehet vagy 50-60 ezer forint. Talán vannak így emberek mások is, és nem kellene rögtön a torkukat átharapni, mert esetleg nem tud ennyit erre áldozni. Kérheted kérdező alapítvány segítségét is, hiszen segíthetnek ilyen esetben.
2022. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%
17. Ha elkezdted etetni, akkor de, ez a te vállalásod. Nincs olyan kóbor macska, amit ha néhányszor elzavarsz, annak ellenére is odaszokjon. Ha kaját kap, egyértelmű, hogy marad. Innentől pedig felelős vagy érte. Mondjuk ha ezt a kóbor macskát találnád törött lábbal szenvedve a teraszodon, akkor kib@szarintanád az út szélébe, mondván, hogy nem a te felelősséged és vagy meggyógyul magától, vagy ott dögöljön meg?! Ok, nincs rá 50-60.000 forintod, de ahogy írod is, megpróbálnál segítséget szerezni neki, nem? És nem azzal akarnád orvosolni a helyzetet, hogy Gyakorin kérded a jónépet, vajon meg fog-e gyógyulni varázslatos módon magától a törése...
2022. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
39%
Sok embernek valóban a covid tönkretette az addigi biztonságot jelentő munkahelyét. Nekik az is gondot okoz, hogy a gyerekeiket etessék, vagy a házuk hiteljét fizessék. Akik ilyen gyűlölködőek,bízom benne, hogy megtapasztalják hátralévő életükben, milyen állapot az, mikor fordul a kerék, és arra se lesz pénzük, hogy az alapvető szükségleteiket tudják biztosítani maguknak, nem hogy az állataiknak!
2022. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
77%

#9

Akinek nincs pénze az állatorvosra, az ne tartson állatot. Szerencsétlen macska mit szenvedhet most…amúgy van állatbiztosítás is, havi kb. 2 ezer forint csak és akkor az esetleges kezelések, műtétek árát nagyrészt fizeti a biztosító. Akinek még ez is nagy összeg, annak tényleg nem tudom, miért kell állat, hogy lehetnek emberek ennyire szívtelenek.

2022. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!