Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegesítő szomszéd macskával...

Idegesítő szomszéd macskával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van két macskánk. Ivartalanítva van mind a kettő de mégis ide jár a szomszéd kandúr macskája. Az enyémek már bentiek lettek mert mindig oda csapott nekik meg ki tudja milyen betegségeket hordoz.. de ez itt van az ajtó előtt hóban szélben ..a szomszédé és már nagyon sokszor vissza lett nekik adva de mindig vissza jön.


Nem megy el csak keservesen nyávog mert be akar jönni . Éjjel nappal ordít. Napközben is a kertben fekszik és nyávog . Nagyon rossz természete van ..a szeme sem áll jól..én alap járaton nagyon szeretem a macskákat és ha egy elesett kismacskát találok vagy ilyesmi akkor gondoskodom róla de ez már sok.


A kilincsunkre is felugrál. Én ilyet még nem láttam. Egyszer szökött be , hiába fogtam meg kapaszkodott mindenbe a szőnyegtől elkezdve az ajtóig míg ki tudtam rakni.


Felettébb idegesítő macska..a szomszédnak már mondtam de nem tudnak vele mit kezdeni nem lehet a macskát bezárni , ezt meg nem engedik be mert elvileg szetszed mindent és kan macska bent meg van nőstény macska ami nincs műtve.

Ha vissza adom nekik már jön a szöveg vajon miért jár ide...etetem? Nem ..nem etetem ..de tök mindegy mert este megint itt ordít.


..csont és bőr de itt nyávog, pedig otthon kap kaját . Újabban a szomszédot sem érdekli hiába írok neki hogy itt van ...azt a választ kapom hogy jó helyen van..


Mit lehetne csinálni vele ?


2022. jan. 25. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsétlen látja hogy nálad nincs kibaszva a fagyba a többi macska. azért jár hozzád rimánkodni...
2022. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

Kimégy, ráordítasz/megdobod valamivel mindig amikor átmegy. Zavard el. Egy idő után ha látja hogy nem vagy kedves vele lehet eltakarodik. Nálunk szerencsére bejött.

Ha nem, akkor max egy kutya beszerzése segítene. Távol tartaná.

2022. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Semmit. Fogadd be vagy tűrjed. Nem a semmiért jár oda nem olyan buták az állatok mint hinnénk.
2022. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kutyusunkat el kellett a nyáron altatni ....úgyhogy nincs kutya . Próbáltam én már mindennel , ez nem új sztori, de kaját nem kap és egy csont a macska . Mindig vissza adomy állandóan jön a szomszéd gyerek érte de mindegy mert este vissza jön. Pedig nincs simogatva se , macskáinkal sincs kontakt most.

Kegyetlenül hangzik de nyáron a slaggal is megpróbáltam elkergetni , a kiabálást les.zarja

2022. jan. 25. 19:56
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Arra nem gondoltál hogy annyira rossz körülmények között él hogy neked könyörög hogy segíts rajta?

Nyilván nem azért csinálja mert bosszantani akar, hanem mert bajban van és segítséget kér.

Ha a szomszéd ennyire tojik az állatra akiért elvileg felelősséget vállalt, akkor fel kell keresni állatvédőket, vagy meg kell hirdetni facebookon és jó gazdát keresni neki.

2022. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Micsoda kegyetlen világ ez 🙁

Gratulálok az egész bagázsnak. Nézzétek csak hogy szenved.

De ne mondd még egyszer magadra hogy te szereted a macskákat, mert pont olyan szívtelen vagy mint a szomszéd.

2022. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Lehertőségek amik hirtelen eszembe jutottak: ​

1: kutya (Anno mikor albérletben laktunk, az előző lakó odaszoktatta a házhoz a szomszéd macskáit, akkor gurult el végleg a gyógyszerem amikor már telibe is pisilték az ajtómat. A kutyánkat betanítottam, hogy ha macskát lát, nagyon meg lesz dícsérve, ha elüldözi az udvarból. Volt, hogy engedtük ki a kutyát pisilni, és csak a macs lélekjelenlétén és gyors reakcióján múlt, hogy nem lett megrángatva. Hamar eltűnedeztek.)

2: Citromfű. Utálják a szagát. Tegyél az ajtóba meg az ablakokba cserépbe egy-egy csokorral, szívós növény, jól bírja a fagyokat is. Pluszba még kellemes citromillat is lesz a házad körül.

3: Macskabiztos kerítés. Ez ugyan költségesebb, és eredetileg arra van kitalálva, hogy a telkeden belül tarthasd vele a macskádat, de szerintem visszafelé is lazán működik ( https://www.youtube.com/watch?v=OYfpa1mV1pI)

2022. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Ritka nagy tahó vagy kérdező...

Igen, valószínű baja van a macskának, és segítséget kér.

Ha meg zavar, csináld meg a qrva kerítésed, hogy ne menjen be rajta.

Slaggal locsolja, istenem...

2022. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Be is foghatod és elviheted valami állatvédő szervezethez, hogy az utcán találtad. Ha a szomszéd keresi, nem láttad.

2022. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez a szerencsétlen macska segítséget kér. Ha csupa csont és bőr, adj neki enni, kinn a teraszon -ha nem akarod beengedni a házadba.

Csináljatok neki egy kis házikót, amibe el tud bújni a hideg elől.

2022. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!