Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az "érzelmi" szálon kívül,...

Az "érzelmi" szálon kívül, milyen haszna van a macska tartásnak?

Figyelt kérdés
Aranyos, dorombol, van amikor nyávog stb. de milyen konkrét évek szólnak macskatartás mellett?

2022. márc. 15. 22:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel az erővel azt a kérdést is fel lehetne tenned, hogy mi haszna van gyereket szülni? Bár sajnos vannak, akik azért teszik, hogy öreg napjaikra legyen támaszuk.
2022. márc. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a dorombolás hallgatása nyugtató hatással van az idegrendszerre. :D

De egyébként én sem igazán értem, hogy miért pont a macskákkal kapcsolatban merül fel ez a kérdés, ha más állat kedvencként való tartása érthető a számodra.

2022. márc. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
15%
Ha éhes vagy, megeheted, ugyanúgy, mint a kutyát, hörcsögöt, madárpókot vagy aranyhalat.
2022. márc. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Jót tesz a dorombolása az idegrendszernek és a szívműködésnek. Alkalmazkodásra, a személyes tér tiszteletben tartására nevel. Megfogja a pókokat és a szúnyogokat a lakásban.
2022. márc. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel egy gyereknek sincs haszna. Sok esetben nem is olyan kedves/nem ad annyi szeretetet mint egy állat. Hisztizik, követel, visszabeszél..

Mi haszna van a... Mm...azon kívül hogy.. (egy hasznos szempontra se tudok gondolni)..hoooogy neki adhatod a vezetékneved? (csak lett egy legalább. Már hogyha férfi vagy, vagy modern páros ahol apjok megengedi hogy anyjok vezetékneve is ott virítson kötőjellel, második helyen.)


Amúgy hasznos dolgok amiket csinálnak a macskáim; vigyáznak rám ha beteg vagyok. Elhalmoznak extra szeretettel és figyelemmel.

Elkapják a pókszázlábúkat, legyeket ha vannak.

Megnyugtatnak ha ideges vagyok

2022. márc. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
68%
Amióta van macskám nincsennek egerek se a házban se a kertben. Vegyszerezni nem akartam a macskát meg szeretkezni is lehet.
2022. márc. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
67%

A lábamat szoktam vele melegíteni, és szeretem takarítani a macskaszőrt.

(Mégis, milyen választ várnál erre a kérdésre?)

2022. márc. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
65%
A gyerek nevelésnek tényleg nem sok értelme van. Sok a gond vele, felelősség van vele, költséges és körülményes.
2022. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
71%

Tud a vízben futópadot hajtani :)

https://www.youtube.com/watch?v=9esUVxbrhsQ&t=2s

2022. márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Látom sikerült elvakult macska fanok lelkébe nyúlni akik képesek gyerek vallással összehasonlítani a macska tartást, néhány provokatív megjegyzés kíséretében. Döbbenet.

Örülök, hogy kifejezetten értelmes, hasznos válaszok is érkeztek.


Pl.:

- dorombolás megnyugtató, egészségre kedvező hatása, (ami úgy tudom igazolt tény) mert a frekvenciája pozitív élettani hatással bír

- rágcsálókat távoltartja, elkapja (madarak sajnálatos veszteség)

- nálunk távolmaradnak az idegen macskák akik össze vissza "jelölgettek". Saját macskánk lehetőségein belül védi a territoriumát.

- vannak macskák akik elkapnak különféle, ember számára nem kedvelt rovarokat, bogarakat

- "bújós" macska melegít, pozitív kisugárzás, élettani hatás, megnyugtat

- gyerekeket, felnőtteket felelősségtudatra, türelemre, gondoskodásra,

rendszersességre (etetés, alom tisztítás, csere) nevel.


Az értelmes válaszok segítségével csak sikerült összerakni.

2022. márc. 16. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!