Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek, hogy a szomszéd...

Mit tehetek, hogy a szomszéd macskája ne spriccelje le a bejárati ajtómat?

Figyelt kérdés

2022. márc. 29. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Mosd le rendszeresen hipós/domesztoszos vízzel.
2022. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Első. az ivaros macskák spriccelnek, ezzel jelölik a területük. Nem pisilnek ilyenkor.


A szomszédoddal milyen a kapcsolatod? Fel kéne neki vetni, hogy ivartalanítsa a macskáját. Nem egy nagy valami, és ha szabadon jár-kel (ehhez most inkább nem fűzök semmit) egy csomó kóbor kiscicát is gyárt. Minimum lenne, hogy ivartalanítson.

2022. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Reszelj a küszöbre citromhéjat, vagy locsolj rá citromlevet. A macsekok állítólag utálják a citrusfélék szagát, nem fognak odamenni. De vannak direkt macska-távoltartó spray-k is.
2022. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

3.as, hidd el le se szarják a citrusféléket, hipót vagy bármit. A macskatávoltartó spray sem ér semmit. Hidd el, próbáltam. Az összes macska a mi ajtónkat jelöli álandóan. Már minden "csodaszert" kipróbaltam. Ha idegen, vagy "tiszta", lemosott szagot érez akkor duplán jelől. Mert azt hiszi az az ő területe és a lemosással elveszik tőle, azzal védi.


Vagy szerez a kérdező egy kutyát, aki távol tartja az idegen macskákat, vagy egy saját macskát szerez, mert az is elhajtja az idegen macskákat. Ha szerencséje van akkor az ajtót nem fogja jelölni, mert az lesz a középpontja a területének és a szomszédet fogja...

Vagy csinál macskabiztos kerítést, amin nem tud bemászni, olyan forgó felső résszel ami elfordul, ha ráugrik és leesik a macska. Esetleg mozgásérzékelős locsoló, ami levizezi a macskát.

2022. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

4 mi amikor kaptunk egy kis kandúrt, még nem jelölt rendesen az állatorvos szerint, de pl egy ajtó neki szimpatikus volt, mindig odacsorgatott. Őt a hypos felmosás kb 2 napig tartotta mindig távol. Ivartalanítás után a többi helyen elhagyta a csorgatást, de ez az egy maradt.

Más téma, de a megoldás az lett, hogy oda tettünk neki egy budit.

2022. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ha5ctx ***** válasza:
57%
Fogd be, és vidd el menhelyre. Aztán had keresse...
2022. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# *hadd
2022. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon megköszönöm a segítőkész választ !

Sajnos! Igazából megfelelő megoldás/válasz nem érkezett.

Minden alkalommal hipós mosószeres vízzel tisztítom az ajtót, és még sok minden mást is. Ez nem vált be. A szomszédom biztos nem áldoz annyit a macsekra, hogy ivartalanítsa, pláne nem ha én mondom neki. A citrom helyett volt egy jobb megoldásom. A küszöb előtt a lábtörlőre őrölt borsot szórtam, ez jó megoldásnak tűnt. Hatásos volt, de ezt időnként ismételni kell és ha elfelejtettem, a macsek újra nyomot hagyott. Azért írtam ki ide a kérdésemet, mert azt hittem van valami módja annak, hogy elszokjon innen. De úgy látom, marad a bors. Még egyszer köszönöm és szép nyarat kívánok mindenkinek ! Üdv Marika

2022. ápr. 1. 10:57
 9/9 A kérdező kommentje:

Még egy gondolat.

A legjobbnak találtam a menhely megoldást, de arra gondoltam, hogy hoz helyette másikat. Úgyhogy ezt is elvetettem.

2022. ápr. 1. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!