Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szőroldót érdemes...

Milyen szőroldót érdemes venni ami működik is?

Figyelt kérdés
Most whiskas szőroldó száraznasit és szőroldó pasztát kap, de így is 1-2 hetente 1x szőrt hány. Nem tudom mit adhatnék még neki. Sima házimacska.
2022. ápr. 4. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Az nagyon jó, ha kijön belőle a szőr, annak úgy kell lennie! Azzal van baj, ha bent ragadnak az összetapadt szőrhurkák és bezoár szőrdugó alakul ki!
2022. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak már foltos a krém színű szőnyeg mert folyton ráhány, elég gusztustalan és nehéz kitisztítani.
2022. ápr. 4. 10:18
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Vegyél másik szőnyeget. Sajnálom, de ez a megoldás!

Tisztázzuk viszont: kijön a szőr hurkákban vagy csak hányogat? Ha a szőr nincs benne, akkor GimCat Prof. pasztát vegyél és legyen neki cicafű lelegelni! Fésüld, hogy kevesebbet nyeljen le!

2022. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem öklendezik sosem potyára, ha hány akkor hány. A cicafüvet nem szereti, már vettem, letojta magasról. Fésülni nem lehet, azt is próbáltam. Én nem gondolom normálisnak ezt, millióan tartanak macskát és nem hiszem hogy mindenki barna szőnyeget vesz csak a macska miatt, hogy ne látszódjon meg a hányás később. Több macskás ismerősöm van, az ő macskáik nem hánynak, ahogy nálunk is csak az egyik a kettő közül, pedig ugyan annyit tisztálkodnak, ugyan azt kapják. Biztosan van valami megoldás.
2022. ápr. 4. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Most írjam le ugyanazt mégegyszer? Azért okádik, mert kijön a szőr vagy azért, mert nem jön de az inger megvan? Ha nem jön ki, csak hányogatja a kajáját, vegyél a fent leírt pasztából vagy vidd el állatorvoshoz, mert lehet allergiás, gyomorbajos és meg vagy 30 féle betegsége!
2022. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg erre való készítmény van. Vannak eledelek, tabletták, paszták, amik segítik a szőrlebontást. (maláta paszta, maláta tabletta, malátakrém, macskafű tabletta, Smilla Adult táp, Royal Canin Hairball Care táp, Purina One Indoor Formula/Coat & Hairball táp, Hill's Science Plan Adult Hairball & Indoor táp, Whiskas Anti-Hairball jut.falat, Cat Chow Special Care 3in1 táp, Animonda Milkies jut.falat)
2022. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 cicam van, egyikuk szinte soha nem hanyt meg szort, pedig 11 eves, a 2 eves cica pedig gyakran hagy maga utan kis “meztelen csigakat”, osszeallt szorcsomokat. Minden cica maskepp mukodik es emeszti meg a lenyelt szort, nincs olyan praktika ami mindegyikojuknel ugyanugy hatekonyan mukodne. Mi GimCat pasztat adunk nekik, nagyon jo tapasztalataink vannak vele. En azt javaslom, hogy kerdezz meg allatorvost, o biztosan tud valami jo alternativat.
2022. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy fésülni nem lehet, a whiskas meg amúgy is sz*r ahogy van.

Egyrészt, keress olyan fésűt, kefét, kesztyűt, bármit, amit elvisel, és fokozatosan szoktasd hozzá. Felnőtt macskát is lehet, csak türelem kell.

Másrészt, normális minőségű eledel és szőroldó. Alapból is whiskast kap? Simán hányhat ennyit attól is, hogy nem tudja a sok ballasztot megemészteni, amit azokba beletesznek.

A GimCat jó márka, a multifitnek is van egész vállalható pasztája (illetve nekik van szőroldós jutifalijuk is, bár abban kételkedem; mennyit ér). Létezik kifejezetten fűtabletta és malátatabletta is, ha elfogadja jutifalinak, szintén GimCat márkát érdemes nézni. A mieink mondjuk a fűtabit nem ették.

Amit még szoktunk nekik adni, kétnaponta szottyosra malátakrém (miamor), nem olyan jó, mint a paszta, de kiegészítésnek nem rossz, és imádják.

2022. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, alapvetően nem whiskas eledelt esznek, abból csak a szőroldó ropogtatni valót veszem nekik. Köszönöm az ajánlatokat, utána nézek mindnek.
2022. ápr. 4. 12:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Trixie szőroldó paszta 63% malátával a legjobb amit kapni lehet.

Napi 2x2cm az ujjadról lenyalogatja.

2022. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!