Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha pici és vékony a 6 hónapos...

Ha pici és vékony a 6 hónapos cicám meg fogja viselni az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan egy kiló akkor nem. Minél fiatalabb annál kevésbé viseli meg. Az egész kiscicák (mert egy kilótól már lehet vinni) utána tök hamar rohangásznak, meg játszanak.
2010. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
téged megviselne?
2010. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nekem is cicám van. Az állatorvos nem ivartalanította 8 hónapos kora előtt.
2010. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jólvan most ne gyertek mindig ezzel hogy téged megviselne.. a magykák kutyák stb. a fajfentartás vagy miért csinálják..és ez náluk már autómatikus...

de az ember nem olyan hogy most azonnal csinája a gyerekeket ,...vagyis tisztelet a kivételnek.. de most ez nagyon nem ide tartozik hogy az embert megviseli-e vagy sem...

2010. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
macskát akartam irni
2010. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20.35 ez nem kérdés, mivel születésszabályozni mint ember képesek vagyunk és egy gyerekem sincs sem azt utcán sem állami gondozásban. Ha nem ez lenne, akkor függetlenül attól, hogy megvisel-e vagy sem mennék ivartalaníttatni magam.


Amúgy lehet, hogy a dokija valakinek nem ivartalanít 8 hónapos kor előtt, de akkor nem árt neki ajánlani, hogy frissítse fel a tudását és olvassa el a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalását az ivartalanításról, ugyanis ők is a minél előbb annál jobb nézetet képviselik, de mindenképp ivarérettség ELŐTT. És nem egy laikus társaság.

2010. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Maradjunk a cicánál, tehát remélhetőleg az állatorvos tudja a dolgát és meg tudja itélni, hogy alkalmas-e már a cica erre a műtétre. Bár nem írtad, hogy lány cica-e, de gondolom, hogy igen, mert a fiúknál sokkal kevésbé problémás. Az én egyik cicámat sem volt hajlandó ivartalanítani a doktor, mert nem találta elég fejlettnek, várni kellett pár hónapot.
2010. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1.5 kg és kislány, lehet hogy csak a fiú testvéréhez képest látom kicsinek.
2010. szept. 14. 21:07
 9/10 anonim ***** válasza:
5-6 honapos korban ajánlott ivartalanítani. én is akkor ivartalanitattam a cicám. Az ébredés utáni orák nagyon kemények voltak, nem bírt menni olyan volt mint aki berugott, fontos h ott legyél melette míg altatásban van, hogy lásd amikor felébred h vigyázz rá, hogy nehogy neki essen valaminek, vagy leessen valamirol, és sok cicánál gyakori ilyenkor a hasmenés, és hányás mikor felébrednek, fontos hogy ott legyél mellette, enni inni nem adhatsz neki egy ideig de azt az orvos ugy is mondja, és fonttos hogy ne egyen és ne igyon semmit ivartalanítás elot. Utána még az elkovetkezendo 2 nap nagyon rossz, kedvetlen a cicád, lehet h csak gobbaszt, de az egyém 3. nap már sokkal rendetlenebb volt mint elotte. Amugy ha látja az orvos a cicát, ugy is megmondja, hogy lehet e vagy még várj. tetotol talpig megvizsgálja, még a sulyát is megméri.
2010. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemrég jőttem meg külfödról, ahol 15 évig őnkéntes voltam cicamenhelyen. Csak kiscicákkal foglalkoztunk, 0-3-4 hónapos korig. Gazdátlan mamacicák, és mama nélküli kiscicák voltak. A kicsik, elérték az 1 kg sulyt, és mentek ivartalanitásra./Kislányoknál méhet is kiveszik/ Ivartalanitás előtt meg kell vizsgálni kiscicót, egészséges e, szivecskéje hogy birja az altatást.

Hamar gyógyulnak, minél fiatalabbak. Ismerem őket felnőtt korukban, gyönyörű nagy macsekok lettek.

2023. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!