Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomszéd kandúrja ellen mit...

Szomszéd kandúrja ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen átjár a szomszéd félvadon tartott macskája, összejelöl mindent, iszonyatos szag tud lenni. Egyszerűen semmit nem szabad kinthagyni, azonnal lepisili ha erre jár. Szemtelenül ráfekszik a száradó ruhákra is akár, pedig el lett már nagyon nagyon sokszor zavarva, ha meglát elszalad, ennek ellenére napi kétszer itt vernyog.

Számtalan kismadarat is széttépett már, azok tetemeit is én szedtem össze.


Mivel tudnám távoltartani? Vagy inkább szóljak valamilyen szervezetnek hogy vigye el, keressenek neki felelősebb gazdát?

Vagy mit tehetek, nem akarom hogy itt legyen!


(Kutya sajnos nem játszik, albérletben lakom, meg van engedve az állat, de nem akarok albérletbe kutyát, és nem szeretnék azért a macskának sem ártani, bármennyire is idegesít.)



2017. ápr. 20. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéddal nem tudsz beszélni? A kiherélés megoldás lehet a jelölgetésre. Arra talán rá tudod venni a kedves szomszédot. Esetleg macskabiztos kerítést is építhetnél.
2017. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, már említettem neki, szerinte csonkítás, és nem fogja megtenni.


Milyen az a macskabiztos kerítés?

2017. ápr. 20. 18:08
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Létezik ultrahangos macskariasztó meg macskariasztó spray is, de nem tudom, mennyire lehetnek hatásosak.

Talán a legjobb egy élvefogó csapda, lehet kapni több helyen, aztán elvinni a jó francba, hogy ne találjon haza.

2017. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én szomszédom macskája is ilyen.

Én szóltam az állatvédőknek, és elvitték ivartalanítani. A szomszéd észre se vette a dolgot.

2017. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam én is már az élvefogón, mivel semmi nincs ezen a macskán, szegény nem tartozik senkihez sem. Fel se tűnne a szomszédnak ha ivartalanítva lenne esetleg.

Igazából ha már elkapom, akkor azért továbbítanám egy szevezetnek hogy keressenek neki normális gazdát.


Bár sajnos itt "fogyóeszköz" a macska, ha egy eltűnik, odaszoktat egy másikat, de gondját nem viseli. Odadobja a maradékot, oszt' jóvan.


És kezdődik elölről...

2017. ápr. 20. 18:26
 6/16 A kérdező kommentje:
Macskariasztó sprayt kipróbáltam, nem jött be.
2017. ápr. 20. 18:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Valóban az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás. Én elvinném a háta mögött, bár ezt nem neked kéne fizetni, de ha ennyire elviselhetetlen én inkább fizetnék 5ezret, mint horror drágán csináltassak macskabiztos kerítést.
2017. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam már erre is, hogy körbejárom az állatorvosokat a környéken, hogy ki, mennyiért vállalná.


De egy normál világban ( laborkörülmények között létezik ilyen ugye) nem nekem kellene más hobbiból "tartott" állatát finanszírozni, akire mégcsak oda se figyel.

De hajlok rá, hogy megteszem.

2017. ápr. 20. 18:33
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Mit tehetsz? - Rottweilert a kutyaházba! :)
2017. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Olvass kicsit figyelmesebben, nem szeretnék albérletbe kutyát!
2017. ápr. 20. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!